• Reklama

Jaki sport dla małego dziecka?

Moderator: Kitka

Jaki sport dla małego dziecka?

Postprzez Karol w 18 Maj 2012, 09:37

Witam wszystkie Panie. Zastanawiamy się z żoną jaki jest dobry sport w formie zajęć dla dziewczynki która ma 4 latka i fajnie byłoby ją czymś zarazić? Taniec, balet, pływanie, tenis....
Napiszcie jak to u Was wygląda.
Karol
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 30 Lis 2011, 21:53
Wpisz liczbę między 11 a 99: 74

Re: Jaki sport dla małego dziecka?

Postprzez Kitka w 18 Maj 2012, 20:30

To co robia rodzice jest super, bo to też jest razem spędzanie czasu no i na dziecko przechodzi samo. Ja od maleńkiego łaziłam z ojcem na basen, potem mój brat i dzisiaj obydwoje zakochani w wodzie jesteśmy :) (ratownicy i żeglarze)

znajoma pięciolatkę wysłała na balet, ja nie popieram, ale ona twierdzi że sie dziecku podoba - no każdy ma tam własne zdanie.

ja i mój dwuletni Kicek uprawiamy jogę - młodemu pozycja psa wychodzi najlepieji jest zakończona fikołkiem ;)
Image

Image

Z Lady-compem moje Panie
sprawa jasna niesłychanie
żółte - hamuj, stop - czerwone
gaz do dechy gdy zielone! ;)
Awatar użytkownika
Kitka
Uzależniona
Uzależniona

Dołączenie: 02 Sie 2011, 12:06
Wpisz liczbę między 11 a 99: 88

Postprzez Mała Mi w 23 Maj 2012, 11:49

warto zapytać dziecko o zdanie :) samo powie jaki sport by chciało, bez chęci nie będzie sportowania :)

U nas basen jest często, granie w piłkę, rower i gra w paletkę (odbija rakietką piłkę kopaną po ziemi).
W przedszkolu są zajęcia ze "szkoły padania" i tam instruktor bawi się z maluszkami w różne wygibasy, a po jakimś czasie daje rodzicom informację jakie widzi predyspozycje u dziecka czy tenis czy gry zespołowe itp. Oczywiście nie grają stricte w tenisa ale mają jakieś ćwiczenia, które pozwalają to określić. Moje dziecko nie chodzi na te zajęcia bo był jeszcze za mały (od 3 lat się zaczynały) i w sumie nie będę go chyba zapisywać bo ma dużo ruchu co dzień, a w tym czasie mają pierwszy spacer i wydaje mi się, że to dla niego większa atrakcja :)
Image

Image
Mała Mi
Uzależniona
Uzależniona

Dołączenie: 02 Kwi 2007, 21:35
Miejscowość: Szczecin

Postprzez MONIKA w 23 Maj 2012, 19:52

basem to zawsze dobry pomysł uważam że każde dziecko powinno umieć pływać
Image
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
MONIKA
moderator
moderator

Dołączenie: 07 Paź 2008, 13:36

Postprzez Alva w 23 Maj 2012, 21:45

4 latka to sama może już coś powiedzieć co chce robić. Wiadomo dzieci mają słomiany zapał i często szybko rezygnują. Tu rodzicie z trenerem nauczycielem powinni zdecydować czy dziecko ma talent predyspozycje itp i czy zachęcać i dopingować do dalszego treningu czy odpuścić i spróbować może czegoś innego..

Ja może za jakiś czas zapisze małą na jakiś taniec balet coś w tym stylu bo młoda ma zacięcie w tym kierunku i zobaczymy co dalej.
Koleżanki córa chodzi na taniec i tu odnosi sukcesy a ostanio poprosiła jeszcze o lekcje skrzypiec mala ma 6 lat.
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Alva
VIP

Dołączenie: 27 Mar 2007, 14:56

Postprzez Kitka w 24 Maj 2012, 21:25

bYle tylko nie przegiąc z nadmiarem zajęć, niech dziecko umie też się ponudzić :)
My byliśmy wczoraj na basenie - Kicka próbowałam nauczyć trochę machać nogami, ale lizał wodę (w solance byliśmy na trochę) więc lipa z nauki wyszła ;)
Ja też jestem zdania, że każde dziecko powinno umieć pływac, a przynajmniej - umieć utrzymać się na wodzie. Ja mogłabym z wody nie wyłazić, oby i na Kicka przeszło, bo jego tatuś to się w wodzie szybko męczy.
Image

Image

Z Lady-compem moje Panie
sprawa jasna niesłychanie
żółte - hamuj, stop - czerwone
gaz do dechy gdy zielone! ;)
Awatar użytkownika
Kitka
Uzależniona
Uzależniona

Dołączenie: 02 Sie 2011, 12:06
Wpisz liczbę między 11 a 99: 88

Postprzez omgs w 25 Lip 2012, 22:53

A może hulajnoga? Sporo dzieciaczków jeździ na tego rodzaju wynalazków, a nie jest to jakaś spora inwestycja. Na pewno tańsza niż kupno roweru z prawdziwego zdarzenia.
omgs
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 25 Lip 2012, 22:50
Wpisz liczbę między 11 a 99: 44

Postprzez Alva w 03 Sie 2012, 20:35

myślę że rower i hulajnoga to niemal zestaw obowiązkowy każdego dzieciaka
moja mała zasuwa na jednym i drugim na razie rowerek biegowy
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Alva
VIP

Postprzez omgs w 04 Sie 2012, 11:37

Alva napisał(a):myślę że rower i hulajnoga to niemal zestaw obowiązkowy każdego dzieciaka
moja mała zasuwa na jednym i drugim na razie rowerek biegowy

no właśnie... apropo hulanogi. Co myślicie o takim sprzęcie? http://hulajnogi.istore.pl/pl/hulajnoga ... ieska.html jest jeszcze wersja z torebką na kierownicę.
omgs
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Postprzez Alva w 05 Sie 2012, 21:06

ponoć te są bardzo fajne ale ja swojej 2,5 latce nie kupiłabym tak drogiego sprzętu walnie to gdzieś nie dba a i na razie nie pojeździ na tyle aby tyle inwestować moja ma takiego zwyklaka i jest git
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Alva
VIP

Postprzez Mała Mi w 06 Sie 2012, 07:50

mi się też podoba ale cena powala ;)
Image

Image
Mała Mi
Uzależniona
Uzależniona

Postprzez omgs w 10 Sie 2012, 12:07

Alva napisał(a):ponoć te są bardzo fajne ale ja swojej 2,5 latce nie kupiłabym tak drogiego sprzętu walnie to gdzieś nie dba a i na razie nie pojeździ na tyle aby tyle inwestować moja ma takiego zwyklaka i jest git

uwierz mi że cena ma znaczenie. Jakość, atesty, bezpieczeństwo. Akurat ta hulajnoga jest solidna. Wiem bo w ręku miałam ją niejednokrotnie. Spokojnie nie jedno dziecko pojeździ.
omgs
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Postprzez Mała Mi w 15 Sie 2012, 20:28

ja kupuję dużo używanych "zabawek". Hulajnogę też.
Image

Image
Mała Mi
Uzależniona
Uzależniona

Postprzez omgs w 20 Sie 2012, 08:36

Mała Mi byle markowe. Bo w tym wypadku to pewność bezpieczeństwa i niezawodność. A czasami pewnie i idzie trafić takie używane na gwaranacji.
omgs
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Postprzez Edyta Ł w 27 Sie 2012, 12:12

do basenu i niech pływa najlepiej delfinem od razu z 200 m a potem na olimpiadę :)
Image
Edyta Ł
Przyjaciółka
Przyjaciółka

Dołączenie: 24 Wrz 2008, 14:58
Następna

Powróć do Dziecko

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość