Owulacja.pl - Forum • Zobacz temat - Atopowe zapalenie skóry.

• Reklama

Atopowe zapalenie skóry.

i wszystko o tym jak je zachować jak najdłużej

Moderator: Kitka

Atopowe zapalenie skóry.

Postprzez Manka11 w 05 Kwi 2018, 14:18

Z jakich leków i preparatów korzystacie w walce z tą chorobą? Ja aktualnie stosuję kremy kupione w aptece https://www.nowafarmacja.pl/atopowe-zapalenie-skory-azs-luszczyca-2 Charakterystyczną cechą atopowego zapalenia skóry jest uporczywy i bardzo nasilony świąd skóry, nierzadko wywołujący rozdrażnienie i niepokój dziecka, a także mogący powodować przebudzenia w trakcie snu lub nawet bezsenność. Ponadto u dziecka z AZS stwierdza się bardzo suchą skórę i jej bardzo dużą wrażliwość na czynniki zewnętrzne oraz skłonność do podrażnień. Kontakt z czynnikami drażniącymi, takimi jak niewłaściwe preparaty do pielęgnacji, pot, uczulające alergeny, może zaostrzać zmiany skórne. Chorzy nie tolerują wełnianych ubrań. Umiejscowienie i rodzaj zmian skórnych zależą od wieku pacjenta i stopnia nasilenia procesu zapalnego skóry. W przypadku wystąpienia na skórze dziecka zmian skórnych przebiegających z intensywnym świądem wskazana jest wizyta u lekarza dermatologa w celu postawienia diagnozy, przeprowadzenia diagnostyki i leczenia zmian Wiele zapalnych chorób skórnych może mieć podobny obraz kliniczny i powinny one zostać wykluczone.
Manka11
Foremka
Foremka

Dołączenie: 06 Paź 2015, 08:14
Wpisz liczbę między 11 a 99: 12

Re: Atopowe zapalenie skóry.

Postprzez pamietlik w 13 Kwi 2018, 12:48

mi już powoli opadają ręce i mojemu lekarzowi też, ostatnio właściwie pani w aptece poleciła mi na moją dolegliwość balsam do ciała i twarzy cetaphil DM dermoprotektor, dzięki niemu moje ciało, twarz wygląda dobrze,bez podrażnień brzydkich placków, zawsze mam go przy sobie na każdym wyjeździe, bo jest bardzo skuteczny, na krok się z nim nie rozstaję.
pamietlik
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 22 Gru 2016, 16:09

Postprzez MagdaAsara w 13 Kwi 2018, 14:03

Ja też stosuję tylko kremy, które można kupić w aptece, najlpiej bezzapachowe :)
Zobacz jaki świetny dermokosmetyk na czerwoną twarz może pomóc w walce z trądzikiem
Awatar użytkownika
MagdaAsara
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 13 Kwi 2018, 13:59
Wpisz liczbę między 11 a 99: 56

Postprzez Wera23 w 22 Lis 2018, 19:40

A czy któraś z Was boryka się z atopowym zapaleniem skóry, ale nie u siebie, tylko u malucha? Jeśli tak, to po jakich kosmetykach widzicie poprawę? U nas chyba najlepiej sprawdzają się te z marki Mustela dostępne na https://www.mustela.pl/product/nasze-produkty/skora-sklonna-do-atopii. Skóra dziecka jest po nich ładnie nawilżona i nie ma dodatkowych podrażnień. A u Was co się najlepiej sprawdza?
Wera23
Foremka
Foremka

Dołączenie: 14 Maj 2017, 08:25
Wpisz liczbę między 11 a 99: 34

Postprzez Wera88 w 28 Lis 2018, 19:35

Ja korzystam tylko z produktów allergoff, mają świetny skład, nie zawierają wielu szkodliwych składników które zawierają inne firmy, np.parafiny, parabenów, surowców ropopochodnych, substancji zapachowych, barwników. Zawierają wysokiej jakości skład- defensil plus łagodzi uczucie podrażnienia, suchości i świądu skóry, a olejowy kompleks omega plus wspomaga odbudowę naturalnego płaszcza ochronnego skóry. Więcej możesz dowiedzieć się z tej stronki: https://sklep.icbpharma.pl/.
Wera88
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 15 Maj 2018, 19:28

Postprzez nolen w 29 Lis 2018, 13:34

czy w przypadku tej choroby warto jest chodzić regularnie do dermatologa czy lepiej leczyć się samemu?
nolen
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 29 Lis 2018, 13:26
Wpisz liczbę między 11 a 99: 22

Postprzez Rocolka w 13 Sty 2019, 19:35

Uważam, że jedno i drugie. Warto poszukać dla siebie odpowiednich kosmetyków, ale pod kontrolą lekarza też warto być. Pytaliście o kosmetyki, jest cała linia produktów Allergoff Atopy https://allergoff.pl/, która składa się z barierowego kremu, oliwki oraz emulsji. Popytajcie o nie w swojej aptece. Zawierają świetny, wysokiej jakości skład i są wolne od parafiny, parabenów, surowców ropopochodnych, a nawet barwników. To się bardzo ceni, bo rzadko można spotkać tak profesjonalne kosmetyki do skóry atopowej. Są też bezpieczne, do stosowania już od 1-wszego miesiąca życia. Mnóstwo zalet, ulga dla skóry, pomoc w leczeniu, więc zdecydowanie warto wypróbować.
Rocolka
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 16 Paź 2016, 21:10

Postprzez eweli56 w 12 Mar 2019, 09:16

ja uwielbiam kosmetyki od raviny, sa naturalne do tego wegańskie, a w ofercie mają kilka takich kosmetyków, które nie podrażniają i można jest stosować nawet przy skórze atopowej, przykładowo masło mandarynkowe
Ostatnio edytowany przez eweli56, 21 Mar 2019, 10:04, edytowano w sumie 1 raz
eweli56
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 29 Lis 2016, 16:18

Postprzez kalump w 14 Mar 2019, 19:48

Moim zdaniem to jest temat dla specjalisty. Bez dwóch zdań.
Ale się człowiek zhardzieje,
kalump
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 14 Mar 2019, 19:22
Wpisz liczbę między 11 a 99: 44

Postprzez Elsie w 14 Mar 2019, 23:27

Znajoma borykała się z tym od lat i powiedziała, że pomogło dopiero mycie się szarym mydłem ekologicznym i odkamieniacz do wody.
Elsie
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 14 Mar 2019, 23:25
Wpisz liczbę między 11 a 99: 65

Powróć do Zdrowie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 2 gości