Ta strona używa plików Cookies. Są one potrzebne do poprawnego działania strony. W dowolnej chwili możesz je zablokować w ustawieniach Twojej przeglądarki.

 

Chroniczne bóle głowy związane z niskim popędem płciowym

Kobiety, które cierpią na częste bóle głowy bądź migreny, mają większe szanse na napotkanie problemów także w życiu seksualnym, twierdzą naukowcy.

Badanie dowiodło, że ponad 90% kobiet leczących się z powodu bólów głowy, miało obniżony popęd seksualny, a 29% z nich twierdziło, że są zestresowane i zmęczone tą sytuacją. Zespół badaczy z Uniwersytetu Pavia we Włoszech zaangażował do badań sto kobiet, których średnia wieku wynosiła czterdzieści lat, a które były leczone na bóle głowy od lat. Większość kobiet cierpiała na migreny, ale sporo z nich skarżyło się na napięciowe i chroniczne bóle głowy. Kobiety poddano neurologicznym testom, sprawdzano ich dokumentację medyczną, a także – wypełniały kwestionariusz dotyczący życia seksualnego. Okazało się, że 91 uczestniczek miało problemy seksualne wykraczające poza granice normy. 20% kobiet cierpiało z powodu nadwyraz niskiego popędu płciowego, co przekładało się na pogorszenie jakości życia w ogóle. 17% kobiet także deklarowało niski popęd seksualny, jednakże nie czuły z tego powodu dyskomfortu. 

Naukowcy twierdzą, że chociaż bóle głowy są częstą dolegliwością, niewiele wiadomo na temat tego, jak wpływają na życie seksualne. W badaniu opublikowanym w Journal of Sexual Medicine, naukowcy próbowali wyjaścić ten związek, tłumacząc, że osoby cierpiące z powodu bólów głowy mają zaburzenia nastroju takie jak: depresja czy niepokój, które z kolei negatywnie wpływają na popęd seksualny i satysfakcję z seksu. Także medykamenty stosowane przy leczeniu bólu mogą wpływać na życie seksualne i zmniejszać ochotę na seks.

 

Wiele kobiet zauważa występowanie migren i silnych bólów głowy dopiero po  rozpoczęciu stosowania antykoncepcji hormonalnej. Badania przeprowadzone m.in. w Niemczech, Szwajcarii, Austrii, Polsce, Francji, Norwegii, Stanach Zjednoczonych oraz Meksyku wykazały, że aż 57,2% Pań pozbyło się migren odstawiając antykoncepcję hormonalną. Więcej w artykule: 

Badanie: 57,2% kobiet pozbyło się migreny odstawiając tabletki hormonalne

Osoby, które odwiedziły tę stronę przeczytały również:

Inne artykuły z tej kategorii

mama-wie-co-robic_315.png

 Aby_twoj_pecherz....jpg

nieboli24_banerek_315px.jpgkomputercyklu_baner_1.jpg

banerek_rower_edited-2.jpg

 

elektrostymulator_banerek_edited-1.jpg

 

kobiecopl_315.jpg

babystyle.jpg