Owulacja.pl - Forum • Zobacz temat - Choroby młodych ludzi

• Reklama

Choroby młodych ludzi

i wszystko o tym jak je zachować jak najdłużej

Moderator: Kitka

Re: Choroby młodych ludzi

Postprzez ostrożna w 09 Maj 2017, 06:32

..........................................
Ostatnio edytowany przez ostrożna, 18 Lut 2018, 17:24, edytowano w sumie 1 raz
ostrożna
Przyjaciółka
Przyjaciółka

Dołączenie: 14 Lip 2015, 11:14
Wpisz liczbę między 11 a 99: 13

Postprzez Wera23 w 30 Maj 2017, 10:23

Nawiązując do pierwszego posta, niestety to prawda - młodzi ludzie często zmieniają partnerów seksualnych, a przy takich zachowaniach o chorobę weneryczną nie trudno, zwłaszcza w przypadku seksu bez zabezpieczenia. Na szczęście żyjemy w takich czasach, gdzie badania na choroby weneryczne można sobie zrobić bez wychodzenia z domu, na przykład zamawiając zestaw do badań za pośrednictwem https://zdrowegeny.pl/choroby-weneryczne . Krew pobieramy samodzielnie w domu z opuszka palca, następnie przesyłamy przy pomocy kuriera próbkę do laboratorium, a wynik dostajemy on-line. Przynajmniej mamy pewność, że jesteśmy zdrowi.
Wera23
Foremka
Foremka

Dołączenie: 14 Maj 2017, 08:25
Wpisz liczbę między 11 a 99: 34

Postprzez Sandra w 27 Cze 2017, 12:17

Dlatego nie można bać się lekarzy oraz badań. Na dzień dzisiejszy chorób jest bardzo dużo, czasami trudno jest przewidzieć pojawienie się którejkolwiek z nich. Dlatego osobiście uważam, że warto badać się pod względem każdej choroby, jeśli tylko ma się takie podejrzenie. Jeśli ktoś ma tego typu problemy to polecam klinikę http://biogenetik.pl/. Oferują naprawdę wiele różnych badań, które pomóc mogą w dużo wcześniejszym wykryciu różnych chorób.
Sandra
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 16 Maj 2017, 10:23
Wpisz liczbę między 11 a 99: 45

Postprzez amelka w 28 Lip 2017, 12:13

I właśnie dlatego tak ważne są regularne badania, ale niestety nadal wiele młodych osób to bagatelizuje. Ja oprócz takich profilaktycznych badań, robię sobie też ogólne badanie moczu, ostatnio nawet odkryłam że można zrobić taki test w domu - https://sklep.domowelaboratorium.pl/product-pol-268-Zdrowie-Complex-URS-10-TEST.html, robiłam go już raz, jest prosty w wykonaniu, a jego wynik znamy już po dwóch minutach :)
Awatar użytkownika
amelka
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 28 Lip 2017, 12:08
Wpisz liczbę między 11 a 99: 85

Postprzez pingwin w 14 Sie 2017, 07:46

Choroby to nie tylko przyziemne rzeczy ale i głębsze problemy. Choćby u małych dzieci. Trzeba je pobudzać sensorycznie. Widziałam stronę https://7zmyslow.com.pl/pl/c/Integracja-Sensoryczna-SI/18 gdzie znajdują się pomoce do terapii sensorycznych dla małych dzieci. Warto zobaczyć taką ofertę.
pingwin
Bywalczyni
Bywalczyni

Dołączenie: 07 Paź 2016, 15:01

Postprzez aleksandrace w 15 Sie 2017, 08:54

Niektóre choroby mogą być spowodowane przez brak aktywności fizycznej. Ja sama mam pracę siedzącą :mrgreen: , a po niej niestety ciężko mi ruszyć cztery litery. Sposób mam na to taki, że czasem wychodzę pobiegać z samego rana. Organizm nie zdąży się obudzić i zaprotestować. :)
aleksandrace
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 15 Sie 2017, 08:42

Postprzez miniken w 02 Paź 2017, 14:12

moja córka to miała potworne problemy z anemią, cioągle miała niedobory żelaza, lekarka az jej przepisała dicofer, bo stwierdziła,że to normalne nie jest...
miniken
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 22 Gru 2016, 12:30
Wpisz liczbę między 11 a 99: 12

Postprzez florentynka w 17 Lis 2017, 08:44

Teraz wiele osób choruje na niedoczynność lub nadczynność tarczycy. Anemia to też dość powszechny problem.
Ja mam zarowno anemie jak i niedoczynność. Zdarzają się też migreny.
Ostatnio czytałam na http://biowitalni.pl/blog/cynk-selen-i- ... ia-51.html o witaminach które mają dobry wpływ a tarczycę. Staram się dostarczać je sobie codziennie w posiłku ale też wspomagam się suplementami.
florentynka
Foremka
Foremka

Dołączenie: 14 Maj 2015, 10:40

Postprzez Wera23 w 24 Lis 2017, 10:29

Niestety coraz więcej młodych ludzi cierpi również na różnego rodzaju zaburzenia neurologiczne. Pojawiają się migrenowe bóle głowy, stany lękowe i nerwice. Ma na to na pewno spory wpływ ówczesny tryb życia. Ale im wcześniej zaczniemy się leczyć, tym lepiej. Dlatego warto wybrać się do neurologa. Bardzo dobry specjalista neurolog - doktor Piotr Ślifirczyk - przyjmuje w Warszawie, w lecznicy Terapia (ul.Widok 10). Lekarz ten cieszy się bardzo dużym uznaniem wśród swoich pacjentów. Myślę, że można i warto mu zaufać. Na stronie WarszawaNeurolog.pl możecie się do Niego umówić na wizytę.
Wera23
Foremka
Foremka

Dołączenie: 14 Maj 2017, 08:25
Wpisz liczbę między 11 a 99: 34

Postprzez lucyja w 26 Sty 2018, 14:55

Najgorsze jest to, że wielu młodych ludzi nie ma pojęcia, że częste i silne bóle głowy albo zaburzenia snu mogą prowadzić do poważnych zaburzeń i dlatego nie idą z tym do lekarza. Ja też długo ignorowałam takie małe problemy, ale w końcu zapisałam się do lekarza neurologa. Znalazłam poradnię w Łodzi http://melissamed.pl/neurolog, więc wszystko załatwiam na miejscu. Dostałam skierowanie na kilka badań, do tego zalecenia jak postępować w przypadku nawrotów dolegliwości. I póki co to tyle. Bardziej szczegółowe leczenie podejmiemy zapewne dopiero po otrzymaniu wyników, bo od nich wiele zależy. Myślę, że to podstawa odpowiedniego leczenia i skutecznego pozbycia się bólu i bezsenności.
lucyja
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 26 Sty 2018, 11:33
Wpisz liczbę między 11 a 99: 25

Postprzez kikiki w 05 Lut 2018, 22:48

Cześć. Mnie choroba dopadła w wieku 29 lat. Miałam potworne bóle głowy i po dwóch latach poszłam do neurologa w AthleticoMed w Bydgoszczy do pani doktor Magdaleny Nowaczewskiej. Po długim wywiadzie jaki ze mną przeprowadziała, zleciła mi tomografię głowy. Niestety nie było najlepiej (guz łagodny). Jestem już po opercaji i pod opieką pani doktor dzięki, której wykryto moją chorobę.
kikiki
Pisarka
Pisarka

Dołączenie: 08 Maj 2017, 14:31
Wpisz liczbę między 11 a 99: 33

Postprzez PrzyszlaMama w 09 Lut 2018, 22:29

Ja w młodym miałam problemy z żołądkiem. Wiecie, typowe objawy jak bóle brzucha, mdłości czy biegunka. Nie wiedziałam mi jest, powtarzając, że to może zwykłe zatrucie albo grypa żołądkowa. Po wielu badaniach i męczarniach jakie przeżywałam w końcu zdiagnozowano gliste ludzką. Dobrze jest znać podstawowe choroby pod względem objawów czy sposobów leczenia. Ja dzięki https://portaldlazdrowia.pl/glista-ludzka-glistnica/ wiem jaką profilaktykę stosować, żeby sytuacja się nie powtórzyła.
PrzyszlaMama
Bywalczyni
Bywalczyni

Dołączenie: 14 Gru 2017, 23:05
Wpisz liczbę między 11 a 99: 50

Postprzez ostrożna w 14 Lut 2018, 15:05

Zauważyliście ze coraz częściej się słyszy o młodych ludziach uzależnionych od komputera. Często nawet rodzice nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji. A jeśli już mamy tego świadomość, że dziecko potrzebuje pomocy to udać się należy np Prywatny ośrodek uzależnień Tu znajdzie się fachową pomoc. Chociaż uprzedzam nie będzie łatwo.
ostrożna
Przyjaciółka
Przyjaciółka

Dołączenie: 14 Lip 2015, 11:14

Postprzez xenofx w 05 Mar 2018, 19:12

ja pamiętam tylko jakie miałam problemy z biegunką... to bylo cos strasznego, niedawno lekarz przepisał mi preparat intesta http://intesta.pl na odpowiednią perystaltykę jelit, biorę go dopiero od trzech dni i póki co jest naprawdę lepiej :)
xenofx
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 10 Mar 2017, 15:10

Postprzez jormungandr w 06 Mar 2018, 10:46

Uzależnienie od komputera poważną chorobą? No nieźle.
jormungandr
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 25 Sty 2018, 09:54
PoprzedniaNastępna

Powróć do Zdrowie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości