Ta strona używa plików Cookies. Są one potrzebne do poprawnego działania strony. W dowolnej chwili możesz je zablokować w ustawieniach Twojej przeglądarki.

 

Ile razy mężczyźni myślą o seksie?

Czy mężczyźni myślą non-stop o seksie? Ten utarty stereotyp może być daleki od prawdy. Badania naukowe dowodzą bowiem, że mężczyźni owszem, myślą o seksie, ale tylko... 19 razy dziennie. Podczas gdy kobiety – 10 razy dziennie.

Dotychczasowy powszechny pogląd, że mężczyźni myślą o seksie co 7 sekund, wydaje się odchodzić do lamusa. Gdyby tak było, w ciągu dnia, czyli powiedzmy 16-stu godzin, przeciętny mężczyzna miał by ponad 8 tysięcy myśli na temat seksu. Tymczasem badacze z Ohio State University, twierdzą, że jest to „jedynie” 19 myśli dziennie. Terri Fisher, profesor psychologii i główny autor badań, stwierdził, że jego badania obalają krzywdzący dla mężczyzn stereotyp. „Wielu mężczyzn słysząc ileż to razy dziennie powinni myśleć o seksie, zaczyna się zastanawiać czy wszystko z nimi w porządku, ponieważ mają takich myśli mniej”. Obalające ten powszechny mit badanie, wykazało również, że mężczyźni spędzają więcej czasu niż kobiety na myśleniu o innych potrzebach biologicznych np. dotyczących pożywienia czy snu.

W badaniu uczestniczyły 163 kobiety oraz 120 mężczyzn, w wieku od 18 do 25 lat. Były więc to osoby w młodym wieku, w którym – zdawałoby się zwłaszcza w przypadku mężczyzn – potrzeby seksualne mają ogromne znaczenie. Choć średnia myśli o seksie dla mężczyzn wynosiła 19 dziennie, a dla kobiet 10 dziennie, to zakres liczb był bardzo różny. Rekordzista miał 388 myśli o seksie w ciągu dnia, podczas gdy najwyższa liczba dla kobiety to 140 myśli o seksie. Wiele osób myślało o seksie aż... zero razy. Naukowcy odkryli również pewną prawidłowość – osoby, które czuły się komfortowo ze swoją seksualnością, myślały o seksie częściej, i to niezależnie od płci. 
Badanie zostało opublikowane w styczniowym numerze Journal of Sex. 

CIEKAWE LICZBY

MYŚLI O SEKSIE (ŚREDNIO)
Mężczyźni: 19 razy w ciągu dnia
Kobiety: 10 razy w ciągu dnia

MYŚLI O JEDZENIU (ŚREDNIO)
Mężczyźni: 18 razy dziennie
Kobiety: 15 razy dziennie

MYŚLI O SPANIU (ŚREDNIO)
Mężczyźni: prawie 11 razy dziennie
Kobiety: 8,5 razy dziennie


Aż szkoda, że naukowcy nie zbadali myśli na temat dzieci, kariery, przyszłości, rodziny, sytuacji finansowej czy... marzeń. Ciekawe jak wtedy kształtowałyby się te liczby?

 

 

Źródło: health.com
oprac. bm

Osoby, które odwiedziły tę stronę przeczytały również:

Inne artykuły z tej kategorii

mama-wie-co-robic_315.png

 Aby_twoj_pecherz....jpg

nieboli24_banerek_315px.jpgkomputercyklu_baner_1.jpg

banerek_rower_edited-2.jpg

 

elektrostymulator_banerek_edited-1.jpg

 

kobiecopl_315.jpg

babystyle.jpg