• Reklama

Ból stawów od komputera

i wszystko o tym jak je zachować jak najdłużej

Moderator: Kitka

Ból stawów od komputera

Postprzez Jaqualine w 25 Kwi 2016, 16:19

Hej, ciągle siedzę przed laptopem (taka praca) i ostatnio doskwiera mi ból stawów, zwłaszcza szyi i barków. Macie jakieś sprawdzone sposoby na moją dolegliwość?
Jaqualine
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 24 Lis 2015, 18:14
Wpisz liczbę między 11 a 99: 55

Re: Ból stawów od komputera

Postprzez WiolkaKlaman w 27 Kwi 2016, 11:04

Znam twój stan- też mnie stawy bolą jak długo w pracy siedzę. Wiesz co i serwuję sobie od czasu fizjoterapię u wykwalifikowanego fizjoterapeuty Warszawa Dwa tygodnie chodzę na zabiegi i już czuję się lepiej. I tak co jakiś czas pozwolę sobie na szaleństwo i się znowu zapisuję. Chwilową ulgę przynoszą także ćwiczenia w domu, lub podczas przerwy.
Ostatnio edytowany przez WiolkaKlaman, 06 Wrz 2016, 11:22, edytowano w sumie 1 raz
WiolkaKlaman
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 20 Kwi 2016, 11:16
Wpisz liczbę między 11 a 99: 13

Postprzez flilidfg w 28 Kwi 2016, 19:55

Monitor powinien być na wysokości twarzy. Jeżeli praca z myszką, to może być ona wyprofilowana dla osób, które będą mysz obsługiwać jedną ręką, a jeżeli mamy możliwość zmiany ręki, wtedy oczywiście będzie wygodniejsza mysz symetryczna (chyba w każdym komputerze będzie opcja zamiany ustawienia klawiszy). Odradzam długie używanie touchpada, bardzo męczy nadgarstek.
flilidfg
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 28 Kwi 2016, 19:01
Wpisz liczbę między 11 a 99: 12

Postprzez Derma w 01 Lip 2016, 23:10

Moja babcia miewa ból stawów jak zastoi czy zasiedzi się przy komputerze, pracuje jeszcze na poczcie więc to zrozumiałe. Zawsze w zasięgu ma arthroblock forte. Suplement wzmacniający stawy. Moja kochana babinka może dzięki temu dniówke na spokojnie zrobić. MOże taki suplement Ci się przyda??
Derma
Bywalczyni
Bywalczyni

Dołączenie: 25 Mar 2016, 18:30
Wpisz liczbę między 11 a 99: 22

Postprzez lilika w 16 Lip 2016, 09:56

Potrzebny jest odpoczynek, jeśli pracujesz po 8 godzin, to w domu już nie siadaj przed komputerem ani w takiej samej pozycji. W weekend również odpoczynek. Też pracuję przy komputerze, mam urządzenie do masażu i sporo ono mi daje, a jak ból bardzo mi doskwiera łykam ibum express, jest najlepszy na takie dolegliwości http://ibum.pl/produkty/ do tego warto pójść na basen czasami albo poćwiczyć.
lilika
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 10 Mar 2016, 18:25
Wpisz liczbę między 11 a 99: 56

Postprzez judyta w 29 Maj 2017, 20:41

A wiecie coś więcej na temat schorzenia RZS? Jakie badanie krwi na reumatoidalne zapalenie stawów trzeba wykonać, by stwierdzić takie schorzenie? Pytam, bo mam podobny problem i trochę mnie uświadomiono czym to grozi. Wiem, że w Centrum Medycznym Pratia oferują tego typu diagnostykę. Znacie jeszcze inne placówki?
judyta
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 26 Lip 2016, 10:11
Wpisz liczbę między 11 a 99: 44

Postprzez femka w 31 Maj 2017, 08:03

Bywało że mnie też bolały zwłaszcza nadgarstki od ciągłego siedzenia przy komputerze, ale i tak najgorszy jest ból kręgosłupa. Pomagają oczywiście ćwiczenia i rehabilitacja, ważne jest też ograniczenie czasu jaki spędzamy przed kompem. Jako najskuteczniejsze uznałam zabiegi magnetoterapii na które chodziłam do Natural Medical i masaże, warto z tego skorzystać jeśli też macie taki problem.
femka
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 13 Paź 2016, 15:56

Gorset uciskowy

Postprzez marcelina21 w 04 Cze 2017, 17:37

Mnie bardzo boli kręgosłup od siedzenia przy komputerze. Zastanawiam się czy taki gorset uciskowy może mi pomóc http://medtex.eu/pl/wyroby-uciskowe ? Co sądzicie?
marcelina21
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 23 Maj 2017, 21:20
Wpisz liczbę między 11 a 99: 22

Postprzez Marinoko w 11 Cze 2017, 17:08

Takie bóle mogą być powiązane z problemem z kręgosłupem - nieodpowiednia pozycja siedząca, zły stołek, zbyt nisko monitor- jest wiele przyczyn. Najlepiej wybrać się do specjalisty aby doradził Ci co robić aby nie czuć tego bólu oraz dokładnie zbadać swój cały kręgosłup. U mnie na skutek nieodpowiedniej postawy przy komputerze pogłębiła się skolioza przez co kręgosłup zaczął uciskać na nerwy z czym wiąże się wiele problemów między innymi bóle odczuwalne w karku, migreny , stany zapalne nerwów . Na szczęście trafiłam na rex medica sport gdzie przyjmują od razu i nie trzeba czekać na wizytę kilku miesięcy przez co mój problem bólowy został rozwiązany o wiele szybciej- ortopeda pierwsze co skierował mnie na rezonans na, który czekałam tylko 2 dni.
Marinoko
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 16 Mar 2016, 21:02
Wpisz liczbę między 11 a 99: 15

Postprzez Sandra w 14 Cze 2017, 11:07

Rzeczywiście przyczyn może być całkiem sporo i warto w tym miejscu zaznaczyć, że stawy mogą boleć nie tylko od komputera. Może to być jakaś poważniejsza choroba, której wypadałoby się skutecznie przyjrzeć. Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z takimi problemami właściwie zawsze jest wizyta u sprawdzonego ortopedy. Osobiście od dziecka borykałam się z licznymi problemami związanymi z zespołami bólowymi stawów i pomogła mi dopiero wizyta u dr Adriana Stępińskiego w Poznaniu. Po 2 miesięcznym leczeniu problem zaczął ewidentnie zanikać, a na dzień dzisiejszy praktycznie nie ma po nim śladu. Jakby ktoś był zainteresowany skuteczną pomocą, to podaję adres strony ortopedy, który najbardziej mi pomógł: http://adrianstepinski.com/. Pozdrawiam. :wink:
Sandra
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 16 Maj 2017, 10:23
Wpisz liczbę między 11 a 99: 45

Postprzez membrana w 20 Cze 2017, 18:13

nie wiem mnie stawy od siedzenia przy kompie nie bolą, bardziej mam problem z bolem kregosłupa i nadwagą od siedzącej pracy. ale teraz jestem de detoksie - używam http://biowitalni.pl/89-chlorella i potem wprowadzam od razu post dąbrowskiej, żeby zrzucić trochę kilogramów i poczuć sie lepiej :) mam nadzieję, że to pomoże.
membrana
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 21 Paź 2015, 11:16

Postprzez blonlile w 21 Cze 2017, 12:24

Bardzo ważne jest odpowiednie krzesło czy fotel jeżeli spędzamy na nim tyle godzin.
Książki są lustrem: widzisz w nich tylko to co, już masz w sobie.
blonlile
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 14 Cze 2017, 15:38

Postprzez majka19 w 25 Cze 2017, 09:27

nic nie zastąpi ruchu
majka19
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 19 Cze 2017, 22:12

Postprzez gocha w 11 Lip 2017, 09:28

W moim przypadku doktor wskazał mi większą ilość ruchu na przykład rower czy bieganie. Ból stawów może mieć również inną przyczynę, dlatego udaj się do tego gabinetu na badanie USG http://ortopedakrakow.com/kompetencje/usg/, wówczas będziesz mieć 100% pewność co Ci dolega. Lepiej wykonać badanie jak najszybciej, aby ból nie wzrósł.
gocha
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 22 Maj 2017, 13:03
Wpisz liczbę między 11 a 99: 26

Postprzez tamarka w 25 Sie 2017, 14:43

Bóle kręgosłupa czy stawów wywołane są w głównej mierze przez napięcie mięśni. Przyda się więc więcej ruchu np. basen, ewentualnie rehabilitacja. Pomyśl też o dobrym i wygodnym materacu. No ten w technologii Viscotherapy jest wykonany ze specjalnej pianki, która dopasowuje się do kształtu ciała, zmniejsza napięcie mięśni, przynosi ulgę dla kręgosłupa i poprawia krążenie krwi. Warto zakupić!
tamarka
Pisarka
Pisarka

Dołączenie: 08 Maj 2016, 10:53
Wpisz liczbę między 11 a 99: 44
Następna

Powróć do Zdrowie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość