Ta strona używa plików Cookies. Są one potrzebne do poprawnego działania strony. W dowolnej chwili możesz je zablokować w ustawieniach Twojej przeglądarki.

 

Antykoncepcja bez pigułki

Niedawno pigułka antykoncepcyjna skończyła 50 lat. Długo święciła sukcesy i przyczyniła się do rewolucji seksualnej jaka miała miejsce w latach 60-70tych ubiegłego wieku.

Po dość długim okresie zachwytu nad wolnością jaką daje ta forma antykoncepcjizaczynają pojawiać się głosy, że pomimo tej wolności i bezpiecznego seksupigułka niesie ze sobą również skutki uboczne. Skutki, które jakże często są wymownie przemilczane przez lekarzy, przez koncerny farmaceutyczne a często też przez same kobiety ją stosujące.

Same sobie kopiemy dołek, nie mówiąc głośno o tym, co dotyczy nas i naszego zdrowia. Normalnie unikamy tego co nam szkodzi, ale dlaczego nie postępujemy w ten sposób w przypadku pigułki antykoncepcyjnej??

Wiele kobiet skarży się na częste bóle głowy, na spadki nastroju a nawet depresję nie wspominając o poważniejszych objawach jak pojawienie się choroby zakrzepowej, wzrostu ciśnienia krwi czy pogorszenia się wyników badań prób wątrobowych.

Jak często te objawy są lekceważone lub nie wiąże się ich występowania z przyjmowaniem pigułki przez kobiety, ale także przez lekarzy. W wyniku takiego postępowania najczęściej leczy się objawy lecz nie likwiduje się przyczyn.

Należy się zastanowić czy warto tak ryzykować i wystawiać na próbę własny organizm, skoro istnieją inne metody antykoncepcji, które nie ingerują w delikatny cykl miesiączkowy kobiety. Może warto zmienić myślenie aby myśląc o antykoncepcji nie mówić pigułka.....

Propagujmy antykoncepcję bez pigułki!

Niech metoda zabezpieczenia przed nieplanowaną ciążą będzie uszyta na miarę danej kobiety, tak aby to nie kobieta miała się dostosowywać do metody antykoncepcji, najczęściej metodą prób i błędów.

Niech będzie to zdrowa i zupełnie bezpieczna antykoncepcja - antykoncepcja bez hormonów, bez skutków ubocznych.

Osoby, które odwiedziły tę stronę przeczytały również:

Inne artykuły z tej kategorii

mama-wie-co-robic_315.png

 Aby_twoj_pecherz....jpg

nieboli24_banerek_315px.jpgkomputercyklu_baner_1.jpg

banerek_rower_edited-2.jpg

 

elektrostymulator_banerek_edited-1.jpg

 

kobiecopl_315.jpg

babystyle.jpg