Owulacja.pl - Forum • Zobacz temat - Psycholog a psychiatra

• Reklama

Psycholog a psychiatra

i wszystko o tym jak je zachować jak najdłużej

Moderator: Kitka

Re: Psycholog a psychiatra

Postprzez Dannie w 14 Sty 2019, 19:59

Moim zdaniem psycholog jest to lekarz pierwszego kontaktu, jeżeli chodzi o twoje zdrowie psychiczne. Jeżeli jednak, problemy są głębsze, z pewnością w takiej sytuacji najlepiej sprawą zajmie się psychiatra. Wszystko zależy też od tego, co jest przyczyną złego samopoczucia. Jeżeli jest to stres, to z doświadczenia wiem, że jest wiele ciekawych technik radzenia sobie ze stresem. Moim zdaniem jeżeli nie radzisz sobie z codziennymi nerwami, to dobrze byłoby wybrać się do psychologa, który oceni, gdzie leży natura problemu i odpowiednio ukierunkuje terapię. Nie wiem czy wiesz, ale w Polsce istnieje wiele programów, które rozwijają różnego rodzaju terapie związane właśnie z zaburzeniami psychicznymi. Nauka ratuje życie, jest jednym z takich programów, którego twórcą jest firma Roche. Działają oni od ponad 100 lat, dzięki czemu przyczynili się do odkrycia przełomowych terapii z zakresu zaburzenia stanu psychicznego, raka piersi, raka jelita, raka płuca, stwardnienia rozsianego czy też hemofilii. Niektóre z tych schorzeń, jeszcze niedawno określane były jako śmiertelne, a na dzień dzisiejszy klasyfikuje się je jako przewlekłe. Gdybyś chciał dowiedzieć się więcej na temat tego programu, jego historii oraz zakresu działania, to znajdziesz je na stronie - https://www.naukaratujezycie.pl/
Dannie
Foremka
Foremka

Dołączenie: 22 Kwi 2016, 07:43
Wpisz liczbę między 11 a 99: 32

Postprzez Olkka w 30 Sty 2019, 15:27

Wszystko zależy od tego jak głęboko sięgają Twoje problemy. Czasem lepiej jest skonsultować się z psychiatrą. on może więcej, chociażby przepisać leki, i niekoniecznie jest to powód do wstydu. Wiem, że LekarzObok daje teraz możliwość wideo konsultacji właśnie z psychiatrą. Taką opcja jest na pewno bardziej komfortowa, bo wizyta odbywa się z domu, przez internet. Sam Pan doktor jest bardzo dobrym słuchaczem, nie ocenia i mocna wspiera. A w chwilach słabości jest to bardzo ważne. Plusem jest też to, że podczas takiej wizyty może wypisać receptę.
Olkka
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 22 Maj 2018, 19:56
Wpisz liczbę między 11 a 99: 35

Postprzez kalinka w 12 Mar 2019, 08:31

Mi się wydaje, że psycholog jest raczej od wskazania drogi, lub nauczenia radzenia sobie ze stresem lub innymi emocjami. Natomiast psychiatra to lekarz i zajmuje się leczeniem.
kalinka
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 11 Mar 2019, 13:59
Wpisz liczbę między 11 a 99: 14

Postprzez kalump w 14 Mar 2019, 19:44

Dzięki wielkie za sprawdzone porady. Z całą pewnością przyda mi się to.
Ale się człowiek zhardzieje,
kalump
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 14 Mar 2019, 19:22
Wpisz liczbę między 11 a 99: 44

Postprzez Greta w 22 Mar 2019, 11:38

Odpowiednia pomoc w danej sytuacji to najważniejsza sprawa, o jakiej trzeba pamiętać. Ja polecam zajrzeć na stronę https://klinikiallenort.pl/szpital, gdzie można znaleźć kontakt do specjalistów, będących w stanie pomóc.
Awatar użytkownika
Greta
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 13 Lip 2017, 07:12
Wpisz liczbę między 11 a 99: 69
Poprzednia

Powróć do Zdrowie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości