Owulacja.pl - Forum • Zobacz temat - Co kupić na Chrzciny?

• Reklama

Co kupić na Chrzciny?

czyli rozmawiamy o wszystkim i o niczym :)

Moderator: Kitka

Co kupić na Chrzciny?

Postprzez Weronika w 28 Kwi 2011, 10:27

Dziewczynki moje zakładam nowy temat, bo mam ogromną rozkminę.
Chodzi o to że zostałam "powołana" na matkę Chrzestną pewnego maluszka- chłopca, no i nie wiem co się dzieciom z takiej okazji kupuje !
Większość z Was już jest dzieciata więc pewnie pamiętacie czym rodzice chrzestni uraczyli Wasze pociechy :)

Pomożecie?
Image

Image
Awatar użytkownika
Weronika
Ekspertka

Dołączenie: 19 Sie 2010, 13:04
Wpisz liczbę między 11 a 99: 59

Re: Co kupić na Chrzciny?

Postprzez Magda_84 w 28 Kwi 2011, 11:18

Super temat :)
Ja tak szczerze na chrzciny dawałam kasiurkę - wiem że mało to kreatywne, ale przynajmniej nie ma problemu z powtórzonym prezentem... Zresztą dla takiego maleństwa i tak nie bardzo liczy się co dostanie :) A złoty łańcuszek czy kolczyki można dać później - nawet na komunię :D
Ostatnio widziałam w jubilerskim super ekstra wypaśne grawerowane srebrne łyżeczki albo takie tabliczki srebrne z napisem "Pamiątka chrztu świętego"... ale moim zdaniem raczej się to dziecku nie przyda...
Pozdrawiam,
Magda

Image

Image

Image

Image
Awatar użytkownika
Magda_84
Boss

Dołączenie: 12 Lip 2010, 19:45
Miejscowość: Rzeszów
Wpisz liczbę między 11 a 99: 17

Postprzez Lidka w 28 Kwi 2011, 11:19

Ja tylko pogratuluję mamusiu chrzestna,bo u nas babiniec,więc poradami w kwestii chłopca służyła nie będę.A łyżeczki,czy smoczki z grawerkiem ładne,można przemyśleć.
Lidka
Uzależniona
Uzależniona

Dołączenie: 26 Paź 2010, 20:15
Wpisz liczbę między 11 a 99: 12

Postprzez Weronika w 28 Kwi 2011, 11:24

a dziękuję za gratulacje :) Bardzo się tym przejmuje bo to taka ważna i odpowiedzialna rola hehe
jeżeli o moje pomysły chodzi, myślałam o tym żeby i kasiurę dać, ale też żeby dzidzia miała pamiątkę jak dorośnie - ja np dostałam od chrzestnej łańcuszek i do tej pory go posiadam..
Tak więc chciałam mu kupić złoty łańcuszek z medalikiem a na tyle wygrawerować datę chrztu i np jego imie :) Co myślicie?
Jak wiem że to są jakieś tam koszty ale to mój pierwszy chrześniak a tyle lat czekałam na taki moment hehe :) No i bardzo bliska rodzina :)
Image

Image
Awatar użytkownika
Weronika
Ekspertka

Postprzez Magda_84 w 28 Kwi 2011, 11:27

Weronika jak tylko stać Cię na to, żeby złoty łańcuszek kupić to jak najbardziej :D Takie coś zawsze dziecku zostanie i będzie mu służyło :D A z tymi łyżeczkami czy tabliczkami ozdobnymi to chodziło mi o to, że to raczej nieużyteczne... a ja po prostu z natury jestem osobą praktyczną 8)
Pozdrawiam,
Magda

Image

Image

Image

Image
Awatar użytkownika
Magda_84
Boss

Postprzez Magda_84 w 28 Kwi 2011, 11:29

A i ciesz się ciesz póki możesz :D
My w przyszłym roku mamy komunię u dwóch naszych chrześniaków i u dziecka siostry i u znajomych... i uwierz mi, że w maju przyszłego roku nie będziemy się cieszyć z faktu bycia rodzicami chrzestnymi :mrgreen:
Pozdrawiam,
Magda

Image

Image

Image

Image
Awatar użytkownika
Magda_84
Boss

Postprzez Weronika w 28 Kwi 2011, 11:30

Magda_84 napisał(a):Weronika jak tylko stać Cię na to, żeby złoty łańcuszek kupić to jak najbardziej :D Takie coś zawsze dziecku zostanie i będzie mu służyło :D A z tymi łyżeczkami czy tabliczkami ozdobnymi to chodziło mi o to, że to raczej nieużyteczne... a ja po prostu z natury jestem osobą praktyczną 8)

Tzn bardzo podobają mi się te smoczki czy łyżeczki ale tylko będzie się kurzyło na meblach, a wiem po sobie że ja bym to gdzieś w kąt rzuciła i póki dziecko by dorosło to dawno bym tego nie miała :oops: więc nie porywam się na takie rzeczy.

No ale czekam na podpowiedzi reszty, przeciez przykładowo Alva czy Monika świeżo po chrzcinach jakby więc mowcie co te Wasze córy dostały ;p

Ty Lidka też podpowiedz jak z Twoimi dziewuszkami było, moze były jakieś universalne prezenty, nie koniecznie z wyroznieniem czy to chlopiec czy dziewczynka..
Image

Image
Awatar użytkownika
Weronika
Ekspertka

Postprzez Weronika w 28 Kwi 2011, 11:32

Magda_84 napisał(a):A i ciesz się ciesz póki możesz :D
My w przyszłym roku mamy komunię u dwóch naszych chrześniaków i u dziecka siostry i u znajomych... i uwierz mi, że w maju przyszłego roku nie będziemy się cieszyć z faktu bycia rodzicami chrzestnymi :mrgreen:

hehe póki moj Oliwierek pójdzie do komuni to już będę milionerką hehe jeszcze 8 lat ;p
Ale i tak sie ciesze bo zawsze obładowywalam prezentami dzieci kolezanek heh, a to jakby swoje więc bede dbać o niego :mrgreen:
Image

Image
Awatar użytkownika
Weronika
Ekspertka

Postprzez Lidka w 28 Kwi 2011, 11:58

UUUUU.....to ja zazdraszczam tej chrzestnej Oliwierkowi,nie każda tak malucha rozpieszcza.A co do dziewczęcych prezentów to u nas dominowala biżuteria typu kolczyki(noszą do tej pory),łancuszki i wisiorki(serduszka,pierwsze literki imion),my jako rodzice kupiliśmy właśnie medaliki z wygrawerowanymi napisami"w dniu chrztu św.-rodzice." I data.Kaska też była i kupiliśmy za nią złoto(pierścionki,łańcuszek,bransoletkę),bo jesteśmy zdania że w domu mogłaby się rozejść,wkładając na konto to nie wiadomo jaka wartość za kilka lat,a złoto jak będa chciały ,będą nosiły,jak nie,to moga sprzedać jak będą już duże i wtedy kupić sobie za to co będa chciały.Dostały też takie bardzo stare obrazki z aniołem stróżem, mają nad łóżeczkami powieszone,myslę że zatrzymają je na zawsze jako pamiątkę(a i ze względu na latka pewnie też).
Lidka
Uzależniona
Uzależniona

Postprzez Magda_84 w 28 Kwi 2011, 11:59

Dobra dziewczynki to ja mam też pytanie odnośnie chrzcin...
A mianowicie jakie są stawki w prezentach pieniężnych na chrzciny ale jako "zwykły" gość w sensie nie chrzestny? Byłabym wdzięczna za odpowiedź świeżo upieczone mamusie, bo kroją się nam chrzciny u znajomych i totalnie nie wiem ile teraz się daje :oops: Oczywiście wiem, że będzie rozpiętość kwot, ale zawsze to jakaś orintacja :mrgreen:
Pozdrawiam,
Magda

Image

Image

Image

Image
Awatar użytkownika
Magda_84
Boss

Postprzez Lidka w 28 Kwi 2011, 12:04

U nas wszystkie koperty z kasą (czy rodzina,czy znajomi),to było 200 zł.To było dwa lata temu.Czasem do tego jakaś zabawka lub ciuszek dla dziewuszki.
Lidka
Uzależniona
Uzależniona

Postprzez Weronika w 28 Kwi 2011, 12:45

Ja jako młoda studentka, dając złoty łancuszek z medalikiem i grawerem też za dużo tej kwoty dokopertowej nie przekroczę bo się wypłukam ;p
Image

Image
Awatar użytkownika
Weronika
Ekspertka

Postprzez nastka w 28 Kwi 2011, 12:51

Ja w zeszłym roku dwa razy byłam chrzestną. Dziewczynka dostała od nas srebrny łańcuszek z serduszkiem (na pamiątkę) i krzesełko do karmienia (wielofunkcyjne). Krzesełko uzgodniłam z rodzicami. Drugi chrześniak to chłopczyk i dostał taki album na pierwsze pięć lat życia (piękny tylko rodzice muszą go uzupełniać reguralnie) i 300 zł w kopecie. A i jeszcze taki piękny obrazek aniołka pochylonego nad dzieckiem (wygląda jakby miał 100 lat :wink: ).
Moje córcie to: biżuteria złota, ciuszki i pieniążki (w kopercie od 100 do 200 zł).
Image
Awatar użytkownika
nastka
Foremka
Foremka

Dołączenie: 08 Paź 2010, 12:02
Wpisz liczbę między 11 a 99: 35

Postprzez Bianca w 29 Kwi 2011, 10:08

Chrzciny, potem komunia, ślub - odwieczne problemy z prezentami :) Ja mam w maju komunię i kupię nieduży prezent, którym wiem, że małej się przyda, a resztę do koperty. Z chrzcinami bym zrobiła podobnie - jakaś pamiątka i pieniążki. A jakbyś się decydowała na łańcuszek zloty to moim zdaniem już kasiory nie musiałabyś dawać, ja 7 lat temu tak zrobiłam jak byłam na studiach. Teraz na komunii u ukochanej chrześnicy mogę poszaleć :)
Bianca
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 01 Mar 2011, 13:00
Wpisz liczbę między 11 a 99: 78

Postprzez Lidka w 29 Kwi 2011, 10:46

My jak do tej pory na komunię kupowaliśmy coś na pamiątkę(książka,medalik z dedykacją....),do tego tydzień wakacji.Dzieci zadowolone,rodzice też.To o chrześniakach piszę,takiej dalszej rodzince, to przeważnie książka a zamiast wakacji pieniążek w kopercie.
Lidka
Uzależniona
Uzależniona

Następna

Powróć do Babskie ploty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości