Owulacja.pl - Forum • Zobacz temat - jaka najlepsza dieta ?

• Reklama

jaka najlepsza dieta ?

i wszystko o tym jak je zachować jak najdłużej

Moderator: Kitka

jaka najlepsza dieta ?

Postprzez sybilla77 w 08 Sie 2017, 13:07

Hej dziewczynki! Która z Was korzystała z pomocy kogoś takiego dietetyk przez skype? Ja zaczęłam ćwiczyć i wzięłam się za dietę . I właśnie zastanawiam się nad wykupieniem programu dietetycznego dla siebie tak by łatwiej mi było się mobilizować i walczyć ze swoimi słabościami. Co mi radzicie w tej kwestii ? Ponoć jest to super sprawa.
sybilla77
Foremka
Foremka

Dołączenie: 24 Lut 2016, 16:26
Wpisz liczbę między 11 a 99: 25

Re: jaka najlepsza dieta ?

Postprzez zielona w 01 Wrz 2017, 18:55

to niepotrzebne wydawanie pieniedzy... lepiej poczytj o blonniku http://vitispharma.pl/glukomannan-zdrow ... ny-blonnik pij wode cwicz i jedz regularnie bez podjadania slodyczy i fast foodow
zielona
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 01 Wrz 2017, 18:25
Wpisz liczbę między 11 a 99: 67

Postprzez Elwirka1 w 02 Wrz 2017, 12:21

Dobry pomysl z dietetykiem i bezpipeczniej i latwiej
Elwirka1
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 02 Wrz 2017, 12:18
Wpisz liczbę między 11 a 99: 45

Postprzez cyfrejka w 02 Wrz 2017, 21:39

MŻ- mniej żreć
cyfrejka
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 02 Wrz 2017, 21:37
Wpisz liczbę między 11 a 99: 23

Postprzez julittkabn w 04 Wrz 2017, 23:14

Próbowałam różnych diet i różnie odbijało się to na moim zdrowiu. Zanim się na jakąś zdecydujecie polecam poczytać o wpływie odżywiania na nietolerancje pokarmowe. Tu znalazłam ciekawe opracowanie https://notatek.pl/dieta-a-ograniczenie ... -omowienie
julittkabn
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 04 Wrz 2017, 23:12
Wpisz liczbę między 11 a 99: 54

Postprzez Agnes w 08 Wrz 2017, 10:55

Ja jak słyszę hasło "Dieta" to od razu mnie trzęsie. Dla mnie najlepszym rozwiązaniem było regularne i racjonalne odżywianie, odstawienie słodzonych napojów, zmiana kilku produktów oraz większa ilość owoców i warzyw w ciągu dnia. Oczywiście nie neguję dietetyków bo to też jest kwestia indywidualna i zależy to od organizmu i naszego zdrowia jednak diety kapuściane czy głodówki są dla mnie bez sensu. Ja 3 razy w tygodniu jem jajecznicę z cebulką i kawałkiem kiełbaski i waga leci w dół z czego jestem bardzo zadowolona. Zastanawiam się teraz, aby zainwestować z wolnoobrotową wyciskarkę do soków Marki Muke i na drugie śniadanie szykować dla siebie odżywcze koktajle. Z tego co wiem, dzięki wolniejszym obrotom noży przyrządzane napoje nie utleniają się, zachowując wszystkie witaminy oraz enzymy. Wyciskarka Muke świetnie radzi sobie z twardymi warzywami, owocami włóknistymi, liśćmi sałaty czy ziół a dodatkowo możemy dodać do mieszanki korzeń imbiru. Jak dla mnie jest to świetna sprawa z racji tego, że możemy przygotować świeże soki, koktajle a także masło orzechowe, mleka roślinne czy naturalne lody oraz deserki dla dzieci.
Agnes
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 25 Maj 2017, 12:03
Wpisz liczbę między 11 a 99: 20

Postprzez tridemia w 08 Wrz 2017, 12:04

Ja kiedyś czytałam o surowym odżywianiu i fascynuje mnie to tak samo jak weganizm. :) Myślę, że byłoby mi ciężko połączyć obie tak różne kuchnie - ja na raw food, a mój chłopak jedzący mięso i uważający, że warzywami się nie naje. :) Może w przyszłości zainwestuje w kilka sprzętów potrzebnych do przygotowania zdrowych posiłków. Zastanawiam się nad suszarką do żywności - przyda się do suszonych owoców, czyli idealnej przekąski na chłodniejsze dni oraz oczywiście do grzybów, a przy okazji będę mogła zrobić takie ciekawe przepisy jak surowe naleśniki z bananów. Znalazłam jeden model tutaj http://www.eldom.eu/produkt/suszarka-do-grzybow-warzyw-i-owocow-sg200n-crusty-eldom i wydaje mi się, że będzie to całkiem przydatny zakup. Muszę się tylko zastanowić, gdzie znajdzie swoje miejsce w kuchni.
tridemia
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 17 Sie 2017, 12:42
Wpisz liczbę między 11 a 99: 56

Postprzez samochodowa w 20 Wrz 2017, 17:34

Pamiętaj aby do tego pić mnóstwo wody. Najlepiej około dwóch litrów dziennie. Jeśli nie masz czasu na regularne zakupy to możesz zawsze zamówić wodę źródlaną w szklanych zwrotnych butelkach do domu czy też do biura. Koniecznie poczytaj: http://iwoniczanka.pl/. Uważam, że to bardzo wygodna opcja.
samochodowa
Pisarka
Pisarka

Dołączenie: 27 Wrz 2015, 13:08
Wpisz liczbę między 11 a 99: 12

Postprzez DanielaMT77 w 20 Wrz 2017, 19:42

dieta przede wszystkim musi być indywidualnie dopasowana. polecam wam poczytać sobie coś na ten temat w artykule https://www.kuźnia-zdrowia/rola-zbilansowanej-diety-zyciu-czlowieka na pewno dowiecie sie z niego wiele ciekawych rzeczy
DanielaMT77
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 10 Kwi 2017, 08:46

Postprzez heniutka w 20 Wrz 2017, 20:25

Nie masz odpowiedniej wiedzy - nie odchudzaj się na własną rękę. Bez konsultacji z dietetykiem również tego nie rób. Ja powiem tak - sama kiedyś układałam sobie diety i efekt był wiadomo jaki. Waga dosyć szybko wskazała 3 cyfry. Dietetyk ułożył mi odpowiednią dietę i generalnie mam teraz tak, że waga wskazuje mniej niż 70 kg. Dużo na różnych forach czytałam, że fajne produkty ma https://kupiec.pl/ i chciałam też spróbować, czy faktycznie uda się coś z tego zrobić. Niestety - u mnie na wsi produkty tej firmy ciężko dostać a na zakupy do miasta rzadko jeżdżę, dlatego też przy następnej okazji na pewno się obkupię.
heniutka
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 15 Wrz 2017, 18:38
Wpisz liczbę między 11 a 99: 45

Postprzez Bibi88 w 20 Wrz 2017, 23:22

Ja podobnie, jak większość zalecam po prostu zdrowe i racjonalne odżywianie. Aby się w to wprawić potrzeba niestety nieco czasu, a to dzis niestety towar deficytowy, więc ja osobiście zdecydowałam się na to, aby ktoś pomyślał za mnie. Catering dietetyczny to spoko opcja. Kupuję z macro bios bar, którzy moga pochwalić się certyfikatami BIO-upraw, pysznym jedzeniem, bardzo zróżnicowanym. Wczorajszy orkiszowy kisz dyniowy z kozim serem i orzechami (!) to było coś nieprawdopodobnie pysznego i zaskakującego. A takich niespodzianek doświadczam każdego dnia :)
Bibi88
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 19 Wrz 2017, 21:49

Postprzez lukasu w 25 Wrz 2017, 17:32

Dietetyczka z http://www.livediet24.com ostatnio mówiła mi że dla sportowców dobra dieta wysokobiałkowa. Taką też zacząłem wdrażać, na razie efekty są spoko :)
Retroles & tynki tylko od Tgbudownictwo.pl
lukasu
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 14 Kwi 2016, 16:38
Miejscowość: Poznań
Wpisz liczbę między 11 a 99: 25

Postprzez Gość w 28 Wrz 2017, 13:39

Powiem Ci, że najlepsza dieta jaką możesz zastosować to ćwiczenia+ zero słodyczy. I regularne posiłki. To najważniejsze. I woda. Ja nie stosuję żadnych diet, ewentualnie jakieś suplementy. Chociaż zawsze sprawdzam w rankingu, czy są one bezpieczne. Ten ranking wzięłam z Internetu, właśnie stąd: http://medicot.pl/ranking-tabletek-odchudzajacych/

Trzymaj kciuki, właśnie zaczynam z dietą na bazie owsianki.
Gość
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 26 Wrz 2017, 15:14
Wpisz liczbę między 11 a 99: 34

Postprzez oficjalna w 23 Paź 2017, 09:46

Najlepsza dieta to taka, która ułożona jest przez dietetyka. Nie ma co kombinować na własną rękę. No chyba, że interesuje nas żywienie - wtedy można pomyśleć na przykład o takim rozwiązaniu jak kurs dietetyki online. Dzięki temu na pewno poznacie mnóstwo ciekawostek i tajników z zakresu żywienia.
oficjalna
Znawczyni

Dołączenie: 26 Wrz 2015, 14:35

Postprzez markrott w 23 Paź 2017, 15:53

markrott
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 23 Paź 2017, 15:41
Wpisz liczbę między 11 a 99: 35
Następna

Powróć do Zdrowie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości