Ta strona używa plików Cookies. Są one potrzebne do poprawnego działania strony. W dowolnej chwili możesz je zablokować w ustawieniach Twojej przeglądarki.

 

Marzysz o wielodzietnej rodzinie? Naukowcy podpowiadają: szukaj męża, który ma wielu braci!

Im więcej braci ma kandydat na ojca twoich dzieci – tym większe prawdopodobieństwo płodności. Naukowcy odkryli bowiem związek pomiędzy płodnością, a posiadaniem męskiego rodzeństwa. Badania opublikowane zostały w Asian Journal of Andrology.

Eksperci z University of Sheffield ocenili 500 mężczyzn i porównali szybkość przemieszczania się ich plemników z... posiadaną przez nich rodziną. Dr Allan Pacey, jeden z badaczy stwierdził, że im więcej braci (niż sióstr) posiada mężczyzna, tym lepszą prędkością przemieszczania charakteryzują się jego plemniki, zatem wzrastają jego zdolności rozrodcze. Duża ilość braci także determinuje przenoszenie silnych genów płodności męskiej  zatem zostaną one przekazane w kolejnym pokoleniu... synom. 

Wyniki były zaskakujące także dla samych naukowców. Twierdzą oni, że to badanie rzuca nowe światło na kwestie płodności męskiej i może wyjaśniać, dlaczego niektórzy mężczyźni są bardziej płodni, niż inni. Podkreśla także wagę genów w przypadku żywotności i mobilności plemników – dwóch czynników, które świadczą o męskiej płodności.

Nie wiadomo czy zależność ta działa w drugą stronę – to jest czy posiadanie wielu sióstr w przypadku kobiety podnosi jej płodność. Dr Jim Mossman, naukowiec na Brown University w Stanach Zjednoczonych, twierdzi jednak, że jest to całkiem możliwe. 

Czekamy zatem na kolejne badania!

Osoby, które odwiedziły tę stronę przeczytały również:

Inne artykuły z tej kategorii

mama-wie-co-robic_315.png

 Aby_twoj_pecherz....jpg

nieboli24_banerek_315px.jpgkomputercyklu_baner_1.jpg

banerek_rower_edited-2.jpg

 

elektrostymulator_banerek_edited-1.jpg

 

kobiecopl_315.jpg

babystyle.jpg