• Reklama

Sprawdzony logopeda ze stolicy

Moderator: Kitka

Sprawdzony logopeda ze stolicy

Postprzez kikiki w 06 Lut 2018, 14:18

Drodzy rodzice mam duże zmartwienie :( Mój prawie 3 letni synek niewiele mówi a jak już to tylko po swojemu. wiadomo ja go rozumiem ale problem pojawia się chociażby podczas odwiedzin dziadków ( widują go tylko kilka razy w miesięcu ). Wszytko muszę tłumaczyć i tylko sama ciągle słyszę, że chyba czas wybrać się do specjalisty. Możecie polecić jakiegoś dobrego logopedę w Warszawie ? Może być prywatnie, zależy mi w sumie na czasie.
kikiki
Pisarka
Pisarka

Dołączenie: 08 Maj 2017, 14:31
Wpisz liczbę między 11 a 99: 33

Re: Sprawdzony logopeda ze stolicy

Postprzez bizuniaa w 08 Lut 2018, 10:41

Podepnę się do tematu bo i u nas pojawiają się chyba problemy w kwestii mowy. Niby córka komunikuje się normalnie ale zauważyłam delikatne jąkanie i trudność przy wypowiadaniu pewnych wyrażeń. Mieszkamy pod stolicą ale dojazd na ewentualne spotkania to żaden problem także jeśli macie kogoś sprawdzonego to namiary na pewno się przydadzą :)
bizuniaa
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 31 Sie 2017, 20:50
Wpisz liczbę między 11 a 99: 85

Postprzez janickaa w 12 Lut 2018, 11:32

Ja jakieś 2 lata temu chodziłam z synem do ośrodka Logos DTR na warszawskim Targówku. Mają tam bardzo dobrych logopedów, doświadczonych i przygotowanych do pracy z maluchami. Dostaliśmy spory zestaw ćwiczeń do domu, dużo pracy ale się opłaciło i synek bardzo szybko zaczął mówić.
janickaa
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 31 Sie 2017, 19:14
Wpisz liczbę między 11 a 99: 53

Postprzez nikitka w 15 Lut 2018, 17:05

Ja ten ośrodek Logos znam od strony terapii psychologicznej. Chodziłam tam z córką po tym jak obie przeżyłyśmy rodzinną tragedie i nie potrafiłyśmy sobie z nią poradzić. Pani psycholog pomogła mojemu dziecku, przy okazji dodała mi otuchy i mnóstwo wsparcia.
nikitka
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 14 Sie 2017, 07:15
Wpisz liczbę między 11 a 99: 56

Postprzez kikiki w 22 Lut 2018, 13:41

Dziękuje Wam pięknie za wszystkie odpowiedzi. Sprawdzałam ten ośrodek logos dtr i nawet nie mam daleko także wezmę to pod uwagę. Widziałam, że mają tam swój punkt przedszkolny, może ktoś zapisał tam swoje dziecko i podzieli się opinią ?
kikiki
Pisarka
Pisarka

Dołączenie: 08 Maj 2017, 14:31
Wpisz liczbę między 11 a 99: 33

Postprzez kosanoztra w 26 Lut 2018, 21:13

Jeśli chodzi o logopedę to niestety nikogo nie polecę ale gdyby ktoś szukał dobrego psychologa dla swojego dziecka, polecam wybrać się tutaj http://psychomedic.pl/diagnoza-autyzmu- ... -aspergera . Diagnozują autyzm i są naprawdę dobrzy w tym co robią. Jeśli mamy jakiekolwiek podejrzenia nie warto zwlekać a od razu udać się z dzieckiem do specjalisty.
kosanoztra
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 17 Paź 2016, 15:57
Wpisz liczbę między 11 a 99: 22

Postprzez wiolaa7 w 02 Mar 2018, 13:57

W gabinecie na ul. Koncertowej (przy stacji Metro Ursynów) przyjmuje dobry logopeda - tutaj gabinet logopedyczny warszawa można się skontaktować. Pani Julia ma świetne podejście w pracy z dziećmi, także powinna pomóc, postawi diagnozę, przeprowadzi terapię.
wiolaa7
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 16 Sty 2017, 11:40
Wpisz liczbę między 11 a 99: 12

Postprzez nikitka w 28 Mar 2018, 12:58

no właśnie też jestem ciekawa czy ktoś zapisał do tego punktu przedszkolnego swoje dziecko. Wybieram się niedługo do pracy i szukam jakiegoś dobrego miejsca dla mojego szkraba. Na przedszkole publiczne nie chcemy się jeszcze decydować wolałabym by maluch miał zapewnioną odpowiednią opiekę i by wychowawcy byli przygotowani do pracy z dziećmi z różnymi schorzeniami.
nikitka
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Postprzez janickaa w 30 Mar 2018, 04:06

moje dziecko nie chodziło konkretnie do tego przedszkola w ośrodku Logos ale syn znajomej już tak i z tego co wiem była bardzo zadowolona. U nas udało się na szczęście wszystkie zaburzenia ,,wyprostować" i młody świetnie sobie radzi w przedszkolu. Jeśli masz wątpliwości to może warto skontaktować się z ośrodkiem i porozmawiać na ten temat ? Myślę, że oni udzielą Ci najlepszych informacji w tym temacie.
janickaa
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 31 Sie 2017, 19:14
Wpisz liczbę między 11 a 99: 53

Postprzez nikitka w 30 Kwi 2018, 05:11

Tak tak dzwoniłam i już co nie co wiem :) Po majówce muszę przjechać się tam osobiście i ustalić wsystkie szczegóły :) Ale mam nadzieje, że od września się tam zapiszemy :)
nikitka
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Postprzez agata785 w 09 Sie 2018, 09:47

Gdyby to nie był problem logopedyczny, to może się przydać psycholog. Dzieci często na problemy emocjonalne reagują jąkaniem. Pomoze dobry psycholog dziecięcy warszawa. Mojej znajomej synek zaczął się jąkać po ich rozwodzie. Tez najpierw logopeda a potem się okazało, ze problem leży gdzie indziej i zalecono im właśnie wizytę u dobrego psychologa dziecięcego w warszawie.
agata785
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 07 Sie 2018, 09:38
Wpisz liczbę między 11 a 99: 45

Postprzez hanka23 w 10 Sie 2018, 12:55

W Radzyminie w Centrum Medycznym Panorama mają też fajny zespół specjalistów do pracy z dzieckiem, logopedę właśnie, psychologa, pedagoga. Siostra z synem (też nie mówił jako 3 latek) tam jeździła, po 3 spotkaniach dziecko się bardzo otworzyło i na chwilę obecną mówi pięknie zdaniami, czyściutko bez jąkania. Praktycznie z dnia na dzień się dostała a z Warszawy dojechać tam nie jest daleko, dobra droga także myślę, że warto.
hanka23
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 07 Cze 2018, 19:58
Wpisz liczbę między 11 a 99: 14

Postprzez wiola438 w 10 Sty 2019, 20:17

kosanoztra napisał(a):Jeśli chodzi o logopedę to niestety nikogo nie polecę ale gdyby ktoś szukał dobrego psychologa dla swojego dziecka, polecam wybrać się tutaj http://psychomedic.pl/diagnoza-autyzmu- ... -aspergera . Diagnozują autyzm i są naprawdę dobrzy w tym co robią. Jeśli mamy jakiekolwiek podejrzenia nie warto zwlekać a od razu udać się z dzieckiem do specjalisty.

Popieram. Lekarzy mają naprawdę świetnych. Z resztą nie bez powodu cieszą się tyloma pozytywnymi opiniami, wystarczy sobie tylko poczytać. Oferują także konsultacje online - to szczególnie dobre rozwiązanie dla osób, które po raz pierwszy mają spotkać się z psychologiem. Łatwiej jest się z tym wszystkim oswoić.
wiola438
Pisarka
Pisarka

Dołączenie: 09 Paź 2017, 17:50
Wpisz liczbę między 11 a 99: 12

Powróć do Dziecko

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość