Owulacja.pl - Forum • Zobacz temat - Podróż z maluchem

• Reklama

Podróż z maluchem

Moderator: Kitka

Podróż z maluchem

Postprzez estera29 w 02 Mar 2016, 08:30

Jak się w takim razie przygotować do podróży z dzieckiem? Chyba najpierw trzeba zakupić jakiś bezpieczny fotelik prawda? Korzystaliście może z tego modelu tutaj - besafe?
estera29
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 26 Sty 2015, 12:31
Wpisz liczbę między 11 a 99: 23

Re: Podróż z maluchem

Postprzez gomorrka w 02 Mar 2016, 09:58

Ja wybierajac fotelik wybrałam sie po prostu do smyka megastore i wnikliwie przealanizowałam calą oferte wraz z panią z obsługi. Nie chciałabym zamawiac tego typu produktow przz internet, bez uprzedniego obejrzenia, tu chodzi w koncu o bezpieczenstwo mojego dziecka.
gomorrka
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 02 Mar 2016, 09:33
Wpisz liczbę między 11 a 99: 32

Postprzez eni w 08 Wrz 2016, 15:25

Jeśli podróż samochodem to foteli oczywiście konieczność, jeśli innym środkiem lokomocji to dobrze sprawdzają się nosidełka. My sporo przejeździliśmy z naszym dzieckiem i ten sprzęt spełniał swoją rolę. Nie zapominajcie też o dodatkowym ubezpieczeniu, to konieczne tym bardziej jak jedzie się z maluchem. Nie kosztuje to wiele, ceny porównasz na rankomat. Podczas podróży z dzieckiem trzeba mieć także ze sobą książeczkę zdrowia dziecka, i numer telefonu do lekarza, który na co dzień opiekuje się dzieckiem.
eni
Bywalczyni
Bywalczyni

Dołączenie: 17 Lis 2015, 17:49
Wpisz liczbę między 11 a 99: 12

Postprzez Malina4 w 15 Wrz 2016, 13:27

Fotelik to oczywista oczywistość, a cała reszta zależy od długości podróży i wieku dziecka, czyli prowiant, ewentualnie jakieś leki, oczywiście napoje, no i koniecznie róbcie jakieś przerwy na trasie. Warto też sprawdzić miejsce do którego się wybieracie, najlepiej aby miało wysoki standard jak np. hotel Głęboczek, wtedy macie pewność, że dziecko niczym się nie zaraz etc. no i oczywiście powinno być tam jak najwięcej atrakcji dla dzieci !
Malina4
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 27 Paź 2015, 11:11

Postprzez sybilla77 w 20 Wrz 2016, 11:15

Witam :) Myślę, że postawiłabym na wygodę również jeśli chodzi o ubranie. Przynajmniej dla mnie jest bardzo istotne, aby dziecko posiadało wygodne obuwie. Myślę, że możesz skorzystać z oferty aurelka.pl, gdzie można znaleźć chociażby bardzo nowoczesne obuwie domowe dla dzieci. Butki są pięknie wyprofilowane i wydaje mi się, że zarówno rodzicom, jak i dzieciom przypadną do gustu :)
sybilla77
Foremka
Foremka

Dołączenie: 24 Lut 2016, 16:26
Wpisz liczbę między 11 a 99: 25

Postprzez Wandeczka_W_1984 w 08 Gru 2017, 12:11

Zerknij na te informacje. Masz tam wszystko doskonale rozpisane o czym pamiętać w podróży z dzieckiem, aby zapewnić mu największą wygodę.
Wandeczka_W_1984
Foremka
Foremka

Dołączenie: 07 Lip 2016, 12:03

Postprzez zielona w 13 Gru 2017, 22:12

Wybór odpowiedniego fotelika to nie taka prosta sprawa. Ja czytałam wiele na internecie, pytałam znajomych, pojeździłam po sklepach. Wybór tak wielki ze nie mogłam się zdecydować wiec w oparciu o opinie z różnych źródeł stworzyłam sobie listę rzeczy jakie są dla mnie ważne przy wyborze odpowiedniego modelu. Wtedy tez trafiłam na taki wpis ze smyka https://www.smyk.com/porady/dziecko/jak ... go-dziecka w kategorii dziecko, który znacznie ułatwił mi prace. Polecam rzucić sobie tam okiem :)
zielona
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 01 Wrz 2017, 18:25
Wpisz liczbę między 11 a 99: 67

Postprzez Wera23 w 04 Maj 2018, 11:27

Bez względu na to, czy podróżujemy z dzieckiem czy bez dziecka, warto zdawać sobie sprawę z tego, że czasami może dojść do sytuacji, w której będziemy potrzebowali pomocy drogowej - zwłaszcza kiedy jedziemy w nieznane miejsce, bo w obcym mieście o stłuczkę nietrudno. Czytałam ostatnio na https://www.ebrodnica.pl/gadzety-i-hobby/9603-daleka-podroz-autem-jak-zapewnic-sobie-pomoc-w-naglej-sytuacji.html artykuł na temat internetowej wyszukiwarki pomocy drogowych, dzięki której w prosty i łatwy sposób można znaleźć firmę świadczącą takie usługi praktycznie w każdym polskim mieście. Świetna sprawa moim zdaniem, warto sobie zapisać w telefonie ;)
Wera23
Maniaczka

Dołączenie: 14 Maj 2017, 08:25
Wpisz liczbę między 11 a 99: 34

Postprzez lukasso w 14 Maj 2018, 12:56

Do podróży z dzieckiem konieczny jest odpowiedni fotelik samochodowy. Jakby co jest na wyposażeniu większości wypożyczalni pojazdów, jak np.:
https://car-rental.pl
Oczywiście upewnij się najpierw co do rozmiaru.
lukasso
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 14 Maj 2018, 12:48
Miejscowość: Mielec

Postprzez mruczka w 25 Maj 2018, 17:31

Odpowiedni fotelik to podstawa. Jest masa artykulow na temat tego jak wybrac ten bezpieczny. Dodatkowo mozesz dokupic ochraniacz na fotelik, ja dokupilam dla córki tutaj https://www.ekodrogeria.pl/ bo mała ma AZS i faktura fotelika ją drażniła a te ochraniacze są wykonane z miękkich materiałów co dało jej duzy komfort gdy musiała w nim siedzieć.
mruczka
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 03 Mar 2018, 07:16
Wpisz liczbę między 11 a 99: 25

Postprzez mami w 29 Maj 2018, 13:55

Podróż z maluchem może byc czasem męcząca, jednak uważam, ze dużą role odgrywa tutaj fotelik. Jezeli jest wygodny i bezpieczny to nie powinno byc takiego problemu. Zastanawiamy sie nad zakupem AXKID Duofix Fotelik samochodowy https://sklep-babyshop.pl/fotelik-samoc ... rwf-9-25kg Bedzie idealny dla naszego synka, bo juz niedługo bedzie miał 10kg, także mysle ze to idealny moment aby zmienić fotelik na wiekszy.
mami
Pisarka
Pisarka

Dołączenie: 24 Lut 2017, 10:37
Wpisz liczbę między 11 a 99: 22

Postprzez palinka213 w 31 Maj 2018, 14:41

Jeśli wybieracie się w podróż z naprawdę małych dzieckiem, to może zapakujcie też na wszelki wypadek laktator. W fajnej cenie, na szybko kupicie sobie Lakta Mila na stronie http://www.simed.pl/ Jest to laktator ręczny, więc nie będzie problemu z odciągnięciem pokarmu w każdym miejscu i w każdej chwili.
palinka213
Foremka
Foremka

Dołączenie: 14 Lis 2017, 00:22
Wpisz liczbę między 11 a 99: 85

Postprzez romspor w 31 Maj 2018, 21:27

:oops:
romspor
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 31 Maj 2018, 21:26

Postprzez Alina w 04 Cze 2018, 13:16

Podróżując z dzieckiem niezależnie czy samochodem czy autokarem zawsze trzeba zadbać o jego bezpieczeństwo. Wraz z biegiem lat uważam, że łatwiej jest gdy dziecko jest już znacznie większe tak jak moja sześcioletnia latorośl. Od niedawna na wyjazdach świetnie sprawdza się u nas urządzenie http://smartkidbelt.com/. Jest to bezpieczna alternatywa dla fotelików i podkładek, którą łatwo zamontować i przenieść gdyż waży 120 gram i jest niewielkich rozmiarów. Posiada atesty i pozytywne opinie crash testów i można je użytkować w całej Unii.
Alina
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 12 Sty 2018, 20:31
Wpisz liczbę między 11 a 99: 22

Postprzez Wiki558 w 11 Cze 2018, 14:12

Jak wiemy dzieci są ciekawe świata i to bardzo dlatego świetnym pomysłem będzie zabieranie malucha na przejażdżki rowerowe. Aby jednak to zrealizować dobrze byłoby zadbać o odpowiedni fotelik rowerowy. Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą jaki wybrać mam propozycję https://4activ.pl/blog/jak-wybrac-fotel ... iecka.html.
Wiki558
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 31 Maj 2018, 14:36
Wpisz liczbę między 11 a 99: 15
Następna

Powróć do Dziecko

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość