• Reklama

Nowe otoczenie/koledzy/szkoła

Moderator: Kitka

Nowe otoczenie/koledzy/szkoła

Postprzez Pitagoraska w 30 Maj 2017, 09:52

Czy przerabialiście może temat zmiany szkoły u dziecka? My musimy to zrobić i bardzo się obawiamy jak nasz 9 letni syn zniesie zmianę otoczenia, szkoły, nauczycieli - wszystkiego.
Pitagoraska
Pisarka
Pisarka

Dołączenie: 02 Gru 2016, 15:32
Wpisz liczbę między 11 a 99: 16

Re: Nowe otoczenie/koledzy/szkoła

Postprzez Korlanna w 30 Maj 2017, 12:36

Wszystko zależy od dziecka. Brat ze szwagierką też się przeprowadzali - z Londynu do Szczecina i również obawiali się zmiany szkoły 11 letniego wówczas syna. Ale ponieważ wiele lat wcześniej posłali go do takiej szkoły, gdzie poznawał kulturę polską, wielkiego problemu z odnalezieniem się w nowym miejscu nie miał.
Korlanna
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 29 Gru 2016, 11:10
Wpisz liczbę między 11 a 99: 37

Postprzez Dannie w 12 Cze 2017, 09:04

W przypadku mojej córki nie było to łatwe. Szczególnie, że w wieku 10 lat jest ona bardzo nieśmiała. I dołączyła do bardzo zgranej klasy. Przez jakiś czas zawsze przychodziła i się żaliła, że nie może się wpasować, że z nikim nie rozmawia. W końcu przyszły zajęcia z pierwszej pomocy,a że mąż jest ratownikiem medycznym to powiedział, że je poprowadzi. W końcu moja córeczka mogła się pochwalić w klasie swoją wiedzą i tym jaki jej tata jest super. Szkoła na te zajęcia zakupiła kilkanaście apteczek z http://www.edulex.com.pl/pl/p/Apteczka- ... klasy/1570 oraz do tego kilkanaście bandaży. Dzieci nawzajem nakładały na siebie opatrunki. A moja córeczka, że czuje się w tym jak ryba w wodzie chodziła po klasie i im pomagała, czasem poprawiała. Mój mąż mówił, że był z niej dumny. Dzięki temu mała otworzyła się na klasę i poznała kilku przyjaciół.
Dannie
Foremka
Foremka

Dołączenie: 22 Kwi 2016, 07:43
Wpisz liczbę między 11 a 99: 32

Postprzez igi45 w 11 Cze 2018, 11:33

Może warto się zdecydować na prywatną szkołę? Teraz jest ich coraz więcej. A tam na pewno dziecko będzie miało dobre warunki do nauki, z reguły są też świetni nauczyciele, także będzie to mniej stresujące dla dziecka. Wiem, że Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej jest dość fajna. Można się zastanowić nad taką placówką.
igi45
Foremka
Foremka

Dołączenie: 24 Lis 2017, 21:23
Wpisz liczbę między 11 a 99: 55

Postprzez Anabella w 14 Cze 2018, 16:01

Zmiana szkoły to z pewnoscią stres, ale nie koniec świata. Trudno sie dziecko nagle wbić w zgraną już grupę młodzieży, jest to jednak mozliwe. Dobrze jesli wychowawca jest ogarniety i obserwuje jak klasa przyjmuje nowego. Tak czy siak zwykle pierwsze miesiące co trudne. Niebawem koniec roku, a juz za moment będziemy poszukiwać podręczników, zatem przy okazji dyskusji zerknijcie sobie na stronę http://www.taniaksiazka.pl/zrozumiec-przeszlosc-czesc-1-zakres-rozszerzony-starozytnosc-i-sredniowiecze-podrecznik-wieloletni-krzysztof-kowalewski-p-588385.html Maja tu podręczniki w bardzo przyzwoitych cenach.
Anabella
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 03 Gru 2017, 17:05
Wpisz liczbę między 11 a 99: 12

Postprzez palinka213 w 17 Cze 2018, 13:53

Do jakiej szkoły w ogóle zapisujecie swoje dzieci? Bo ja myślałam o http://szkola-mentis.edu.pl/ - prywatna szkoła podstawowa. Wydaje mi się, że mogłaby być to jedna z lepszych opcji dla mojego syna, ale muszę jeszcze sprawdzić opinie na ich temat, aby się upewnić, że wszystko jest w porządku.
palinka213
Foremka
Foremka

Dołączenie: 14 Lis 2017, 00:22
Wpisz liczbę między 11 a 99: 85

Postprzez sybilla77 w 20 Cze 2018, 14:08

Oprócz wybrania odpowiedniej szkoły dla dziecka bardzo ważne jest by znaleźć także okazje na różnego rodzaju przybory :) I chociaż rok szkolny prawie się już kończy to warto już pomyśleć o wrzesniu :) Bardzo ciekawe propozycje jeśli chodzi o tornistry znalazłam tutaj: https://ksiegarnia.pwn.pl/Artykuly-szko ... 426,k.html :) Niektóre modele są super!
sybilla77
Foremka
Foremka

Dołączenie: 24 Lut 2016, 16:26
Wpisz liczbę między 11 a 99: 25

Postprzez Moira w 28 Cze 2018, 11:53

To nigdy nie jest łatwe, wszystko jedno czy chodzi o dziecko czy dorosłego, nieśmiałego czy otwartego na nowe znajomości. To część życia ludzkiego i kolejny etap poznawania świata, który przecież nie stoi w miejscu. Dziecko musi się uporać z wejściem do nowego otoczenia i na początku wszystko będzie je przerażać, bo jest nowe i dezorientujące. Ale ważne jest to, by nie starało się na siłę wpasować do otoczenia, tylko było sobą i nie zamykało się na kontakty z innymi. Choćby odpowiadanie na zwykłe uprzejmości często wystarczy, by przełamać pierwsze lody. Co do wyboru szkoły, akurat wydaje mi się, że w prywatnych szkołach wyraźniej podkreśla się elitarność grupek uczniów, dzieciaki są mniej przyjazne i otwarte na przyjęcie nowej osoby do swojego grona i ogólnie często wszyscy rywalizują ze sobą, bardziej niż w publicznych szkołach. A przynajmniej tak słyszałam od znajomych, którzy chodzili do prywatnych szkół.
Awatar użytkownika
Moira
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 28 Cze 2018, 10:28
Miejscowość: Zabrze
Wpisz liczbę między 11 a 99: 83

Postprzez Dannie w 05 Lip 2018, 14:18

Nigdy nie zapomnę, kiedy całą rodziną przenosiliśmy się do innego miasta. Mój syn był w trakcie badań i diagnoz, gdyż istniało u niego podejrzenie astmy. Byłam przerażona faktem, że pójdzie do nowej szkoły z chorobą, której sam tak do końca nie zna. Na szczęście znajoma poleciła mi świetny portal http://www.totylkoastma.pl/ na którym znalazłam wszystkie niezbędne dla mnie informacje na temat przygotowania dziecka do życia z astmą. Porady tam zawarte, były na tyle skuteczne, że mój syn nie zauważa różnicy w stylu swojego życia, czy podczas codziennych zabaw. Oczywiście musi o tym pamiętać i być przygotowany na ewentualny atak duszności.
Dannie
Foremka
Foremka

Dołączenie: 22 Kwi 2016, 07:43
Wpisz liczbę między 11 a 99: 32

Postprzez bizuniaa w 12 Lip 2018, 09:30

Myślę, ze każda tego typu zmiana wzbudza w dzieciach ( zresztą w rodzicach również ) pewien niepokój, ale uważam, ze jest to naturalne. Dlatego wybór odpowiedniego miejsca jest tak niezwykle istotny. Z racji przeprowadzki moje dziecko zmieniało szkołę podstawową, stres był duży ale na szczęście trafiliśmy do Te Vizji na warszawskiej Ochocie. Syn szybko się zaklimatyzował :) Ma dostęp do wyższego poziomu nauczania, bierze udział w dużej ilości zajęć dodatkowych. Jako rodzic jestem bardzo zadowolona z tego wyboru.
bizuniaa
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 31 Sie 2017, 20:50
Wpisz liczbę między 11 a 99: 85

Postprzez kikiki w 13 Lip 2018, 11:59

Zgadzam się z koleżanką wyżej :) I też polecam Te Vizję w Gdańsku :) Moje dziecko od września 2018 pójdzie już 3 klasy. To co mogę powiedzieć po tych 2 pierwszych latach to fakt, że klasy są kameralne a nauczyciele w sposób bardzo indywidualny podchodza do każdego dziecka. Duża ilośc zajęć dodatkowych to też ogromny plus :)
kikiki
Pisarka
Pisarka

Dołączenie: 08 Maj 2017, 14:31
Wpisz liczbę między 11 a 99: 33

Postprzez Allan23 w 13 Lip 2018, 14:02

Ja bym ten temat zostawiła specjaliście z tej dziedziny... Wydaje mi się, że to będzie najlepsze możliwe rozwiązanie.
Tyle się zmieniło.
Awatar użytkownika
Allan23
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 13 Lip 2018, 13:16
Wpisz liczbę między 11 a 99: 44

Postprzez igi45 w 19 Lip 2018, 13:13

Nowa szkola to zawsze jest stres, dlatego trzeba bardzo dobrze wybrac placowke, do ktorej puscimy swoje dziecko. Wiem, ze Niepubliczna Szkoła Podstawowa im Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie jest dosc znana i tutaj dzieci maja odpowiednie warunki do nauki. Mozna pomyslec o takiej.
igi45
Foremka
Foremka

Dołączenie: 24 Lis 2017, 21:23
Wpisz liczbę między 11 a 99: 55

Powróć do Dziecko

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości