Ta strona używa plików Cookies. Są one potrzebne do poprawnego działania strony. W dowolnej chwili możesz je zablokować w ustawieniach Twojej przeglądarki.

 

Większość kobiet ma problem z nietrzymaniem moczu po porodzie

Szacuje się, że problem nietrzymania moczu dotyka aż ¾ kobiet po porodzie fizjologicznym, jednakże zdarza się także u kobiet po cięciu cesarskim. Temat wstydliwy, o którym wiele mam boi się powiedzieć nawet lekarzowi. Niepotrzebnie. Teraz problem nietrzymania moczu można całkowicie wyleczyć. Nie wychodząc z domu!

Gdy podnosisz dziecko...
Poród to ogromny wysiłek dla ciała kobiety. W zależności od wieku, kondycji fizycznej i innych biologicznych uwarunkowań, niektóre z nas szybko wracają do formy po porodzie, a niektóre znacznie dłużej. Czasem podnosząc dziecko, czy wykonując domowe czynności, zdarzają się incydenty nietrzymania moczu. Im cięższy poród, tym problem nietrzymania moczu po porodzie jest bardziej powszechny. Drugi czynnik to wysoka masa urodzeniowa dziecka. Są także badania dowodzące, że także sam przebieg porodu i praktyki położnicze mogą sprzyjać powstawaniu problemu nietrzymania moczu. 

Przyczyny nietrzymania moczu
Po porodzie mięśnie dna miednicy odpowiadające za kontrolę nad pęcherzem moczowym są mocno osłabione. Podczas ciąży i porodu następuje rozluźnienie mięśni dna miednicy oraz zwiotczenie wiązadeł, podtrzymujących końcowy odcinek układu moczowego i płciowego, które odpowiadają za zamykanie cewki moczowej. Dodatkowo urazy krocza w czasie porodu czy uszkodzenia mięśni dna miednicy nasilają problem inkontynencji (nietrzymania moczu). Statystyki podają, że nawet 30% kobiet boryka się z problemem nietrzymania moczu jeszcze 5 lat po porodzie!

Jak wyleczyć nietrzymanie moczu?
Na rynku można znaleźć medyczne elektrostymulatory BioBravo do użytku domowego. To całkowicie bezpieczne urządzenia od lat stosowane na Zachodzie, także w gabinetach lekarskich. Wygodą dla kobiety jest to, że nie musi wychodzić z domu na terapię – może stosować elektrostymulator samemu, w dogodnym dla siebie momencie, np. gdy maluszek śpi. Cała sesja trwa 20 bądź 30 minut (w zależności od programu) i jedyne o czym musi pamiętać młoda mama, to codzienne używanie elektrostymulatora i wybranie właściwego programu. Prąd stosowany w elektroterapii jest niskiej częstotliwości, ale wystarczającej by pobudzić mięśnie do pracy. Gdy Panie próbują same wykonywać ćwiczenia Kegla, często mylą się zaciskając mięśnie pośladków czy ud. Umiejscowiona w pochwie sonda całkowicie wyklucza możliwość pomyłki – urządzenie trenuje właściwe mięśnie. 

Łatwo wyleczyć wysiłkowe nietrzymanie moczu za pomocą elektrostymulatora BioBravo. To wysokiej klasy urządzenie medyczne zostało przebadane pod kątem bezpieczeństwa i skuteczności. Terapia jest całkowicie bezbolesna, stosowana regularnie pozwala całkowicie pozbyć się problemu nietrzymania moczu.


Elektrostymulacja w przypadku problemów z nietrzymaniem moczu:

biobravo300_t.jpg

O BioBravo

BioBravo to urządzenie medyczne nazywane stymulatorem neuro-mięśniowym, które służy leczeniu problemów z nietrzymaniem moczu (inkontynencji). BioBravo umożliwia wysokowydajną stymulację mięśni miednicy, jak również nadaje się do uspokojenia pobudzonego pęcherza moczowego. Dlatego też BioBravo może być stosowane do wszystkich form nietrzymania moczu. Urządzenie posiada 9 programów oraz dodatkowe funkcje dotyczące statystyk terapii.
Wymiary urządzenia: D 14,1 cm / S 7 cm / W 4cm
Waga urządzenia: 180 gram (zawiera baterię)


Więcej informacji o produkcie BioBravo oraz problemie nietrzymania moczu na:

www.ntm24.pl

Osoby, które odwiedziły tę stronę przeczytały również:

Inne artykuły z tej kategorii

mama-wie-co-robic_315.png

 Aby_twoj_pecherz....jpg

nieboli24_banerek_315px.jpgkomputercyklu_baner_1.jpg

banerek_rower_edited-2.jpg

 

elektrostymulator_banerek_edited-1.jpg

 

kobiecopl_315.jpg

babystyle.jpg