• Reklama

żylaki i obrzęki

Moderator: Kitka

żylaki i obrzęki

Postprzez HotSomer w 14 Gru 2017, 18:27

Profilaktyka zapobiegania żylakom nie jest trudna. Trzeba unikać np. długiego siedzenia i stania, zakładania nogi na nogę, noszenia krępującej ruchu odzieży czy dźwigania ciężkich rzeczy. Warto również ograniczyć spożycie soli i regularnie pływać/ spacerować/ jeździć na rowerze. Proponuję też kupić specjalne podkolanówki uciskowe np. https://twojezdrowenogi.com/pl/p/Podkola...140-DEN/44 . Bardzo przynoszą one ulgę i zapobiegają bolącym nogom
HotSomer
Bywalczyni
Bywalczyni

Dołączenie: 11 Gru 2017, 17:24
Wpisz liczbę między 11 a 99: 15

Re: żylaki i obrzęki

Postprzez DanusiaNowak w 15 Gru 2017, 08:21

wszystko co trzeba unikać robię na codzień, eh, i tak ciężko to zmienić, kiedy ma się prace siedzącą :)
DanusiaNowak
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 27 Lis 2017, 15:38
Wpisz liczbę między 11 a 99: 12

Postprzez Zielonka w 24 Sty 2018, 22:15

Żylaki to jednak choroba, więc lepiej z nimi ostrożnie... i tutaj niestety, ale kremy czy ziola czy w ogole inne domowe metody, raczej nie zdadza egzaminu. Tesciowa miala, wiec temat nie jest nam obcy i z tego co kojarze to metod leczenia jest kilka, o czym zreszta mowa tez tutaj http://www.wbienkowski.pl/chirurgia-ogo ... n-dolnych/ Ona leczyla zylaki metoda zamrazania. Poki co nie ma nawrotów
Zielonka
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 01 Wrz 2017, 16:16
Wpisz liczbę między 11 a 99: 20

Postprzez tamarka w 14 Lut 2018, 15:56

Żylaki to przede wszystkim problem natury medycznej, nie tylko estetycznej. Ryzoko pojawienia się ich na nogach wzmaga np. częste przebywanie w pozycji stojącej, a u kobiet bardzo często ciąża. Lekarze mówią również o uwarunkowaniach genetycznych. W każdym razie, czasami by pozbyć się problemu żylaków, wykorzystuje się metody operacyjne. Czytałam o zabiegu z użyciem pary wodnej (VenoSteam™) w klinice Medical Esthetic w Lublinie - http://www.lublin.chirurgiaestetyczna.pl/?page=zylaki . Czy ktoś z Was miał wykonywany tego typu zabieg na żylaki? Jestem bardzo ciekawa skuteczności ale podobno jest wiele pozytywnych opinii.
tamarka
Pisarka
Pisarka

Dołączenie: 08 Maj 2016, 10:53
Wpisz liczbę między 11 a 99: 44

Postprzez kij_mon w 20 Mar 2018, 20:06

Na pewno nie ma sensu próbować samodzielnie się ich pozbyć, gdyż domowe sposoby nie działają... Lepszym rozwiązaniem jest poddanie się odpowiedniemu zabiegowi. Wysoką skutecznością cieszy się zabieg oferowany przez https://plusmed.info.pl/zabieg-wewnatrz ... arowa-svs/ polegający na wprowadzeniu do naczynia gorącej pary, która sprawia, że ono obumiera i zanika. Jest wykonywane podczas znieczulenia miejscowego.
kij_mon
Foremka
Foremka

Dołączenie: 29 Mar 2017, 08:30
Wpisz liczbę między 11 a 99: 52

Postprzez marcelinawww w 24 Kwi 2018, 15:48

Jak macie problem z żylakami to najskuteczniejszą metodą leczenia żylaków jest skleroterapia. Nie wiem skąd jesteście ale jeżeli z Warszawy to taki zabieg wykonują w Wilmed na Wilanowie. Wiem, jakie żylaki są bolesną dolegliwością, więc zabieg skleroterapii jest naprawdę wybawieniem.
marcelinawww
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 15 Mar 2017, 09:00
Wpisz liczbę między 11 a 99: 44

Postprzez ress w 22 Cze 2018, 14:27

No niestety niektórzy mają to dziedziczne i wtedy trzeba się bardzo postarać by się ich nie nabawić. Ja miałam ten problem, ale uporałam się z tym dzięki operacji laserowe usuwanie żylaków nfz
ress
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 09 Sie 2017, 13:32
Wpisz liczbę między 11 a 99: 55

Postprzez Marinoko w 03 Lip 2018, 09:35

Jeśli pojawią się już żylaki najlepiej wybrać się z nimi do specjalisty gdyż nieleczone mogą doprowadzić do owrzodzenia żył a to dopiero jest problem. Mi pierwsze żylaki zaczęły się pojawić w trakcie drugiej ciąży. Po porodzie na prawej nodze to już była tragedia. Nie chciałam za bardzo zabiegu za pomocą sklapela żeby nie pozostawały mi blizny na nogach tak więc zdecydowałam się na skleroterapię w warszawskim Kimedzie. Zabieg prosty bo wstrzykują tylko w żyły specjalny preparat, który je skleja przez co obumierają i znikają. Owszem po zabiegu kilka siniaków było ale zagoiły się dość szybko. Ja z efektu jestem bardzo zadowolona, najważniejsze,że pozbyłam się problemu.
Marinoko
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 16 Mar 2016, 21:02
Wpisz liczbę między 11 a 99: 15

Postprzez ana w 11 Lip 2018, 14:05

To http://nicniezatrzymamnie.pl/ jest bardzo ciekawa strona z informacjami na temat profilaktyki w przypadku kiedy się żylaki pojawią ale również wtedy warto się do tych porad stosować na przykład jeśli ktoś w rodzinie choruje na PNŻ bo to choroba uwarunkowana genetycznie
ana
Bywalczyni
Bywalczyni

Dołączenie: 29 Sie 2016, 14:59
Wpisz liczbę między 11 a 99: 12

Postprzez dynamical w 13 Lip 2018, 09:31

Metod leczenia żylaków jest wiele, najlepiej skontaktować się z specjalistą, który wybierze najlepszy sposób. Warto też poczytać co nie co na ten temat, polecam ten artykuł: http://alfamedycyna.pl/poznaj-metody-leczenia-zylakow/
dynamical
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 09 Maj 2016, 11:56
Wpisz liczbę między 11 a 99: 78

Postprzez ramoneska w 18 Lip 2018, 13:43

Im szybciej zareagujecie w takiej sytuacji, tym lepiej dla Was. Polecam zapoznać się z taką kwestią jak Varisept apteka. Jest to preparat, który ma świetny wpływ na pajączki i żylaki. Jego skład jest całkowicie naturalny, ma odpowiednio dobrane i skoncentrowane składniki. Wypróbujcie.
ramoneska
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 22 Mar 2018, 12:51
Wpisz liczbę między 11 a 99: 45

Postprzez tomaszjawor10 w 26 Lip 2018, 19:08

Czy są jakieś ćwiczenia na żylaki i obrzęki?
tomaszjawor10
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 26 Sty 2015, 14:25
Wpisz liczbę między 11 a 99: 35

Postprzez Filcio w 31 Lip 2018, 15:33

Z żylakami nie ma żartów, warto iść do lekarza.
Filcio
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 31 Lip 2018, 15:32
Wpisz liczbę między 11 a 99: 53

Powróć do Dziecko

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości