• Reklama

sucha skóra

i wszystko o tym jak je zachować jak najdłużej

Moderator: Kitka

Re: sucha skóra

Postprzez orkiszek w 29 Maj 2017, 12:38

Tak naprawdę w każdych kosmetykach drogeryjnych są składniki wysuszające, bo producenci namiętnie je pakują dla zapewnienia dłuższego terminu ważności, a skóra może różnie zareagować. I nawet te nawilżające są pełne wysuszających parabenów, alkoholi i SLS-ów, dlatego ja przestałam się w nie zaopatrywać w drogeriach i kupuję wyłącznie przez internet z miejsc, gdzie nie sprzedają takich produktów. A że moja skóra jest wrażliwa, a do tego atopowa, często muszę ją wspomagać nietypowymi mieszankami, żeby ją odpowiednio nawilżyć. Polecam szczególnie te z kolagenem czy aloesem, bo faktycznie mają udział w odmładzaniu skóry.
Awatar użytkownika
orkiszek
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 29 Maj 2017, 10:38
Miejscowość: Poznań
Wpisz liczbę między 11 a 99: 26

Postprzez kampela w 01 Cze 2017, 12:24

MYDŁO 7 ZIÓŁ od Hildegard Braukmann. To normalnie można stosować do każdej cery, a ogólnie chodzi o to, że efekty tego stosowania są po prostu widoczne. Nie dzieje się nic złego, a przeciwnie - widać coraz bardziej poprawę stanu cery, robi się ona zdrowsza i ładniejsza. Cera wymaga solidnej pielęgnacji - wtedy na pewno zmiany będą zdecydowanie zauważalne. Działajcie.
kampela
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 17 Paź 2013, 12:24
Wpisz liczbę między 11 a 99: 12

Postprzez sybilla77 w 05 Cze 2017, 06:47

Miałam bardzo duże problemy właśnie z własną cera, wciąż była sucha i bardzo łatwo można było narazić ją na pęknięcia. Jednak niedawno polecono mi mydło z czarnuszki :) Dzięki temu moja skóra odzyskała odpowiedni balans!
sybilla77
Pisarka
Pisarka

Dołączenie: 24 Lut 2016, 16:26
Wpisz liczbę między 11 a 99: 25

Postprzez idhalia w 05 Cze 2017, 15:07

Ja na suchość swojej skóry narzekam od ładnych kilku lat i gdybym chciała wymienić wszystkie kremy nawilżające, z którymi się do tej pory zetknęłam, to niestety nie starczyłoby mi palców u rąk i nóg. Z tych, które do pory "przerobiłam", mogę Wam, drogie koleżanki, polecić ten krem głęboko nawilżający, przeznaczony na dzień i na noc - https://lirene.pl/produkty/pielegnacja-twarzy/c-dpro-vitamin-energy-30-cera-sucha-i-wrazliwa-na-dzien-i-noc/. Dostałam go od córki w zeszłym roku na imieniny, początkowo byłam nastawiona sceptycznie, ale zacząłem stosować regularnie i przyszedł efekt. Po miesiącu stosowania moja skóra stała się bardziej promienna, jędrna i sprężysta. Główne składniki tego kosmetyku to witamina duo c, która dociera do głębokich warstw skóry i stymuluje syntezę kolagenu oraz witamina d pro, wzmacniająca barierę naskórkową i utrzymująca odpowiedni stopień nawilżenia - to dla koleżanek, które lubią drążyć temat. Wprawdzie krem jest przeznaczony dla osób po trzydziestym roku życia, ale myślę, że panie, które są na pograniczu trzeciej i czwartej dekady życia, mogą go z powodzeniem stosować.
idhalia
Bywalczyni
Bywalczyni

Dołączenie: 18 Gru 2015, 11:33
Wpisz liczbę między 11 a 99: 34

Postprzez TuliPanna w 23 Cze 2017, 20:46

Ja mam wrażliwą skórę więc u mnei żadne kremy się nie sprawdzają. Wypróbowałam już różne produkty i zawsze to samo. Zastanawiam się nad kosmetykami naturalnymi. Czytałam sporo o oleju kokosowym. Ponoć dobrze nawilża skórę. Czy któraś z was stosowała ten olej zamiast kremów? Gdzie można kupić olej od firmy Laboratorium BIOOIL ?
TuliPanna
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 24 Mar 2017, 10:31
Wpisz liczbę między 11 a 99: 85

Postprzez majka19 w 25 Cze 2017, 09:24

mam lepszą odkąd więcej piję wody
majka19
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 19 Cze 2017, 22:12
Wpisz liczbę między 11 a 99: 12

Postprzez joannakowal w 26 Cze 2017, 10:44

Przy suchej skórze najważniejsze jest nawadnianie organizmu :) Ja jeszcze dodatkowo smaruję balsamami i olejami do ciała skórę, aby była nawilżona intensywnie. Moim ulubionym olejem jest: https://www.apteka-melissa.pl/produkt/c ... olejki,853 Jednak w Aptece Melissa jest szeroki wybór różnych kosmetyków, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie!
joannakowal
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 20 Kwi 2017, 08:10
Wpisz liczbę między 11 a 99: 88

Postprzez Macadamia w 26 Cze 2017, 12:48

Mi bardzo pomagają emilienty ostatnio kupiłam tańsze niż zazwyczaj firmy Eloderm i jestem bardzo zadowolona skóra jest nawilżona, gładka i pozostaje tak na długo.
Macadamia
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 26 Cze 2017, 12:44
Wpisz liczbę między 11 a 99: 13

Postprzez Oliwka w 05 Lip 2017, 13:25

Masło shea, olej kokosowy, oliwka do kąpieli, maść z witaminą a ;)
Oliwka
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 05 Lip 2017, 13:10
Wpisz liczbę między 11 a 99: 67

Postprzez asia92 w 07 Lip 2017, 12:11

Ogromny jest wybór w różnych drogeriach sklepowych, kremów nawilżających i nawadniających. Trzeba jakiś sobie dopasować, a jeśli to nie pomoże przez dłuższy czas trzeba się udać do dermatologa. :)
asia92
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 07 Lip 2017, 12:08
Wpisz liczbę między 11 a 99: 13

Postprzez Wera23 w 08 Lip 2017, 08:53

Jeśli chodzi o twarz, to dobranie pielęgnacji jest bardzo ciężkie, ponieważ wiele kremów nawilżających dodatkowo natłuszcza cerę i ją obciąża. Ja wolę lekkie preparaty. Ostatnio wpadła mi w oko innowacyjna, wodorowa mgiełka do twarzy Biocera, mająca postać minerałów zamkniętych w fiolce, którą trzeba napełnić wodą. Wytworzy się wówczas roztwór do rozpylania na twarzy, o działaniu silnie nawilżającym, antyoksydacyjnym, przeciwstarzeniowym, a nawet przeciwbakteryjnym. Lubię takie innowacyjne kosmetyki, więc na pewno wypróbuję. Fajne jest to, że mgiełka wystarcza według producenta aż na 2-3 lata użytkowania ;) Na http://sklep.poradnia.pl/wodorowa-mgiel ... ocera.html możecie zobaczyć, jak jej się dokładnie używa.
Wera23
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 14 Maj 2017, 08:25

Postprzez idhalia w 14 Lip 2017, 11:41

Ja na suchą skórę znam tylko jedną receptę, a są to emolienty. Pewnie większość z Was o nich słyszała, ale dla przypomnienia - tą nazwą określamy grupę preparatów (szamponów, balsamów, emulsji itd.), których działanie opiera się na nawilżaniu i natłuszczaniu skóry. Emolienty także oddziaływują na skórę, tworząc barierę blokującą dostęp do niej substancjom szkodliwym (substancjom drażniącym, detergentom, alergenom). Ja stosuję regularnie emulsję do kąpieli i nie mogę narzekać na stan swojej skóry. Forumowiczki zaś odsyłam do tego artykułu - http://www.eloderm.pl/artykul/22,emolienty-dlaczego-warto-stosowac-je-u-doroslych.html
idhalia
Bywalczyni
Bywalczyni

Dołączenie: 18 Gru 2015, 11:33

Postprzez PatrycjaM w 15 Lip 2017, 19:09

Kupcie sobie taki migdałowy olejek do kąpieli Hildegard Braukmann. Jest super. Jest bardzo wydajny, a świetnie nawilża skórę. Lepszy niż wszystkie balsamy. Odżywia też i ogólnie skóra jest taka przyjemniejsza w dotyku :)
PatrycjaM
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 27 Lis 2016, 16:16
Wpisz liczbę między 11 a 99: 45
PoprzedniaNastępna

Powróć do Zdrowie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 0 gości