Ta strona używa plików Cookies. Są one potrzebne do poprawnego działania strony. W dowolnej chwili możesz je zablokować w ustawieniach Twojej przeglądarki.

 

Jak pigułka i prezerwatywa wpływają na naszą satysfakcję seksualną?

Rodzaj stosowanej metody antykoncepcji bez wątpienia wpływa na seksualną satysfakcję kobiety. Częstym zarzutem przeciwko pigułce, jest jej negatywny wpływ na libido, natomiast prezerwatywy zazwyczaj oskarża się o konieczność przerywania gry wstępnej. Co na ten temat mówią badania naukowe?

Otóż przeprowadzone przez naukowców z Instytutu Kinsey'a na Uniwersytecie Indiana badania, pokazują, że chociaż wiele kobiet uważa, że prezerwatywy to wątpliwa przyjemność w łóżku, to jednak te, które stosują zarówno prezerwatywy jak i antykoncepcję hormonalną wykazują większą ogólną satysfakcję z seksu. Naukowcy tłumaczą tą rozbieżność różnymi aspektami seksualności – przyjemnością z seksu, a ogólną satysfakcją seksualną.

Z ogólną satysfakcją seksualną wiąże się bowiem także poczucie własnej wartości oraz poziom zadowolenia ze związku partnerskiego. Wśród kobiet stosujących i prezerwatywy, i  hormony odnotowano najwyższy poziom właśnie satysfakcji seksualnej. Jednakże przy pytaniach bezpośrednio odnoszących się do wpływu stosowanej antykoncepcji na przyjemność płynącą ze współżycia, kobiety używające prezerwatyw znacznie częściej deklarowały spadek przyjemności. Takie powiązanie nie występowało wśród kobiet, które stosowały antykoncepcję hormonalną. Co prawda jedynie u 4% pań stosujących tylko hormonalne metody zabezpieczeń odnotowano spadek przyjemności płynącej z seksu, to jednak warto podkreślić, że stosujące hormony panie miały najniższą ogólną satysfakcję seksualną.

Badanie było publikowane w 2008 roku i już wtedy naukowcy zwracali uwagę na to, że bardzo często pomija się badanie satysfakcji seksualnej kobiet w kontekście stosowanej antykoncepcji.

Co sądzicie o wpływie stosowanej antykoncepcji na satysfakcję seksualną i przyjemność w łóżku? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum!

źródło: sciencedaily.com

Osoby, które odwiedziły tę stronę przeczytały również:

Inne artykuły z tej kategorii

mama-wie-co-robic_315.png

 Aby_twoj_pecherz....jpg

nieboli24_banerek_315px.jpgkomputercyklu_baner_1.jpg

banerek_rower_edited-2.jpg

 

elektrostymulator_banerek_edited-1.jpg

 

kobiecopl_315.jpg

babystyle.jpg