Ta strona używa plików Cookies. Są one potrzebne do poprawnego działania strony. W dowolnej chwili możesz je zablokować w ustawieniach Twojej przeglądarki.

 

Płodność - kiedy zaczynają się problemy?

Płodność to naturalna cecha ludzi. Dzięki niej następuje rozmnażanie. Rozróżniamy płodność męską i żeńską. Każda z niech różni się.

Kobieta jest płodna w określonym momencie cyklu, płodność żeńska jest zatem cykliczna. Mężczyźni są płodni stale.

Przez większość dorosłego życia zastanawiamy się jak okiełznać i zatrzymać naszą płodność nie dbając o nią niemal wcale.

Dopiero w czasie starań o potomka czasem okazuje się, że pojawiają się problemy z płodnością. Para może się borykać z obniżoną płodnością lub niepłodnością.
Może być niepłodność męska lub niepłodność żeńska.

Problemy z płodnością zaczynają się gdy para stara się bezskutecznie o potomka przez 12 miesięcy bez stosowania antykoncepcji.

Ważne jest aby kobieta znała swoje dni płodne, ponieważ współżycie tylko w tych dniach daj szanse na poczęcie. Należy także pamiętać, że szanse na poczęcie w czasie 1 cyklu to zaledwie 40 % i to pod warunkiem, że para jest zdrowa.

Jeśli więc do współżycia dochodzi w czasie dni płodnych kobiety a nie ma rezultatów należy szukać przyczyny. Powinni się tym zająć oboje partnerzy. Kobieta powinna sprawdzić czy i kiedy zachodzi u niej owulacja oraz zbadać poziom hormonów płciowych (estrogeny, progesteron, FSH). Mężczyzna natomiast powinien zbadać nasienie i przebadać się u urologa.

Najczęściej już na tym etapie można znaleźć winowajcę niepowodzeń: może to być zbyt krótka faza lutealna u kobiety, może być słabe nasienie mężczyzny.
Nie jest istotne kto z pary ma problemy zdrowotne ważne aby szybko je wykryć i szybko zacząć leczyć.

Osoby, które odwiedziły tę stronę przeczytały również:

Inne artykuły z tej kategorii

mama-wie-co-robic_315.png

 Aby_twoj_pecherz....jpg

nieboli24_banerek_315px.jpgkomputercyklu_baner_1.jpg

banerek_rower_edited-2.jpg

 

elektrostymulator_banerek_edited-1.jpg

 

kobiecopl_315.jpg

babystyle.jpg