Ta strona używa plików Cookies. Są one potrzebne do poprawnego działania strony. W dowolnej chwili możesz je zablokować w ustawieniach Twojej przeglądarki.

 

Prezerwatywy: fakty

Garść faktów dotycząca prezerwatyw.

1. Prezerwatywy występują w różnych rozmiarach, kolorach i kształtach. Są prezerwatywy męskie i żeńskie (mniej popularne)

2. Oba typy prezerwatyw męskich i żeńskich są odwracalną metodą antykoncepcji – co oznacza, że nie wpływają na funkcje reprodukcyjne żadnego z partnerów.

3. Poza abstynencją seksualną, prezerwatywy są najtańszą i najbardziej dostępną metodą zapobiegania ciąży i chorób przenoszonych drogą płciową

4. Prezerwatywy nie zapewniają 100 % zabezpieczenia przed chorobami wenerycznymi, lecz dają duże obniżenie ryzyka zarażenia.

5. Większość prezerwatyw wykonana jest z lateksu.

6. Skuteczność prezerwatyw to ok. 93-97 %, co oznacza od 3 do 7 ciąż na 100 kobiet (skuteczność uzależniona jest od prawidłowego stosowania).

7. Prezerwatywy żeńskie są mniej skuteczne niż męskie. Ok. 21 ze 100 kobiet zachodzi w ciążę każdego roku.

8. Prezerwatywy męskie dostępne są z, lub bez substancji nawilżających. Jest tylko jeden rodzaj prezerwatywy żeńskiej i jest ona dostępna tylko z lubrykantem.

9. Męskie prezerwatywy są dostępne o różnej długości, szerokości oraz grubości. Dopasowanie prezerwatywy jest bardzo ważne ze względu na fakt, że za ciasna prezerwatywa może ulec uszkodzeniu (może pęknąć), natomiast za luźna może się ześliznąć.

10. Odpowiednio stosowane lateksowe prezerwatywy dają zabezpieczenia w czasie każdej aktywności seksualnej (waginalnej, oralnej, analnej).

11. Prezerwatywa chroni także nienarodzone dzieci przed chorobami wenerycznymi, kiedy zdrowa ciężarna kobieta jest w związku z zakażonym partnerem.

12. Prezerwatywa może pęknąć prowadząc do wycieku nasienia. Ryzyko przedarcia można zredukować stosując prezerwatywy nawilżane lub zastosować lubrykant do prezerwatyw nienawilżanych.

13. Aby zredukować możliwość uszkodzenia nie należy otwierać prezerwatyw zębami, paznokciami lub innymi ostrymi narzędziami.

Osoby, które odwiedziły tę stronę przeczytały również:

  • Antykoncepcja po ciąży

    Świeżo upieczone mamy stają nierzadko przed trudną decyzją co do wyboru metody zapobiegania kolejnej ciąży. Temat antykon...


    Więcej
  • Antykoncepcja bez pigułki

    Niedawno pigułka antykoncepcyjna skończyła 50 lat. Długo święciła sukcesy i przyczyniła się do rewolucji seksualnej jak...


    Więcej

Inne artykuły z tej kategorii

mama-wie-co-robic_315.png

 Aby_twoj_pecherz....jpg

nieboli24_banerek_315px.jpgkomputercyklu_baner_1.jpg

banerek_rower_edited-2.jpg

 

elektrostymulator_banerek_edited-1.jpg

 

kobiecopl_315.jpg

babystyle.jpg