Ta strona używa plików Cookies. Są one potrzebne do poprawnego działania strony. W dowolnej chwili możesz je zablokować w ustawieniach Twojej przeglądarki.

 

10 faktów na temat seksu, o których nie miałaś pojęcia...

Wydaje ci się, że o seksie wiesz już wszystko? Czy dobie powszechnej dostępności do informacji, internetu, książek, kolorowych pism coś jeszcze w dziedzinie seksu może cię zaskoczyć? Sprawdź sama. Oto 10 faktów dotyczących seksu, o których prawdopodobnie nie miałaś pojęcia...

1. Zapach wydzieliny  z pochwy zależy nie tylko od fazy cyklu menstruacyjnego, ale także od diety, niedoboru witamin, przyjmowanych leków, nikotyny, a także... faktu uprawiania seksu bez prezerwatywy. “Uprawiadnie seksu bez zabezpieczenia też oddziałuje na zapach, ponieważ sperma ma odczyn wysoce alkaliczny I podwyższa poziom pH w środowisku pochwy.”, pisze Ian Kerner*. Natomiast podwyższony poziom pH sprzyja rozwojowi infekcji, jednakże zazwyczaj organizm “szybko wraca do normalnego stanu, zwłaszcza gdy sperma nie jest obca, co następuje, gdy partnerzy żyją w stałym związku.”

2. Ilość seksu spada z wiekiem. Jak podał serwis Webm.com, według Narodowego Badania Zachowań Seksualnych w 2010 roku, 9% zamężnych mężczyzn pomiędzy 40 a 49 rokiem życia twierdzi, że w ostatnim roku nie uprawiali seksu. Wśród mężczyzn między 50 a 59 rokiem, było to już 21%, a wśród panów między 60 a 69 rokiem – 34%. Po siedemdziesiątce tylko (albo aż) 46% mężczyzn uprawiało seks w ostatnim roku.

3. Przedwczesny wytrysk to najczęściej zgłaszane zaburzenie seksualne, dotyczy 20-30% mężczyzn w każdym wieku. i choć “przedwczesny:, jest dość subiektywnym pojęciem, to większość ekspertów z dziedziny seksu jako przedwczesny określa wytrysk, który następuje w ciągu minuty albo dwóch od rozpoczęcia penetracji. Badanie przeprowadzone wśród 500 par z pięciu różnych krajów wykazało, że średnio mężczyzna potrzebuje 5 minut by dojść do orgazmu.

4. Jądra u mężczyznystanowią 0,079% masy jego ciała, a u goryla tylko 0,018%. Mężczyzna ma zatem cztery razy większe jądra niż goryl (w stosunku do wagi ciała). I tak, homo sapiens bije na głowę szympans – u niego wielkość jąder stanowi 0,269% masy ciała, czyli trzykrotnie więcej niż u mężczyzny.

5. To, że większość kobiet potrzebuje stymulacji łechtaczki aby dojść do orgazmu, wiemy już od jakiegoś czasu i wreszcie, żadna z kobiet nie musi się czuć gorzej, że nie przeżywa “dojrzałego”, jak to nazwał Freud, orgazmu w trakcie penetracji. Ciekawe porównanie podaje Amy Levine, seks coach, na łamach iVillage.com – “oczekiwać od kobiety dojścia do orgazmu bez pobudzania łechtaczki, to jak oczekiwać od mężczyzny wytrysku bez stymulacji penisa.”

6. Łechtaczka składa się z osiemnastu części, z których każda odgrywa istotną rolę w dostarczaniu przyjemności. Ciekawych odsyłamy do najlepszego seksualnego podręcznika wszechczasów, który zmienia oblicze seksu wielu par: “Jej orgazm najpierw. Poradnik dla myślących mężczyzn”, Ian Kerner. Poradnik polecamy czytać wspólnie!

7. Seks to zdrowie – obniża ciśnienie krwi, pomaga pozbyć się stresu, odpręża, podnosi odporność organizmu. Spora dawka hormonów uwalniania podczas orgazmu korzystnie wypływa także na nasz wygląd! Osoby, które kochają się 4-5 razy w tygodniu wyglądają o 10 lat młodziej niż ich równieśnicy!

8. Patii Britton, seksuolog kliniczny, autorka  “The Art of Coaching Seks” twierdzi, że oksytocyna – także uwalniania podczas orgazmu, powoduje uspokojenie organizmu a także – senność. Dlatego też po orgaźmie zasypiają nie tylko mężczyźni, ale i kobiety.

9. Stosowanie pigułek antykoncepcyjnych, choć oznacza swobodę zachowań seksualnych, to jednak, jak donosi coraz więcej badań, odbija się nie tylko na hamowaniu libido i seksualnych pragnień, ale także – na pamięci czy wyborze partnera życiowego. Czasem pewnym wyjściem jest zmiana zażywanych pigułek, jednakże warto zapoznać się także z alternatywnymi metodami antykoncepcji, równie skutecznymi.

10. Zdrada to pojęcie względne. Dla jednego zdradą może być internetowy flirt z drugą osobą, dla innego okazjonalny seks, dla innego – zaangażowanie czysto emocjonalne. W kwestii zdrady Europejczycy są mało tolerancyjni – Aborygeni australijscy wymieniają się podczas obrzędów inicjacji żonami na znak przyjaźni, a kobieta z ludu Toda z Indii wychodząc za mąż “poślubia” także braci męża.(więcej ciekawostek >>)

 

*Ian Kerner, Jej orgazm najpierw, Poradnik dla myślących mężczyn, Czarna Owca 2010

Osoby, które odwiedziły tę stronę przeczytały również:

Inne artykuły z tej kategorii

mama-wie-co-robic_315.png

 Aby_twoj_pecherz....jpg

nieboli24_banerek_315px.jpgkomputercyklu_baner_1.jpg

banerek_rower_edited-2.jpg

 

elektrostymulator_banerek_edited-1.jpg

 

kobiecopl_315.jpg

babystyle.jpg