Ta strona używa plików Cookies. Są one potrzebne do poprawnego działania strony. W dowolnej chwili możesz je zablokować w ustawieniach Twojej przeglądarki.

 

Ekologiczne podpaski

Nowość w Polsce – zdrowe, miękkie, oddychające, w 100% naturalne.

Co? Wkładki higieniczne i eko podpaski Naya!

Kobiety, które raz ich użyły nie wracają już do jednorazówek. Podpasek Naya używam od ok. 2 lat – opowiada Ania, Polka, która od 3 lat mieszka w Anglii. Kiedy spróbowałam ich po raz pierwszy, byłam zszokowana – są takie miękkie i delikatne, przyjemne w dotyku.

Wygodne w użyciu

Chciałam spróbować tej eko nowości – mam delikatną skórę i chciałam zadbać o zdrowie-opowiada Magdalena, współwłaścicielka znanej galerii fotograficznej w Warszawie – ale bałam się trochę, że te podpaski będą przeciekać. Okazało się, że nic a nic!

Jak to możliwe? Otóż wkładki i podpaski są wypełnione wysokochłonnym frotte, które zapobiega przeciekaniu. Mają też specjalną konstrukcję, dzięki której dają pewność użytkowniczkom, a jednocześnie nie zawierają wcale plastiku!

W pełni naturalne.

Jak to możliwe? Otóż wkładki i podpaski Naya są produkowane z najwyższej jakości organicznej bawełny. Organicznej, czyli takiej, która rośnie na plantacjach, gdzie nie są używane żadne trujące, chemiczne środki takie jak pestycydy czy herbicydy. Bawełna jest zbierana ręcznie, a następnie trafia do ekologicznej przędzalni, która nie dość, że nie wypuszcza trujących ścieków, to przede wszystkim nie używa ani chloru, ani chemicznych barwników. Dzięki temu materiał spełnia bardzo wyśrubowane warunki GOTS (Global Organic Texteil Standard). Dobrego materiału szukałam dwa lata – opowiada Natalia Miłuńska – założycielka firmy Naya i twórczyni serwisu internetowego dla kobiet miesiaczka.com – musiał być idealny – cienki, wytrzymały, mięciutki no i w 100% zdrowy! i jestem bardzo zadowolona z tego, który udało mi się znaleźć.

Dla kobiet o wrażliwej skórze.

Po Naye sięgają przede wszystkim kobiety, które dbają o swoje zdrowie. Te wkładki i podpaski nie odparzają, nie uczulają, dzięki czemu wspierają leczenie infekcji. Wszystkie jednorazówki wywoływały u mnie podrażnienia –opowiada Zuzka, mama dwóch synków- dopiero dzięki produktom Naya odetchnęłam z ulgą. To duża różnica w porównaniu z jednorazówkami – które składają się przede wszystkim z plastiku i innych materiałów sztucznych. Co więcej są wypełnione chemicznymi pochłaniaczami wilgoci czyli poliabsorbentami o silnym negatywnym działaniu. Wagina jest pokryta błoną śluzową, a nie skórą – co oznacza, że jest podatna na chemikalia tak jak oczy. To prawda – potwierdza Elizka, graficzka pracująca w agencji reklamowej – na początku kupiłam sobie tylko dwie podpaski Naya i drugiego dnia miesiączki musiałam założyć jednorazówkę. Jakie one są plastikowe! to dotarło do mnie dopiero przez porównanie.  

 Powstały z myślą o kobietach …i o Ziemi.

Po Naye chętnie sięgają też kobiety, które chcą zadbać o Ziemię. Bardzo ważne jest dla mnie, jaką planetę zostawimy naszym dzieciom – mówi Karolina, założycielka autorskiego przedszkola - na co dzień pracuję z dziećmi i często myślę, ile śmieci im zostawimy. Dlatego zaczęłam wprowadzać w życiu przedszkola i moim różne eko zmiany. Zaczęłam używać wkładek i podpasek Naya, bo nie chcę zanieczyszczać Ziemi jednorazówkami i folią, w którą są zapakowane.

Szacuje się, że rocznie Polki produkują 2 miliardy jednorazowych podpaskowych śmieci...które będą się rozkładać od 100 do 300 lat. Także produkcja jednorazówek generuje olbrzymie zanieczyszczenia dla środowiska. A wkładki i podpaski Naya rozkładają się około 3 miesięcy. Ślad ekologiczny zostawiony przez nie jest zerowy!

 Zmiana na plus.

Oczywiście używanie Nay to zmiana pewnych przyzwyczajeń. Są to produkty wielorazowe. Wkładki po użyciu po prostu wrzucamy do pralki. Podpaski trzeba jeszcze namoczyć na 2 godziny przed upraniem. Myślałam, ze będzie duży problem z używaniem eko podpasek (namaczanie w wodzie, pranie, suszenie itd.) Ale okazało się to bardzo proste – opowiada Ania. Naye są bardziej jak ubranie – tak traktują je kobiety. Podpaski wielokrotnego użytku są częścią mojej garderoby - opowiada 30 letnia Maria, która prowadzi gospodarstwo ekologiczne.- Nigdzie się bez nich nie ruszam!

Takie rozwiązanie ma dwa duże plusy. Pierwszy to oszczędność czasu i pieniędzy. Podpaski Naya kupujesz raz na 4 lata! Dzięki temu wydasz na nie połowę mniej niż na jednorazówki, które zużyłabyś w tym czasie.

Drugi to zmiana nastawienia do ciała i miesiączki – używanie podpasek ekologicznych sprawia, że kobiety zaczynają zauważać i doceniać swój cykl miesięczny. Od kiedy stosuję te podpaski całkowicie zmienił się mój stosunek do miesięcznego krwawienia. Traktuję je z większym szacunkiem i zrozumieniem. Nie jest już to dla mnie czas niewygody, ale czas kontaktu z moją kobiecością-mówi Magdalena.

 Po co powstały Naye? Żeby dać kobietom wolność wyboru, żeby zadbać o ich zdrowie i pokazać, że można lubić miesiączkę.

Naya – to wolna kobieta.  Żyje w swoim rytmie, w zgodzie ze sobą. Lubi siebie i swoje ciało.

A naye? one po prostu są naj!

Więcej możesz przeczytać na www.miesiaczka.com

Osoby, które odwiedziły tę stronę przeczytały również:

Inne artykuły z tej kategorii

mama-wie-co-robic_315.png

 Aby_twoj_pecherz....jpg

nieboli24_banerek_315px.jpgkomputercyklu_baner_1.jpg

banerek_rower_edited-2.jpg

 

elektrostymulator_banerek_edited-1.jpg

 

kobiecopl_315.jpg

babystyle.jpg