Ta strona używa plików Cookies. Są one potrzebne do poprawnego działania strony. W dowolnej chwili możesz je zablokować w ustawieniach Twojej przeglądarki.

 

Ciężarne powinny jeść więcej kwasów tłuszczowych omega-3, niż omega-6

Naukowcy twierdzą, że kobiety ciężarne powinny jeść więcej tłustych ryb, co zapewni ich dzieciom lepszy start w przyszłość. Jak się jednak okazuje spożywanie zbyt dużej ilości kwasów tłuszczowych omega-6 wpływa na wagę dziecka w przyszłości – i to w niekoniecznie korzystny sposób. Remedium miałoby być spożywanie większej ilości olejów rybnych, zawierających przede wszystkim kwasy tłuszczowe omega-3.

Naukowcy oceniali przyrost masy mięśniowej i tłuszczu u 293 chłopców i dziewcząt w wieku czterech i sześciu lat. Wyniki były porównywane ze badaniami poziomu stężeń różnych typów kwasów obecnych we krwi u matek dzieci w czasie ciąży. Okazało się, że dzieci matek, które miały wyższy poziom kwasów omega-6 – miały więcej tkanki tłuszczowej w organizmie. Badania wskazały także na powiązanie poziomu kwasów omega-3 z tkanką mięśniową – dzieci, których matki miały wyższy poziom kwasów omega-3 w czasie ciąży, miały mniej tłuszczu w organizmie, a więcej mięśni i kości.  
Pozytywny wpływ kwasów omega-3 na wagę dziecka w przyszłości dowiedziono już wcześniej – mają ogromne znaczenie przy kształtowaniu się w łonie matki mózgu dziecka i systemu nerwowego. Źródłem tych korzystnych tłuszczów są oleje rybne, nasiona dyni, orzechy włoskie.

Wyniki badania zostały opublikowane w Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism.

ZOBACZ TAKŻE:

Ma być syn! Czyli o planowaniu płci dziecka

źródło: dailymail.co.uk

Osoby, które odwiedziły tę stronę przeczytały również:

Inne artykuły z tej kategorii

mama-wie-co-robic_315.png

 Aby_twoj_pecherz....jpg

nieboli24_banerek_315px.jpgkomputercyklu_baner_1.jpg

banerek_rower_edited-2.jpg

 

elektrostymulator_banerek_edited-1.jpg

 

kobiecopl_315.jpg

babystyle.jpg