Ta strona używa plików Cookies. Są one potrzebne do poprawnego działania strony. W dowolnej chwili możesz je zablokować w ustawieniach Twojej przeglądarki.

 

Jak się zabezpieczać?

Przed każdą z nas staje to pytanie; jak się zabezpieczyć przed nieplanowaną ciążą? Takie pytanie wbrew pozorom zadałaś/zadajesz sobie nie tylko przed pierwszym razem ale wiele razy w ciągu życia w zależności od sytuacji.

Pierwszy raz stykasz się z tym problemem przy okazji... "pierwszego razu". Inicjacja seksualna jest podniosłym momentem Twojego życia, daje ona podwaliny dalszego życia erotycznego i od niej wiele zależy jakie ono będzie. Dlatego powinna to być świadoma i przemyślana decyzja dwojga ludzi. 

Potem jako Młoda mama także myślisz o antykoncepcji, lecz jednocześnie musisz mieć na uwadze swoje nowonarodzone dziecko, szczególnie kiedy karmione jest piersią.

Przy wyborze metody antykoncepcji powinnaś wziąć pod uwagę również swój styl życia i przyzwyczajenia. Wiele razy dokonujesz wyboru między metodami zabezpieczenia przed nieplanowaną ciążą. Ważne jest, aby dana metoda wypełniała dobrze swoje zadanie oraz nie wywierała negatywnego wpływu na organizm.

Jeśli nie wiesz na co zwracać uwagę przy wyborze metody zabezpieczenia, skorzystaj ze ściągi poniżej.

Metoda antykoncepcyjna powinna:

Musisz pamiętać o tym, że nie ma 100% metody antykoncepcyjnej, a aktywność seksualna zakłada możliwość poczęcia dziecka. Dlatego należy wybierać metody o najwyższym wskaźniku skuteczności.

Przed pojęciem decyzji o wyborze danej metody należy również zastanowić się czy stosowanie jej nie będzie nastręczać Ci trudności lub dyskomfortu. Wybrana metoda zabezpieczenia i Ty musicie razem dobrze się czuć.

Abyś mogła podjąć właściwą decyzję przypomnijmy fizjologię kobiety i jej cyklu.

Osoby, które odwiedziły tę stronę przeczytały również:

Inne artykuły z tej kategorii

mama-wie-co-robic_315.png

 Aby_twoj_pecherz....jpg

nieboli24_banerek_315px.jpgkomputercyklu_baner_1.jpg

banerek_rower_edited-2.jpg

 

elektrostymulator_banerek_edited-1.jpg

 

kobiecopl_315.jpg

babystyle.jpg