Ta strona używa plików Cookies. Są one potrzebne do poprawnego działania strony. W dowolnej chwili możesz je zablokować w ustawieniach Twojej przeglądarki.

 

Antykoncepcja ciężkiej wagi

Wybór odpowiedniej metody antykoncepcyjnej dla kobiet w rozmiarze XL nie jest sprawą oczywistą. Jeśli ty również walczysz z nadprogramowymi kilogramami koniecznie przeczytaj!

Dobór odpowiedniej metody antykoncepcyjnej nie jest tak prostą i błahą sprawą, jak mogłoby się wydawać. Sytuacja dodatkowo komplikuje się, gdy kobieta ma znaczną nadwagę lub otyłość. Niestety, skutkuje to liczbą niezaplanowanych ciąż wśród młodych kobiet ze znaczną nadwagą bądź otyłością.

Francuskie badania wykazały, że otyłe kobiety rzadziej korzystają z dostępnych metod antykoncepcyjnych. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt, że hormonalne środki antykoncepcyjne przeznaczone są dla kobiet o prawidłowej bądź lekko podwyższonej masie ciała.

Pigułka antykoncepcyjna o standardowym składzie przeznaczona jest dla kobiet o wadze do ok 70 kg. Ta sama reguła dotyczy również plastrów oraz pierścieni. Należy pamiętać o negatywnych skutkach ubocznych jakie mogą występować przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej- szczególnie niekorzystny dla kobiet zmagających się z nadwagą jest wzrost łaknienia, który może prowadzić do niepotrzebnego przyrostu masy ciała. Również negatywny wpływ terapii hormonalnej na układ zakrzepowo-zatorowy jest dodatkowym przeciwwskazaniem do wdrożenia jej u osób otyłych.

Innym rozwiązaniem mogłoby być zastosowanie wkładki domacicznej, jednak należy pamiętać, że jest ona przeznaczona dla kobiet, który pierwszy poród mają już za sobą.

Najczęściej zalecaną metodą antykoncepcji dla kobiet zmagających się z otyłością jest metoda mechaniczna czyli zastosowanie prezerwatywy. Można również

połączyć to z równoległym stosowaniem środków plemnikobójczych, które używane samodzielnie, nie są skuteczną metodą antykoncepcji- wskaźnik Pearla dla tych środków oscyluje między 18 a 31.

Innym rozwiązaniem, które z pewnością nie pociągnęłoby za sobą lawiny negatywnych skutków ubocznych jest zastosowanie metod naturalnych. Jedak i w tym przypadku mamy do czynienia z niską skutecznością tej metody. W dodatku tradycyjna forma stosowania metod naturalnych jest dość uciążliwa i wymaga dużej samodyscypliny. Doskonałą alternatywą dla tradycyjnej formy antykoncepcji są nowoczesne komputery cyklu Lady-Comp. Mają one wysoką skuteczność antykoncepcyjną- na poziomie 99,3 % potwierdzoną badaniami klinicznymi. W dodatku nie niosą za sobą żadnych środków ubocznych a to jest szczególnie ważne w przypadku kobiet zmagających się z otyłością. Więcej informacji o tych innowacyjnych urządzeniach znajdziecie na stronie ladycomp.pl.


tekst Iwona Radziej

 

Osoby, które odwiedziły tę stronę przeczytały również:

Inne artykuły z tej kategorii

mama-wie-co-robic_315.png

 Aby_twoj_pecherz....jpg

nieboli24_banerek_315px.jpgkomputercyklu_baner_1.jpg

banerek_rower_edited-2.jpg

 

elektrostymulator_banerek_edited-1.jpg

 

kobiecopl_315.jpg

babystyle.jpg