Ta strona używa plików Cookies. Są one potrzebne do poprawnego działania strony. W dowolnej chwili możesz je zablokować w ustawieniach Twojej przeglądarki.

 

Rozmiar jednak ma znaczenie!

Chudy czy gruby – jak się okazuje w przypadku mężczyzn ilość tkanki tłuszczowej może mieć wpływ na problemy seksualne. Tak donoszą badania opublikowane na łamach Journal of Sexual Medicine.

W badaniu wzięło udział ponad pięć i pół tysiąca dorosłych Duńczyków. Uczestnikom zadawano pytanie dotyczące aktywności seksualnej w ostatnim roku. 

Okazało się, że aż 18 % mężczyzn i 23% pań nie uprawiało seksu z partnerem w ciągu ostatnich 12 miesięcy!  Osoby aktywne seksualnie były pytane o różnego rodzaju dysfunkcje seksualne.

Czy zatem styl życia ma wpływ na występowanie problemów w łóżku? Jak najbardziej! Bycie zbyt szczupłym albo otyłym jest powiązane z występowaniem problemów w życiu intymnym – przynajmniej w przypadku mężczyzn.

Przesadna chudość mężczyzny jest odpowiedzialna za zwiększone o 22%  ryzyko zaburzeń takich jak: problemy z erekcją, niezdolność do orgazmu, przedwczesny wytrysk, ból podczas stosunku, przynajmniej w porównaniu do mężczyzn o normalnej wadze.

Z kolei mężczyźni otyli, którzy mieli ponad 100 cm w pasie, mieli aż o 71% większe ryzyko wystąpienia zaburzeń, w porównaniu do tych panów, których obwód w pasie nie przekraczał 93 cm. To, że otyłość sprzyja chorobom serca i cukrzycy, wiemy od dawna, zatem występowania u mężczyzn z wysokim BMI dysfunkcji można się było spodziewać. Jednakże to, że mężczyźni z BMI poniżej normy, także są w grupie większego ryzyka, było zaskoczeniem nawet dla samych badaczy. Edward O.Laumann, profesor socjologii i ekspert od ludzkiej seksualności na Uniwersytecie Chicago wyraził opinię, że problem ten może być dość skomplikowany i wymaga przeprowadzenia większej ilości badań.


Jak sytuacja kształtuje się w przypadku kobiet? Otóż kobiety z BMI powyżej 30, miały o 70% mniejszą szansę  (sic!) na doświadczenie zaburzeń seksualnych np.: suchość pochwy, zaburzenia orgazmu, ból podczas stosunku, niż panie z BMI w normie !

Jeden z badaczy, Morten Frisch, profesor nadzwyczajny na Staten Serum Institute w Kopenhadze, tłumaczy ten zaskakujący wynik badania tym, że otyłe kobiety mogą po prostu „zaprzestawać uprawiania seksu, przy napotykanych trudnościach, podczas gdy mężczyźni, niezależnie od zaburzeń pozostają aktywni seksualnie, nawet w starszym wieku”. 

Czy waszym zdaniem otyłość bądź niedowaga partnerów ma wpływ na życie seksualne? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum>>

Osoby, które odwiedziły tę stronę przeczytały również:

Inne artykuły z tej kategorii

mama-wie-co-robic_315.png

 Aby_twoj_pecherz....jpg

nieboli24_banerek_315px.jpgkomputercyklu_baner_1.jpg

banerek_rower_edited-2.jpg

 

elektrostymulator_banerek_edited-1.jpg

 

kobiecopl_315.jpg

babystyle.jpg