Owulacja.pl - Forum • Zobacz temat - Czy oddalibyście rodzica do domu opieki

• Reklama

Czy oddalibyście rodzica do domu opieki

czyli rozmawiamy o wszystkim i o niczym :)

Moderator: Kitka

Czy oddalibyście rodzica do domu opieki

Postprzez Mariusz81 w 09 Maj 2016, 08:22

Witam,
Mam pewien problem, moja mama niestety jest już w podeszłym wieku i niestety nie jest w stania sama się sobą zająć. Co więcej, bardzo często zapomina że podgrzewa jakieś danie i boje się, że w końcu dojdzie do jakiegoś pożaru. Postanowiłem z żoną, że może jest to najwyższy czas, żeby oddać ją do domu opieki. Niedaleko nas znajduje się http://www.domopiekigeravita.pl/ - niby pełna opieka, dobre warunki itd. natomiast oddanie rodzica do domu opieki nie jest tym, z czego byłbym dumny. Czy macie jakieś rozwiązanie? Podobno są opiekunki, które mogą się zająć taką osobą (chyba nawet na NFZ, ale nie jestem pewien), tylko słyszałem, że zdarzają się kradzieże, czy też taka osoba jest bardzo źle traktowana. My niestety z uwagi na pracę nie jesteśmy w stanie jej poświęcić całego dnia.
Mariusz81
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 09 Maj 2016, 07:54
Wpisz liczbę między 11 a 99: 15

Re: Czy oddalibyście rodzica do domu opieki

Postprzez mauri w 12 Lis 2016, 18:41

Moim zdaniem dom opieki to ostateczność. Są przecież możliwości takie jak opieka domowa (http://www.opiekadomowa.pl). Można też zatrudnić opiekunkę.
mauri
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 26 Paź 2016, 10:48
Wpisz liczbę między 11 a 99: 98

Postprzez faszka w 21 Gru 2016, 21:51

@Mariusz81 , kradzieże czy złe traktowanie w domach opieki to naprawdę rzadkość i raczej afery robione na potrzeby mediów. Moja mama jest pracownikiem socjalnym i nigdy osobiście o takim przypadku nie słyszała. Zakłady opiekuńczo-lecznicze w dzisiejszych czasach stwarzają zdecydowanie lepsze warunki bytowe i opiekuńcze niż niejednokrotnie sama rodzina jest w stanie zapewnić. Moja babcia mieszka w takim ośrodku, dokładniej mówiąc w Nowym Dworze Mazowieckim (Dom Rodzinny). Jeździ o wózku i cierpi na demencję. Nikt z nas nie był w stanie się nią opiekować bez rezygnacji z pracy. A na to pozwolić sobie nie mogliśmy, bo z czegoś żyć trzeba. A babcia dobrze czuje się tam mieszkając, cieszy się z towarzystwa osób w swoim wieku :)
faszka
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 18 Paź 2016, 18:17
Wpisz liczbę między 11 a 99: 55

Postprzez bignumwri w 21 Gru 2016, 22:28

ja myślę, że bym nie oddała :)
Nowicjuszka

Dołączenie: 21 Gru 2016, 22:26
Wpisz liczbę między 11 a 99: 24

Postprzez Patryk12545 w 22 Gru 2016, 17:39

ja myśle ze kobiety normalne napewno by nie oddały

Nowicjuszka

Dołączenie: 22 Gru 2016, 17:32
Wpisz liczbę między 11 a 99: 54

Postprzez Kkarolina w 23 Gru 2016, 00:31

wydaje mi się, że słusznie martwisz się o swoją mamę. Miałam taką sąsiadkę, która była sama i naprawdę czasami już było ciężko. Razem z mężem staraliśmy się jej pomóc, ale każdy ma swoje życie i za wiele nie zdziałaliśmy. Wydaje mi się, żę nie ma też co myśleć tak kategorycznie - tzn. albo zostawić ją samą albo do domu opieki. Poszukaj w necie, ogłoś się na kilku stronach, załóż ofertę na portalach i zobacz, czy uda Ci się znaleźć jakąś opiekę dla mamy w jej albo Twoim domu. Nie ukrywam, że nie wiem na ile to jest skuteczne, ale ja bym spróbowała np. tego typu http://oferia.pl/zlecenia/prace-domowe-ogrod tzn. gdzie Ty możesz coś zaoferować a ludzie zgłaszają się z ofertami. Nie korzystałam jeszcze z tego rozwiązania (pewnie przyda się na wiosnę) ale wygląda obiecująco (chociaż nie ma co z góry zakładać, tylko trzeba testować :) ). Daj znać co wymyśliłaś - moją mamę czeka to za jakiś czas, ale wiem, że do domu opieki nie pójdzie, tylko zatrudnimy jakąś pomoc.
Kkarolina
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 24 Paź 2015, 12:44
Wpisz liczbę między 11 a 99: 12

Postprzez DORA w 24 Gru 2016, 09:24

Jest to bardzo trudna decyzja życiowa ale nieraz sytuacja życiowa zmusza nas do podjęcia takiej decyzji.
DORA
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 14 Mar 2016, 21:58
Wpisz liczbę między 11 a 99: 13

Postprzez mauri w 23 Sty 2017, 11:51

Jak dla mnie dom opieki to rozwiązanie tylko jeśli osoba starsza chce tam pójść albo jest na tyle chora, że to jedyne rozwiązanie bo w domu nie można mieć potrzebnej aparatury. W każdym innym razie można przecież korzystać z opieki domowej albo szukać doświadczonej w opiece osoby na stronach typu http://www.dobra-opieka.pl/forum-opiekunek.
mauri
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 26 Paź 2016, 10:48
Wpisz liczbę między 11 a 99: 98

Postprzez karminowa w 13 Lut 2017, 11:25

Sama nie wiem, co bym zrobiła w takiej sytuacji... Dom opieki jest chyba dobry dla kogoś, kto już całkowicie jest zdany na opiekę innych przez 24 godziny/dobę. W innym przypadku chyba lepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie osoby do opieki, która będzie przychodzić codziennie. Widziałam, że na portalu https://www.kochajidbaj.pl/ ogłaszają się takie osoby.
karminowa
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 22 Kwi 2016, 09:01
Wpisz liczbę między 11 a 99: 44

Postprzez Małgoś w 15 Lut 2017, 18:20

jeśli rodzic wymagałby całodobowej opieki której nie byłąbym w stanie zapewnic, a wiedziałabym ze tam ja bedzie miał, lekarza na miejscu i inne osoby...pod warunkiem ze byłoby to sprawdzone miejsce, z dobrymi opiniami...
Małgoś
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 15 Lis 2015, 11:08
Wpisz liczbę między 11 a 99: 87

Postprzez Matwis w 02 Mar 2017, 21:46

Wszystko zależy od konkretnej sytuacji...
Są starzy najemnicy i odważni najemnicy. Ale nie ma starych, odważnych najemników.
Awatar użytkownika
Matwis
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 28 Lut 2017, 23:22

Postprzez Dannie w 03 Kwi 2017, 08:14

Jest to bardzo trudna decyzja i trzeba ją podjąć na spokojnie, rozważyć wszystkie wyjścia, plusy i minusy takiego rozwiązania a dopiero później podjąć decyzję. Ja sama nie wiem co bym zrobiła. Moi rodzice są jeszcze w pełni sił, ale nigdy nie wiadomo co będzie za rok czy dwa. Wiem, że by nie mieli do mnie pretensji gdybym zdecydowała się na dom opieki. Sami przecież oddali mojego dziadka do takiego domu. Jest on teraz w http://www.rezydencja-seniora.com jest to bardzo dobry ośrodek i wiem, że dziadkowi jest tam bardzo dobrze. Ale dla moich rodziców była to już ostateczność. Dziadek poszedł tam rok temu w wieku 90 lat gdy opieka nad nim przerosła moich rodziców. Sama musisz ocenić co dla twoich rodziców jest najlepszym wyjściem i gdzie będą szczęśliwi.
Dannie
Foremka
Foremka

Dołączenie: 22 Kwi 2016, 07:43
Wpisz liczbę między 11 a 99: 32

Postprzez judyta w 23 Kwi 2017, 15:41

Nie wiem, czy miałabym zaufanie do oddania seniora do domu opieki. Wolałabym zatrudnić osobę w postaci opiekunki, która będzie czuwać przy nim 24 godziny na dobę. Widziałam na takim portalu Kochajidbaj.pl, że ogłaszają się tam osoby, mające doświadczenie w takiej pracy.
judyta
Pisarka
Pisarka

Dołączenie: 26 Lip 2016, 10:11

Postprzez milky80 w 24 Kwi 2017, 12:04

Ciężka sprawa...
Właśnie dlatego nie możesz mnie jeszcze mieć, Ren. Nie będę jedną z wielu.
Awatar użytkownika
milky80
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 24 Kwi 2017, 11:28
Wpisz liczbę między 11 a 99: 33

Postprzez nowakos w 29 Sie 2017, 16:29

Czasami nie ma innego wyjścia, w domu nie zawsze mamy warunki, żeby opiekować się seniorem, poza tym trzeba też chodzić do pracy. Nie każdy może pozwolić sobie na to, żeby zrezygnować z pracy. Jak szukacie dobrego ośrodka w okolicy Warszawy, sprawdźcie sobie http://domseniora24.pl mają dobrych specjalistów, lekarzy, rehabilitantów, pielęgniarki.
nowakos
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 06 Lip 2017, 17:01
Wpisz liczbę między 11 a 99: 12
Następna

Powróć do Babskie ploty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: versiroth oraz 38 gości