Ta strona używa plików Cookies. Są one potrzebne do poprawnego działania strony. W dowolnej chwili możesz je zablokować w ustawieniach Twojej przeglądarki.

 

Naukowcy już wiedzą dlaczego szczupła talia kobiet budzi pożądanie!

Pozbyć się oponki na brzuszku, to cel wielu kobiet. Panie doskonale wiedzą, że szczupła talia podnosi ich atrakcyjność w oczach mężczyzn. Teraz naukowcy odkryli dlaczego tak się dzieje.

Już wcześniejsze badania dowodziły, że mężczyźni uważają kobiety z wąską talią za bardziej atrakcyjne seksualnie. Teraz, szkoccy uczeni doszli do wniosku, że im szczuplejszą kobieta ma talię, tym większą jej partner odczuwa satysfakcję z seksu i tym mniej ma problemów z erekcją. 

Aby odkryć powiązanie pomiędzy talią kobiety, a satysfakcją seksualną u mężczyzny, naukowcy opierali się na Międzynarodowej Skali Zaburzeń Erekcji (International Index of Erectile Dysfunction). Brano także pod uwagę ilość odbytych stosunków seksualnych. Dodajmy jeszcze, że w badaniu brało udział 700 Czechów w wieku pomiędzy 35 a 65 rokiem życia.

Okazało się, że im młodszy uczestnik, im młodsza jego partnerka oraz – im bardziej szczupła w  talii – tym mniej problemów seksualnych miał mężczyzna. Wśród takich panów naukowcy odnotowali także większy poziom satysfakcji z seksu w ogóle. 

Główny autor badania Stuart Brody, profesor psychologii na Uniwersytecie West Scotland, stwierdził, że godnym zauważenia jest fakt, iż kobiety o smukłej talii „były oceniane jako bardziej atrakcyjne we wszystkich systemach pomiaru funkcji seksualnych, niezależnie od wieku partnerów.” Naukowiec tłumaczy, że są dwa powody tego „efektu szczupłej talii”. Jednym z nich jest podejrzenie, że tłuszcz na kobiecym brzuchu jest związany z poziomem hormonów i przyczynia się do hamowania libido. Drugi powód – mężczyźni po prostu uznają szczuplejsze kobiety za bardziej atrakcyjne. Z kolei im bardziej atrakcyjna partnerka – tym większe prawdopodobieństwo częstego seksu, silnejsza erekcja i większa ogólna satysfakcja z seksu.  „Szczupła talia kojarzy nam się ze zdrowiem – wszak otyłość brzuszna wiąże się z podwyższonym ryzykiem wystąpienia chorób sercowo- naczyniowych, a także nowotworowych – to z kolei czyni już kobietę mało atrakcyjną jako partnerkę godową”, dodał Brody.

Panowie także powinni zadbać o obwód pasa – naukowcy udowodnili, że im większy rozmiar talii u mężczyzny – tym mniejsza jego satysfakcja seksualna.

Już w 2011 roku badania naukowe udowodniły, że waga kobiet ma istotne znaczenie dla szczęścia małżeńskiego. Okazało się bowiem, że żona musi być szczuplejsza od mężczyzny, aby małżeństwo było udane (zobacz cały artykuł: Szczęśliwe małżeństwo? Żona musi być szczuplejsza!). To o tyle trudne, że najczęściej kobiety tyją właśnie po ślubie... (zobacz: Kobiety tyją po ślubie, mężczyźni po rozwodzie)

 

źródło: dailymail.co.uk

 

Osoby, które odwiedziły tę stronę przeczytały również:

Inne artykuły z tej kategorii

mama-wie-co-robic_315.png

 Aby_twoj_pecherz....jpg

nieboli24_banerek_315px.jpgkomputercyklu_baner_1.jpg

banerek_rower_edited-2.jpg

 

elektrostymulator_banerek_edited-1.jpg

 

kobiecopl_315.jpg

babystyle.jpg