Ta strona używa plików Cookies. Są one potrzebne do poprawnego działania strony. W dowolnej chwili możesz je zablokować w ustawieniach Twojej przeglądarki.

 

Naukowcy: Po menopauzie tłuszcz odkłada się w talii

Po menopauzie kobiety tracą dopływ żeńskiego hormonu estrogenu co powoduje przesunięcie magazynowania się tłuszczu z bioder do talii – dowodzą naukowcy. Zdaje się, że znaleźli wytłumaczenie, dlaczego starsze panie zatracają kształt klepsydry, a ich figura coraz bardziej skłania się ku byciu określoną jako „jabłko”.

International Menopause Society (Międzynarodowe Towarzystwo Menopauzy) twierdzi, że wbrew powszechnemu przekonaniu hormonalna terapia zastępcza nie powoduje tycia, a wręcz przeciwnie – może zapobiegać odkładaniu się tkanki tłuszczowej na brzuchu. Profesor Susan davis z Monash University w Melbourne, w Australii uważa, że obarczasie menopauzy odpowiedzialnością za tycie kobiet jest błędem – jej zdaniem jest to wpływ czynników środowiskowych, a także - procesu starzenia się.  Jednocześnie nie zaprzecza ona, że więcej kobeiet skarży się na przybieranie w talii, co również profesor tłumaczy spadkiem estrogenów w ciele kobiety. 

Jednakże lekarze wymieniają dużo wyższe czynniki ryzyka gromadzenia tkanki tłuszczowej w pasie jak cukrzyca, czy choroby serca, które występują w okresie pomenopauzalnym. Dlatego tak ważne jest w tym czasie zwracanie uwagi na własne zdrowie, odżywianie i nawyki związane z aktywnością fizyczną, a także – kontrolowanie wagi.

 

Źródło: dailymail.co.uk

Osoby, które odwiedziły tę stronę przeczytały również:

Inne artykuły z tej kategorii

mama-wie-co-robic_315.png

 Aby_twoj_pecherz....jpg

nieboli24_banerek_315px.jpgkomputercyklu_baner_1.jpg

banerek_rower_edited-2.jpg

 

elektrostymulator_banerek_edited-1.jpg

 

kobiecopl_315.jpg

babystyle.jpg