• Reklama

czy nadpobudliwe?

Moderator: Kitka

czy nadpobudliwe?

Postprzez ostrożna w 25 Paź 2015, 11:31

Za moich czasów mówiona, ze dzieci nie są nerwowe czy nadpobudliwe. Było jedno lekarstwo, dla malucha klaps, dla starszych pas lub ścierką przez łeb. Tą ostatnia metodę znam znakomicie. Tylko to nie te czasy. A ostatnio widzę, że coś złego się dzieje z synem. Stara się panować, ale już parę razy wybuchnął , a ostatnio w nerwach walnął pięścią w ścianę. Podpytywałam koleżanki w pracy i usłyszałam – wyrośnie z tego, etap przejściowy i kilka podobnych banałów. Tylko jeden z kumpli powiedział przeczytaj książkę Kropki pokonaj alergię. Nerwy i alergia czy tu można postawić znak równości. Czy znacie ta książkę?
ostrożna
Przyjaciółka
Przyjaciółka

Dołączenie: 14 Lip 2015, 11:14
Wpisz liczbę między 11 a 99: 13

Re: czy nadpobudliwe?

Postprzez Malina4 w 27 Paź 2015, 12:16

Nie znam tej książki, ale moim zdaniem takie szufladkowanie dziecka jak nadpobudliwe, agresywne nie jest dobre. Żadne zachowanie nie bierze się znikąd. Zastanów się co może syna frustrować? Moża przyczyna jest w domu - kłótnie, brak własnego miejsca, mało czasu mu poświęcacie? A może w szkole, przedszkolu - dzieci dokuczają, coś mu nie wyszło etc. Dzieci potrafią bardzo przeżywać coś co dla nas dorosłych jest drobiazgiem, jeśli nie wykażemy dla nich zrozumienia będą jeszcze bardziej sfrustrowane. Jeśli jednak już się poddasz i nie będziesz umiała znaleźć przyczyny, polecam udać się na konsultacje do psychologa lub pedagoga. A w między czasie poczytaj sobie sympatyczny blog o pewnej mamie, pewnego chłopca - http://www.olomanolo.pl/ , warto czerpać z doświadczenia innych :)
Malina4
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 27 Paź 2015, 11:11
Wpisz liczbę między 11 a 99: 12

Postprzez kolamap w 04 Lis 2015, 23:36

Ksiażki nie znam, jednak jest korelacja między dieta a "nadpobudliwością " czy "agresywnościa" > znam to zjawisko osobiscie i potwierdzić mogę, że slodycze wpływają pobudzająco, gluten zamula ( utrudnia myslenie) Odstawienie cukru juz po 2 tygodniach pokazało inne zachowanie dziecka..
kolamap
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 23 Paź 2015, 10:47
Wpisz liczbę między 11 a 99: 66

Postprzez Majkaa w 11 Lis 2015, 09:02

kolamap napisał(a):Ksiażki nie znam, jednak jest korelacja między dieta a "nadpobudliwością " czy "agresywnościa" > znam to zjawisko osobiscie i potwierdzić mogę, że slodycze wpływają pobudzająco, gluten zamula ( utrudnia myslenie) Odstawienie cukru juz po 2 tygodniach pokazało inne zachowanie dziecka..

Masz racje. Ja to samo zaobserwowałam u mojego syna. Do tego dodam, że u siebie zaobserwowałam, że jak dużo jem glutenu to nie mam pomysłów, umysł mam zamulony, do tego brakuje mi siły w mięśniach.
Majkaa
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 04 Lis 2015, 14:35

Postprzez Małgoś w 15 Lis 2015, 11:31

Znalazłam ciekawy artykuł na temat nadpobudliwości, warto poczytać http://www.osesek.pl/zdrowie-i-pielegnacja-dziecka/dzieciece-choroby/1134-co-to-jest-add.html choć samemu rzeczywiscie trudno dociec czy dziecko jest ruchliwe po prostu czy ma problemy tego typu
Małgoś
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 15 Lis 2015, 11:08
Wpisz liczbę między 11 a 99: 87

Postprzez Teresa w 27 Lis 2015, 12:54

Moja mała też jest bardzo wymagająca uwagi, czasem niegrzeczna bardzo , potrafi złościć się krzyczeć bez opamiętania. Aż czasem totalnie załamujemy ręce. Ostatnio oglądałam fajny program na TVN style o dzieciach niegrzecznych, lekarze u niektórych skrajnych jednostek rozpoznają Autyzm, moja nie wykazuje na szczęście żadnych oznak Autyzmu , ale zauważyłam jedną prawidłowość i o tym też było w programie , że dzieciaki które mają problem ze snem częściej niż inne są bardzo niegrzeczne, a wynika to po prostu ze zmęczenia. To się jakoś fachowo nazywa zespól zaburzeń sennych czy jakoś tam. Przyznam , że moja 3,5 latka nigdy nie była śpiochem do tej pory wstaje po kilka razy w nocy , i kiedy jest porządnie niewyspana , taka złość i agresja się w niej nasilają, jednak nie wiem co mam zrobić żeby lepiej i dłużej spała:( Czasem po 23 w nocy potrafi krzyczeć leżąc już w łóżku i waląc nogami o ścianę , że nie jest zmęczona i nie chce jej się spać.
Image
Teresa
Foremka
Foremka

Dołączenie: 04 Cze 2013, 08:46
Wpisz liczbę między 11 a 99: 48

Postprzez Kalina83 w 27 Lis 2015, 12:59

to faktycznie ciężka sprawa, moja młodsza też nie jest aniołem, ale w nocy śpi :) czasem tam przylezie, ale nic nie mówiąc kładzie się i śpi dalej.
Image
Kalina83
Ekspertka

Dołączenie: 01 Paź 2012, 11:39

Postprzez Pevbris w 02 Gru 2015, 13:10

Na moje to normalne zachowania dzieci niektóre są takie nadpobudliwe warto sobie poczytać o tym.
Pevbris
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 02 Gru 2015, 13:07
Wpisz liczbę między 11 a 99: 22

Postprzez estera29 w 28 Gru 2015, 11:08

A jak sobie poradzić z opieką nad takim dzieckiem? myślicie, że można spróbować je zapisać do przedszkola jak tu?
estera29
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 26 Sty 2015, 12:31
Wpisz liczbę między 11 a 99: 23

Postprzez beata22 w 02 Lut 2016, 18:59

Zwróćmy uwagę na to co jedzą i piją nasze dzieci. Praktycznie od rana są atakowane cukrem np jedząc płatki śniadaniowe. Wszystko jest teraz dosładzane. Fajne są soczki dla dzieci ROKO Fun http://www.rokofun.pl/ Nie zawierają białegi cukru ani barwników. Są dobrą alternatywą dla słodkich napoi. Warto szukać zdrowszych zamienników. Bo to cukier często powoduje nadpobudliwość. A my wmawiamy dzieciom choroby.
beata22
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 26 Kwi 2015, 08:43

Postprzez elenaW w 29 Mar 2016, 01:08

To prawda, zbyt duża ilość cukru na pewno nie wpływa dobrze na nasze pociechy. Sama zauważyłam także to, że kiedy moja córeczka jest chora, wpada w skrajne stany. Albo jest nadmiernie pobudzona i nie sposób jej opanować, albo totalnie ospała i nieobecna, co ciekawe te stany się ze sobą przeplatają. Na szczęście tutaj sok z czarnego bzu załatwia sprawę. Co jeszcze mogę powiedzieć, zbyt duża ilość bodźców typu - tv, laptop, tablet - także mocno stymuluje nadpobudliwość dziecka.
elenaW
Pisarka
Pisarka

Dołączenie: 04 Gru 2014, 00:07
Wpisz liczbę między 11 a 99: 33

Postprzez dunek24 w 19 Mar 2017, 18:50

A może lepiej skorzystać z usług jakiegoś porządnego neurologa? Jeśli chodzi o stolicę, to moim zdaniem warto skorzystać np. z tego http://gabinetneurologiczny.com :)
Gdy­by drze­miącą w człowieku bes­tię można było pow­strzy­mać groźbą
Awatar użytkownika
dunek24
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 13 Mar 2017, 21:01
Wpisz liczbę między 11 a 99: 43

Postprzez kij_mon w 14 Cze 2017, 15:14

Teresa napisał(a):Moja mała też jest bardzo wymagająca uwagi, czasem niegrzeczna bardzo , potrafi złościć się krzyczeć bez opamiętania. Aż czasem totalnie załamujemy ręce. Ostatnio oglądałam fajny program na TVN style o dzieciach niegrzecznych, lekarze u niektórych skrajnych jednostek rozpoznają Autyzm, moja nie wykazuje na szczęście żadnych oznak Autyzmu , ale zauważyłam jedną prawidłowość i o tym też było w programie , że dzieciaki które mają problem ze snem częściej niż inne są bardzo niegrzeczne, a wynika to po prostu ze zmęczenia. To się jakoś fachowo nazywa zespól zaburzeń sennych czy jakoś tam. Przyznam , że moja 3,5 latka nigdy nie była śpiochem do tej pory wstaje po kilka razy w nocy , i kiedy jest porządnie niewyspana , taka złość i agresja się w niej nasilają, jednak nie wiem co mam zrobić żeby lepiej i dłużej spała:( Czasem po 23 w nocy potrafi krzyczeć leżąc już w łóżku i waląc nogami o ścianę , że nie jest zmęczona i nie chce jej się spać.

Gdy zobaczymy u swojego dziecka objawy, które mogą wskazywać na autyzm, powinniśmy udać się z nim do kliniki https://psychomedic.pl/diagnoza-autyzmu-zespolu-aspergera, która specjalizuje się w diagnozowaniu tego typu chorób. Tylko tak wykluczymy (bądź potwierdzimy) swoje przypuszczenia...
kij_mon
Foremka
Foremka

Dołączenie: 29 Mar 2017, 08:30
Wpisz liczbę między 11 a 99: 52

Postprzez janickaa w 13 Lis 2017, 11:28

Nie każda nadpobudliwość jest autyzmem i odwrotnie. Na pewno w takich sytuacjach warto zwrócić się o pomoc do psychologa. Nam bardzo pomogli specjaliści z ośrodka Logos z Warszawy ( na Targówku ). Chodziliśmy przez prawie rok na terapię behawioralną ( synek ma stwierdzony zespół Aspergera ). otrzymaliśmy fachową pomoc i wsparcie, które pomogło nam uporać się z problemami.
janickaa
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 31 Sie 2017, 19:14
Wpisz liczbę między 11 a 99: 53

Postprzez wiola438 w 11 Gru 2017, 20:31

To fakt, ale lepiej mieć pewność a Psychomedic faktycznie ma dobre opinie u rodziców dzieci z problemami. Zerknij na stronie albo zadzwoń umówić wizytę 22 253 88 88. Moim zdaniem warto, a jeśli okaże się że to fałszywy alarm będzie można pracować z dzieckiem w inny sposób.
wiola438
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 09 Paź 2017, 17:50
Następna

Powróć do Dziecko

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości