Ta strona używa plików Cookies. Są one potrzebne do poprawnego działania strony. W dowolnej chwili możesz je zablokować w ustawieniach Twojej przeglądarki.

 

Empatia i wysoka samoocena poprawiają życie seksualne

Poczucie własnej wartości i automomii, empatia i otwieranie się na potrzeby partnera pozytywnie wpływają na nasze życie seksualne – donoszą naukowcy na łamach Journal of Adulecent Health.

Badanie zostało przeprowadzone wśród 3200 studentów w wieku od 18 do 26 lat. Naukowcy badali trzy miary satysfakcji seksualnej: częstotliwość orgazmu, seks oralny od strony aktywnej i seks oralny od strony biernej. Okazało się, że 87% mężczyzn przeżywa orgazm w czasie seksu za każdym razem, bądź niemal za każdym razem, podczas gdy wśród kobiet tylko 47% pań mogło zaznaczyć taką samą odpowiedź. Ponadto mężczyźni odnajdują więcej przyjemności w byciu stroną aktywną podczas seksu oralnego, niż kobiety zaspokajając w ten sposób partnera. Ponadto wyższy poziom poczucia własnej wartości, autonomii i empatii wiązał się z większą satysfakcją seksualną u kobiet. W przypadku mężczyzn empatia wpływała na satysfakcję seksualna, natomiast autonomia była pozytywnie skorelowana z częstotliwością orgazmu, a tylko wysokie poczucie własnej wartości było powiązane z radością dawania pieszczot oralnych.

Umiejętność słuchania partnera i wzajemne zrozumienie odgrywa niebagatelną rolę w życiu intymnym pary, twierdzą badacze z Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health i podsumowują, że dokonane przez nich badania mogą w znaczący sposób pomóc kobietom przemóc zahamowania seksualne, poprawić komunikację w związku, a przez to - uzyskać większą satysfakcję z życia seksualnego we wczesnej dorosłości.

bm


Osoby, które odwiedziły tę stronę przeczytały również:

Inne artykuły z tej kategorii

mama-wie-co-robic_315.png

 Aby_twoj_pecherz....jpg

nieboli24_banerek_315px.jpgkomputercyklu_baner_1.jpg

banerek_rower_edited-2.jpg

 

elektrostymulator_banerek_edited-1.jpg

 

kobiecopl_315.jpg

babystyle.jpg