Owulacja.pl - Forum • Zobacz temat - Czy warto kupić oczyszczacz powietrza?

• Reklama

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza?

i wszystko o tym jak je zachować jak najdłużej

Moderator: Kitka

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza?

Postprzez maksik w 15 Lis 2018, 11:24

Od jakiegoś czasu dużo się mówi o jakości powietrza i pojawiły się oczyszczacze które można używać w domu. Czy warto takie coś kupić?
maksik
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 07 Mar 2017, 15:06
Wpisz liczbę między 11 a 99: 98

Re: Czy warto kupić oczyszczacz powietrza?

Postprzez cyklada w 16 Lis 2018, 15:18

Ja myślę, ze warto. Szczególnie kiedy coraz więcej jest tego smogu o którym tyle się mówi. A przecież to brudne powietrze na pewno do mieszkania nam wpada. Sama zastanawiam się nad zakupem takiego oczyszczacza. Na https://oxyshop.pl/oczyszczacze-powietrza masz spory wybór i różne ceny. Głównie też zwróc uwagę na powierzchnię, ja mam małą kawalerkę więc mi taki za około 600 zł starczy z jonizacją i filtrem HEPA.
Awatar użytkownika
cyklada
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 18 Paź 2017, 13:21
Miejscowość: śląsk
Wpisz liczbę między 11 a 99: 55

Postprzez amarta w 17 Lis 2018, 12:02

Wydawać 600 zł na kolejne urządzenie to trochę słabo. Jakieś potwierdzone informacje o tym, że warto macie?
Awatar użytkownika
amarta
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 22 Gru 2017, 12:57
Miejscowość: Mikołów
Wpisz liczbę między 11 a 99: 88

Postprzez Mell25 w 19 Lis 2018, 11:32

Sama się zastanawiałam, ale jednak poczytałam i postanowiłam spróbować. Głównie ze względu na alergie mojego dziecka.
Rzeczywiście, różnice i poprawę w samopoczuciu widać. Ciężko określić czy "czuć" że jest to czyste powietrze, ale na pewno brak kataru, znacznie mniej kurzu w pokoju - no jest to dość fajne. :D
Ja kupiłam taki. ;))
https://loveair.pl/oczyszczacz/xiaomi-air-purifier-2s
Miłego dnia :wink:
Mell25
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 19 Lis 2018, 11:28
Wpisz liczbę między 11 a 99: 88

Postprzez Patikama w 19 Lis 2018, 11:45

Też ostatnio to rozważam, no bo... taki mamy klimat. Ale jakoś trudno mi uwierzyć, że to będzie działało. Może któraś z Was dziewczyny ma coś takiego i podzieli się opinią? :)
Patikama
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 19 Lis 2018, 11:11
Wpisz liczbę między 11 a 99: 45

Postprzez mauri w 19 Lis 2018, 12:35

Z oczyszczaczy powietrza i masek antysmogowych warto korzystać. Jak wspominała cyklada w przypadku oczyszczaczy powietrza, ważne są filtry. Podobnie jest z maskami antysmogowymi. Tu też ważny jest filtr. Tego typu rozwiązania działają. Mimo że nie są pewnie w 100% skuteczne, to warto przeglądać oferty sklepów jak wspomniany Oxyshop.pl i inwestować w swoje zdrowie. Sama wiem, że kupno oczyszczacza zmniejszyło liczbę chorób w moim domu. Na co dzień widzę też mniej kurzu. O oczyszczaczach piszą czasem gazety. Warto poszukać i poczytać.
mauri
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 26 Paź 2016, 10:48
Wpisz liczbę między 11 a 99: 98

Postprzez cyklada w 21 Lis 2018, 10:48

amarta napisał(a):Wydawać 600 zł na kolejne urządzenie to trochę słabo. Jakieś potwierdzone informacje o tym, że warto macie?

Mi wystarczyło, że po tygodniu użytkowania oczyszcza otworzyłam i zobaczyłam co zatrzymało się na filtrze. A te oczyszczacze na oxyshop.pl mają dodatkowo filtry HEPA, jonizacje i światło UV-C, które zabija bakterie. Więc jeśli mam być szczera to wydatek 600 zł jest niczym w porównaniu z kwotą jaką mogę wydać w przypadku choroby.
Awatar użytkownika
cyklada
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Postprzez tyszkunka w 21 Lis 2018, 12:05

Ja też zastanawiam się nad oczyszczaczem powietrza, ale nikt z moich znajomych go nie ma i wolę się najpierw zorientować czy jest sens wydawać całkiem konkretne pieniądze na takie urządzenie. Rozumiem, że co jakiś czas muszę w nim tylko wymieniać filtry. A czy taki oczyszczacz nie wysusza powietrza? (może to dziwne pytanie, ale w moim mieszkaniu i tak jest wyjątkowo sucho i nie chcę jeszcze bardziej pogorszyć tej sytuacji). I zwykle na jakąś powierzchnię one wystarczają - w sensie czy to jest tylko jeden pokój i jego okolice czy może cale mieszkanie? :)
tyszkunka
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 14 Lis 2018, 13:32
Wpisz liczbę między 11 a 99: 32

Postprzez cyklada w 21 Lis 2018, 14:25

Wiesz co może tu znajdziesz informacje które Cię interesują https://oxyshop.pl/blog/poradnik/jak-dziala-oczyszczacz-powietrza, poczytaj. Ale jeśli mogę Ci doradzic to oczyszczacz powietrza sprawda się przynajmniej u mnie dobrze. Mój model ma jonizacje, filtr HEPA i promienie ultrafioletowe (mam model Opus AEROPRIME X AUTO). Z tego co zauważyłam, to oczyszczasz wciąga powietrze z pomieszczenia, przepusza je przez filtrym, jonizuje i naświetla ultrafioletem i wypusza czyste. Nie ma tam możlwiości, by je wysuszał. Bo powietrze nie jest ogrzewane. Co do powieszchni to w specyfikacji każdego modelu masz napisane na jaką jest urządenie przeznaczone.
Awatar użytkownika
cyklada
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Postprzez martawojnusz88 w 25 Lis 2018, 14:26

Ja osobiście stosuje od jakiegoś czasu i trzeba przyznać, że lepiej się jakoś czuje, lepsze powietrze itp :)
Zawał mięśnia sercowego na medlabo.pl to częsta przypadłość, jeśli się tym interesujesz to zobacz bloga Medlabo i ciekawy wpis Aloes – właściwości, zastosowanie, przeciwwskazania
martawojnusz88
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 25 Lis 2018, 14:24
Wpisz liczbę między 11 a 99: 12

Postprzez cyklada w 26 Lis 2018, 11:31

To prawda, ja np. lepiej się wysypiam. Ale w sumie nie ma się co dziwić. Przecież czyste powietrze to podstawa naszego zdrowia i pewnie dobrego samopoczycia. A z tego co widziałam na oxyshop to każdy z oczyszczaczy ma jonizacje i niektóre są z nailżaniem powietrza więc jeszcze lepiej kiedy mamy w domu powietrze suche od np. centralnego ogrzewania.
Awatar użytkownika
cyklada
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Postprzez KamilZab w 25 Kwi 2019, 15:31

Świeże powietrze ma ogromny wpływ na nasze dobre samopoczucie. Oprócz oczyszczaczy powietrza, dobrym uzupełnieniem będą też specjalne neutralizatory zapachów https://neutralizatoryzapachu.pl/. Do neutralizatorów zalicza się różne środki oraz urządzenia, które skutecznie oczyszczają powietrze z nie pożądanych zapachów. Najbardziej pospolitymi neutralizatorami są preparaty w formie sprejów, blokerów lub żeli. W szczególności zaleca się je dla małych przestrzeni.
KamilZab
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 08 Mar 2019, 14:31
Wpisz liczbę między 11 a 99: 12

Postprzez ZeroJeden w 25 Kwi 2019, 21:23

Moim zdaniem jak najbardziej warto! Obecna jakość powietrza niestety sprzyja różnym infekcjom i w ogóle źle wpływa na nasz układ oddechowy i zdrowie całego organizmu. Dlatego postanowiłam zamówić sobie porządny oczyszczacz powietrza z https://www.oddechtozycie.pl/kategoria- ... powietrza/ :) Była to świetna inwestycja, dzięki której dbam o zdrowie całej rodziny!
ZeroJeden
Bywalczyni
Bywalczyni

Dołączenie: 18 Maj 2017, 22:11
Wpisz liczbę między 11 a 99: 36

Postprzez Everybody w 27 Kwi 2019, 16:51

Pewnie, ze warto kupić taki oczyszczacz powietrza. Sama go mam z sharpa kc d60 https://goodair.pl/oczyszczacze-powietr ... aign-id=15 Bardzo dobrze oczyszcza powietrze i równoczesnie je nawilża. Powietrze jest rzeźkie. Urządzenie idealne dla osób, które gdzieś tam są alergikami, mają astmę. Konserwacja również jest prosta. Jak trzeba wyczyścić filtry, to zapala się taka pomarańczowa lampka. Mi się zapaliła po 3 miesiącach użytkowania. Filtry wystarczy odkurzyć a a filtr nawilżacza wymoczyć w roztworze z kwaskiem cytrynowym. Zresztą- wszystko jest opisane w instrukcji ;)
Everybody
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 27 Kwi 2019, 16:47

Postprzez klesni w 06 Maj 2019, 11:46

A może taki węgiel aktywny granulowany byłby ok http://www.zdpwa.com.pl/wegiel-aktywny- ... -opis.html ? Co na ten temat sądzicie? Jest to ok Waszym zdaniem?
Magistrzy kierunków humanistycznych bywają naprawdę zdesperowani bezrobociem, może ktoś wziąłby fuchę nosiciela demona?
Awatar użytkownika
klesni
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 14 Sty 2019, 15:32
Wpisz liczbę między 11 a 99: 23
Następna

Powróć do Zdrowie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości