Owulacja.pl - Forum • Zobacz temat - Łuszczyca dłoni

• Reklama

Łuszczyca dłoni

i wszystko o tym jak je zachować jak najdłużej

Moderator: Kitka

Łuszczyca dłoni

Postprzez Manka11 w 30 Sty 2017, 22:10

Cześć

Od prawie 2 lat zmagałam się z problemem bardzo suchej, łuszczącej się skóry dłoni. Stosowałam bardzo dobre kremy do rąk, regularnie wykonywałam peelingi skóry, ale to nie pomagało. Szukałam przyczyn tego stanu rzeczy w Internecie i trafiłam tu http://www.febumed.com.pl/luszczyca/lus ... a-choroba/
. Artykuł, który znajduje się na tej stronie nakierował mnie na łuszczycę dłoni. Udałam się do dermatologa, który potwierdził moje przypuszczenia.
Dziewczyny, jeśli macie problem z suchą, łuszczącą się skóra dłoni, to koniecznie przeczytajcie tej artykuł i udajcie się do lekarza, bo może okazać się, że macie łuszczycę.
Manka11
Foremka
Foremka

Dołączenie: 06 Paź 2015, 08:14
Wpisz liczbę między 11 a 99: 12

Re: Łuszczyca dłoni

Postprzez karol435 w 10 Lut 2017, 08:53

to jest bardzo trudna choroba
karol435
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 10 Lut 2017, 08:47
Wpisz liczbę między 11 a 99: 25

Postprzez botrex123 w 10 Lut 2017, 18:21

W pozostałych przypadkach leczenia łuszczycy na rekach lekarz włącza leczenie ogólne.

Terapia PUVA (fototerapia), to sposób leczenia ogólnego polegający na wprowadzeniu do organizmu substancji światłoczułych (psoralenów), a następnie naświetlanie ciała promieniowaniem UVA. Efekty stają się zauważalne po około dwudziestu zabiegach – zmniejsza się stan zapalny skóry, a zmiany częściowo wycofują się. Bezpieczniejszą alternatywą jest naświetlanie lampami LED. Zabiegi z niebieskim światłem nie wymagają zażywania dodatkowych preparatów, co minimalizuje możliwe efekty uboczne terapii.

Retinoidy – są to syntetyczne pochodne witaminy A (retinolu). Ich działanie polega na modulowaniu i regulacji procesów proliferacji, odnowy i złuszczania naskórka. Są stosowane jako leki z wyboru w łuszczycy krostkowej, wykazują dużą skuteczność w przypadku zaawansowanej łuszczycy stawowej i erytrodermii łuszczycowej, a także w innych postaciach łuszczycy wtedy, gdy inne metody leczenia zawodzą.

Glikokortykosteroidy – nie są zalecane do leczenia ogólnoustrojowego łuszczycy, ponieważ powodują szereg działań niepożądanych – cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, zmiany skórne. Ponadto po terapii glikokortykosteroidami często obserwuje się nawroty łuszczycy, głównie krostkowej.

Antybiotyki – stosuje się w przypadku zakażenia zmian skórnych.

Leki cytostatyczne i immunosupresyjne – metotreksat, hydroksymocznik, cyklosporyna, takrolimus, kwas mykofenolowy. Są to leki powszechnie stosowane w nowotworach oraz po przeszczepach narządów, które znalazły także zastosowanie w leczeniu łuszczycy.
botrex123
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 10 Lut 2017, 18:18

Postprzez kij_mon w 24 Kwi 2017, 21:45

Z tego typu łuszczycą dobrze radzą sobie dermokosmetyki "dr. Michaels", które tworzone są na bazie substancji organicznych i nie zawierają sterydów. Ich jedyną wadą jest cena, gdyż ta do najbiższych nie należy, ale braku skuteczności w działaniu zarzucić im nie można.
kij_mon
Foremka
Foremka

Dołączenie: 29 Mar 2017, 08:30
Wpisz liczbę między 11 a 99: 52

Postprzez idhalia w 25 Kwi 2017, 10:19

Dobrze, że znalazłam ten temat "dermatologiczny", to może podpowiecie mi coś,forumowiczki. Mianowicie chodzi o to, że od jakiegoś czasu moja skóra przeszła w stan choroby. Konkretnie, najpierw pojawiły się na niej obrzęk i zaczerwienie, a jakiś czas potem rumieniowe plamy, które się złuszczały oraz pęcherzyki z płynem. Nie miałam wątpliwości, że coś jest nie tak i odwiedziłam panią dermatolog. Niestety, w ramach nfz musiałabym czekać na wizytę ponad trzy miesiące, więc poszłam prywatnie. Pani dermatolog mnie obejrzała i werdykt był jeden - to egzema. Od tego czasu zażywam leki, ale po tym artykule - http://www.eloderm.pl/artykul/33,egzema-objawy-i-sposoby-leczenia.html - wiem, że istnieją inne, "pozamedykamentowe" sposoby radzenia sobie z egzemą. Możecie wejść i poczytać, na przykład osoby cierpiące na egzemę nie powinny narażać skóry na duże zmiany temperatur. Niewskazane jest kupowanie ubrań szorstkich, sztucznych - raczej należy korzystać z ubrań z delikatnej bawełny. Poza tym, po myciu nie wolno wycierać skóry, tylko trzeba wysuszyć ją delikatnie, przykładając ręcznik. Część z tych zaleceń wdrożyłam w życie i zobaczymy jak zareaguje na nie mój organizm. A Wy znacie inne sposoby radzenia sobie z egzemami?
idhalia
Foremka
Foremka

Dołączenie: 18 Gru 2015, 11:33
Wpisz liczbę między 11 a 99: 34

Postprzez Patti24 w 10 Maj 2017, 17:11

Nie mam już siły do tej choroby... Jak tylko trochę opanuję sytuacje to od razu pojawiają się nowe zmiany... Mam wrażenie, że apteczne maści zamiast poprawy jeszcze zaogniają chore miejsca. Dlatego zastanawiam się, co sądzicie o naturalnych preparatach na łuszczycę? Jak np. taki krem ? Zastanawiam się, czy nie postawić na naturę i dać skórze trochę odpocząć.
Patti24
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 07 Maj 2017, 16:46

Postprzez kij_mon w 14 Maj 2017, 21:34

Z tego typu schorzeniami dobrze radzą sobie dermokosmetyki "dr. Michaels", które tworzone są na bazie substancji naturalnych i które nie mają w swoim składzie sterydów. Ich niewątpliwym atutem jest również fakt, że są skuteczne nie tylko w walce z łuszczycą, ale też z AZS i egzemą.
kij_mon
Foremka
Foremka

Dołączenie: 29 Mar 2017, 08:30
Wpisz liczbę między 11 a 99: 52

Postprzez Dannie w 16 Maj 2017, 12:06

Moim zdaniem w tego typu chorobach trzeba umieć dbać o swoją skórę i dobrze j ą nawilżać. Ostatnio nawet na http://www.eloderm.pl/artykul/27,prawid ... okach.html czytałam o sposobach nawilżania skóry. Jest to dość pouczający artykuł, warty przeczytania. Ja sama chociaż nie mam aż tak poważnych problemów skórnych stosuje się do ich rad. Mam tylko bardzo suchą skórę. Za nim przeczytałam ten artykuł moja skóra była tak sucha, że bez problemu mogłam na niej pisać. Teraz na szczęście jest lepiej.
Dannie
Foremka
Foremka

Dołączenie: 22 Kwi 2016, 07:43
Wpisz liczbę między 11 a 99: 32

Postprzez Truskaweczka89 w 25 Cze 2017, 07:36

Jeżeli macie problem z łuszczycą, to moim zdaniem od razu trzeba wybrać się do dermatologa, aby on Was zbadał i przypisał Wam leki. Ze swojej strony polecam centrum dermatologiczne febumed, które mieści się w Warszawie, a tutaj znajdziecie ich opis http://febumed.pl/oferta/dermatologia/luszczyca/ Moja siostra właśnie była tam na konsultacjach i była bardzo zadowolona z jakości obsługi, a więc warto.
Truskaweczka89
Maniaczka

Dołączenie: 06 Sie 2015, 09:55
Wpisz liczbę między 11 a 99: 45

Postprzez pamietlik w 30 Kwi 2018, 14:06

sama cierpię na te dolegliwośc i nie potrafię sobie z nia poradzić :(
pamietlik
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 22 Gru 2016, 16:09

Postprzez xenofx w 30 Kwi 2018, 14:16

Używałam mnóstwo kosmetyków i kremów, najbardziej na mnie jednak na moją skórę zadziałał balsam cetaphil md dermoprotektor. Fajnie nawilżył skórę i sprawił,że moje placki po łuszczycy zniknęły, rewelacja, niesamowicie skuteczny krem.
xenofx
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 10 Mar 2017, 15:10

Postprzez Sebczyk w 03 Maj 2018, 16:23

Z takim problemem najlepiej przejść się do dermatologa i unikać środków czystości
Sebczyk
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 03 Maj 2018, 16:21
Wpisz liczbę między 11 a 99: 43

Postprzez Wera23 w 30 Paź 2018, 11:40

Moim zdaniem przy takim problemie najlepiej poradzi coś sprawdzony, zaufany dermatolog. Bielsko Biała ma bardzo dobrego specjalistę, który przyjmuje w Centrum Medycznym Danea - na Jaworzańskiej 40. Na wizytę możecie się tam umówić telefonicznie, spotkacie się na pewno z miłym personelem i indywidualnym podejściem, więc polecam ;)
Wera23
Przyjaciółka
Przyjaciółka

Dołączenie: 14 Maj 2017, 08:25

Postprzez igi45 w 04 Gru 2018, 22:24

Nawilzenie dloni jest wazne, a juz szczegolnie jak mamy takie problemy ze skory. Sprawdza mi sie krem ziolowy do rak HB. Nie ma zadnego skladnika, ktory by mnie uczulal, a czasami mam problem ze znalezieniem takiego kosmetyku. I nasze dlonie beda bardzo zadbane.
igi45
Foremka
Foremka

Dołączenie: 24 Lis 2017, 21:23
Wpisz liczbę między 11 a 99: 55

Postprzez Mona55 w 12 Mar 2019, 13:08

A jakbyś spróbowała takich rękawic złuszczających? U mnie sprawdzają się rewelacyjnie, szczególnie po lecie. Ten produkt, którego ja używam to Kuracja parafinowa – zabieg regenerujący z rękawiczkami z serii Comfort Bielendy.
Mona55
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 16 Sie 2018, 11:47
Następna

Powróć do Zdrowie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości