• Reklama

sucha skóra

i wszystko o tym jak je zachować jak najdłużej

Moderator: Kitka

Re: sucha skóra

Postprzez orkiszek w 29 Maj 2017, 12:38

Tak naprawdę w każdych kosmetykach drogeryjnych są składniki wysuszające, bo producenci namiętnie je pakują dla zapewnienia dłuższego terminu ważności, a skóra może różnie zareagować. I nawet te nawilżające są pełne wysuszających parabenów, alkoholi i SLS-ów, dlatego ja przestałam się w nie zaopatrywać w drogeriach i kupuję wyłącznie przez internet z miejsc, gdzie nie sprzedają takich produktów. A że moja skóra jest wrażliwa, a do tego atopowa, często muszę ją wspomagać nietypowymi mieszankami, żeby ją odpowiednio nawilżyć. Polecam szczególnie te z kolagenem czy aloesem, bo faktycznie mają udział w odmładzaniu skóry.
Awatar użytkownika
orkiszek
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 29 Maj 2017, 10:38
Miejscowość: Poznań
Wpisz liczbę między 11 a 99: 26

Postprzez kampela w 01 Cze 2017, 12:24

MYDŁO 7 ZIÓŁ od Hildegard Braukmann. To normalnie można stosować do każdej cery, a ogólnie chodzi o to, że efekty tego stosowania są po prostu widoczne. Nie dzieje się nic złego, a przeciwnie - widać coraz bardziej poprawę stanu cery, robi się ona zdrowsza i ładniejsza. Cera wymaga solidnej pielęgnacji - wtedy na pewno zmiany będą zdecydowanie zauważalne. Działajcie.
kampela
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 17 Paź 2013, 12:24
Wpisz liczbę między 11 a 99: 12

Postprzez sybilla77 w 05 Cze 2017, 06:47

Miałam bardzo duże problemy właśnie z własną cera, wciąż była sucha i bardzo łatwo można było narazić ją na pęknięcia. Jednak niedawno polecono mi mydło z czarnuszki :) Dzięki temu moja skóra odzyskała odpowiedni balans!
sybilla77
Pisarka
Pisarka

Dołączenie: 24 Lut 2016, 16:26
Wpisz liczbę między 11 a 99: 25

Postprzez idhalia w 05 Cze 2017, 15:07

Ja na suchość swojej skóry narzekam od ładnych kilku lat i gdybym chciała wymienić wszystkie kremy nawilżające, z którymi się do tej pory zetknęłam, to niestety nie starczyłoby mi palców u rąk i nóg. Z tych, które do pory "przerobiłam", mogę Wam, drogie koleżanki, polecić ten krem głęboko nawilżający, przeznaczony na dzień i na noc - https://lirene.pl/produkty/pielegnacja-twarzy/c-dpro-vitamin-energy-30-cera-sucha-i-wrazliwa-na-dzien-i-noc/. Dostałam go od córki w zeszłym roku na imieniny, początkowo byłam nastawiona sceptycznie, ale zacząłem stosować regularnie i przyszedł efekt. Po miesiącu stosowania moja skóra stała się bardziej promienna, jędrna i sprężysta. Główne składniki tego kosmetyku to witamina duo c, która dociera do głębokich warstw skóry i stymuluje syntezę kolagenu oraz witamina d pro, wzmacniająca barierę naskórkową i utrzymująca odpowiedni stopień nawilżenia - to dla koleżanek, które lubią drążyć temat. Wprawdzie krem jest przeznaczony dla osób po trzydziestym roku życia, ale myślę, że panie, które są na pograniczu trzeciej i czwartej dekady życia, mogą go z powodzeniem stosować.
idhalia
Pisarka
Pisarka

Dołączenie: 18 Gru 2015, 11:33
Wpisz liczbę między 11 a 99: 34

Postprzez TuliPanna w 23 Cze 2017, 20:46

Ja mam wrażliwą skórę więc u mnei żadne kremy się nie sprawdzają. Wypróbowałam już różne produkty i zawsze to samo. Zastanawiam się nad kosmetykami naturalnymi. Czytałam sporo o oleju kokosowym. Ponoć dobrze nawilża skórę. Czy któraś z was stosowała ten olej zamiast kremów? Gdzie można kupić olej od firmy Laboratorium BIOOIL ?
TuliPanna
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 24 Mar 2017, 10:31
Wpisz liczbę między 11 a 99: 85

Postprzez majka19 w 25 Cze 2017, 09:24

mam lepszą odkąd więcej piję wody
majka19
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 19 Cze 2017, 22:12
Wpisz liczbę między 11 a 99: 12

Postprzez joannakowal w 26 Cze 2017, 10:44

Przy suchej skórze najważniejsze jest nawadnianie organizmu :) Ja jeszcze dodatkowo smaruję balsamami i olejami do ciała skórę, aby była nawilżona intensywnie. Moim ulubionym olejem jest: https://www.apteka-melissa.pl/produkt/c ... olejki,853 Jednak w Aptece Melissa jest szeroki wybór różnych kosmetyków, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie!
joannakowal
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 20 Kwi 2017, 08:10
Wpisz liczbę między 11 a 99: 88

Postprzez Macadamia w 26 Cze 2017, 12:48

Mi bardzo pomagają emilienty ostatnio kupiłam tańsze niż zazwyczaj firmy Eloderm i jestem bardzo zadowolona skóra jest nawilżona, gładka i pozostaje tak na długo.
Macadamia
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 26 Cze 2017, 12:44
Wpisz liczbę między 11 a 99: 13

Postprzez Oliwka w 05 Lip 2017, 13:25

Masło shea, olej kokosowy, oliwka do kąpieli, maść z witaminą a ;)
Oliwka
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 05 Lip 2017, 13:10
Wpisz liczbę między 11 a 99: 67

Postprzez asia92 w 07 Lip 2017, 12:11

Ogromny jest wybór w różnych drogeriach sklepowych, kremów nawilżających i nawadniających. Trzeba jakiś sobie dopasować, a jeśli to nie pomoże przez dłuższy czas trzeba się udać do dermatologa. :)
asia92
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 07 Lip 2017, 12:08
Wpisz liczbę między 11 a 99: 13

Postprzez Wera23 w 08 Lip 2017, 08:53

Jeśli chodzi o twarz, to dobranie pielęgnacji jest bardzo ciężkie, ponieważ wiele kremów nawilżających dodatkowo natłuszcza cerę i ją obciąża. Ja wolę lekkie preparaty. Ostatnio wpadła mi w oko innowacyjna, wodorowa mgiełka do twarzy Biocera, mająca postać minerałów zamkniętych w fiolce, którą trzeba napełnić wodą. Wytworzy się wówczas roztwór do rozpylania na twarzy, o działaniu silnie nawilżającym, antyoksydacyjnym, przeciwstarzeniowym, a nawet przeciwbakteryjnym. Lubię takie innowacyjne kosmetyki, więc na pewno wypróbuję. Fajne jest to, że mgiełka wystarcza według producenta aż na 2-3 lata użytkowania ;) Na http://sklep.poradnia.pl/wodorowa-mgiel ... ocera.html możecie zobaczyć, jak jej się dokładnie używa.
Wera23
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 14 Maj 2017, 08:25

Postprzez idhalia w 14 Lip 2017, 11:41

Ja na suchą skórę znam tylko jedną receptę, a są to emolienty. Pewnie większość z Was o nich słyszała, ale dla przypomnienia - tą nazwą określamy grupę preparatów (szamponów, balsamów, emulsji itd.), których działanie opiera się na nawilżaniu i natłuszczaniu skóry. Emolienty także oddziaływują na skórę, tworząc barierę blokującą dostęp do niej substancjom szkodliwym (substancjom drażniącym, detergentom, alergenom). Ja stosuję regularnie emulsję do kąpieli i nie mogę narzekać na stan swojej skóry. Forumowiczki zaś odsyłam do tego artykułu - http://www.eloderm.pl/artykul/22,emolienty-dlaczego-warto-stosowac-je-u-doroslych.html
idhalia
Pisarka
Pisarka

Dołączenie: 18 Gru 2015, 11:33

Postprzez PatrycjaM w 15 Lip 2017, 19:09

Kupcie sobie taki migdałowy olejek do kąpieli Hildegard Braukmann. Jest super. Jest bardzo wydajny, a świetnie nawilża skórę. Lepszy niż wszystkie balsamy. Odżywia też i ogólnie skóra jest taka przyjemniejsza w dotyku :)
PatrycjaM
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 27 Lis 2016, 16:16
Wpisz liczbę między 11 a 99: 45

Postprzez kimadlo1 w 21 Lip 2017, 10:06

Warto kupić suplementy z prawdziwymi kwasami omega 3 6 9. Wpływają na cały organizm, ale na skórę też.
kimadlo1
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 15 Lis 2016, 12:15
Wpisz liczbę między 11 a 99: 44

Postprzez wandzia10 w 23 Lip 2017, 20:02

na suchą skórę najlepsza metoda to peeling lub inny zabieg złuszczający. Póxniej oczywiście nawilżanie. Najlepiej jest zwyczajnie dbać o skórę regularnie i codziennie ją nawilżać dobrym kosmetykiem. Ze swojej strony moge polecic sprawdzoną Drogerię ekobieca.pl gdzie naprawdę jest duży wybór tego typu masek, maseczek itp. Sama stosuję kosmetyki naturalne, bo mam fioła na ich punkcie i stamtąd produkty sa naprawdę naturalne, co widac w składzie i nie są to jedynie puste deklaracje jak w wielu innych przypadkach
wandzia10
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 24 Cze 2017, 09:04
Wpisz liczbę między 11 a 99: 20
PoprzedniaNastępna

Powróć do Zdrowie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość