Owulacja.pl - Forum • Zobacz temat - Co kupić na Chrzciny?

• Reklama

Co kupić na Chrzciny?

czyli rozmawiamy o wszystkim i o niczym :)

Moderator: Kitka

Re: Co kupić na Chrzciny?

Postprzez Magda_84 w 29 Kwi 2011, 10:56

Lidka z tymi wakacjami to spoko metoda 8)
Weronika ja też myślałam, że jak już kupisz złoty łańcuszek z medalikiem to na tym zakończysz prezent... szczerze to lepiej uważać i nie rozpieszczać, bo potem oczekiwania tylko rosną... no ale zapomniałam, że z Ciebie milionerka ma być :mrgreen:
Pozdrawiam,
Magda

Image

Image

Image

Image
Awatar użytkownika
Magda_84
Boss

Dołączenie: 12 Lip 2010, 19:45
Miejscowość: Rzeszów
Wpisz liczbę między 11 a 99: 17

Postprzez Bianca w 29 Kwi 2011, 11:39

Fajny pomysł z tymi wakacjami, a jak się to u Ciebie logistycznie odbywało? Szukaliście jakiś kolonii czy rodzicie wskazywali miejsce, Wy płaciliście, czy mówiliście, że taką sumę przeznaczacie na to i jak chcą to się mogą dołożyć? Dla 8-latki to chyba mimo wszystko wyjazd blisko domu, żeby można było zawsze małą odebrać. Choć moja jest tak samodzielna, że nawet by się nie przestraszyła, jakbym ją do Przemyśla wysłała (ze Szczecina) :)
Bianca
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 01 Mar 2011, 13:00
Wpisz liczbę między 11 a 99: 78

Postprzez MONIKA w 30 Kwi 2011, 16:30

no to teraz ja się wypowiem odnośnie chrzcin.
Mnie się wszyscy pytali i ja mówiłam że wolimy pieniądze niż jakieś tam duperelki.
Wiecie kasa się przyda bo my wiemy co dziecku jest najbardziej potrzebne a duża część pójdzie na szczepionki których koszt jest masakrycznie duży.

Co do tabliczek łyżeczek i smoczków srebrnych to głupota moze to i łądne ale drogie i bezuzyteczne.

co do łańcuszków to jak dla mnie średnio na chrzciny bardziej na komunie bo z mojego doświadczenia wiem że chłopcy raczej niechętnie noszą łańcuszki a dziewczynki do komuni i tak nie noszą więc to tylko lezy i się kurzy.

super pomysł jest z tym albumem albo np z jakimiś bajkami ładnie wydanymi z dedykacją.
Ja mam takie bajki jeszcze jak byłam malutka i teraz mojej niuni czytam.
A mój mąż dostał na chrzciny pismo święte ładnie wydane i też mamy je aż do teraz.
Jak dla mnie fajnym pomysłem jest też np mata edukacyjna itp.

my dostaliśmy kasiorkę ale na chrzcinach była tylko najbliższa rodzinka a nie znajomi i każdy dawał tyle ile miał.
Wiecie ja jestem zdania że każdy daje tyle ile może.
Wiem że mój brat teraz nie ma pieniędzy więc oni dali małej tylko ubranko i zabaweczke
a znowu chrzestny dał aż 1000 zł
a chrzestna kupiła styrylizator i podgrzewacz do butelek 2 w 1 z allegro za 130 zł i dała jeszcze 100 bo wiem że też im się nie przelewa
wiecie ja przynajmiej jestem taka że nie licze kasy i najważniejsze że najbliżsi byli z nami w tym dniu

A od bratowej dostała mała na przyszłość taką fajną zabawke z fisher prisa garnuszek który gada też taka edukacyjna zabawka i piękne takie bajki typowo dla dziewczynek które w sobie mają wszystkie chiciory takie jak królewna śnieżka, syrenka arielka, kopciuszek itp.
Image
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
MONIKA
moderator
moderator

Dołączenie: 07 Paź 2008, 13:36

Postprzez Alva w 01 Maj 2011, 11:25

ok to teraz ja
Karola dostała kasę średnio to było ok 300-500 zł
biżuterię łańcuszki i medaliki akurat dla dziewczynki to fajna rzecz nawet jak przez 15 lat będzie zalegać gdzieś w komodzie po latach sobie wyjmie i będzie wiedzieć że to jej jeszcze z chrzcin

fajnie jest też ustalić z rodzicami dziecka co potrzebują - u nas np chrzestny zapytał i poprosiliśmy o łóżeczko turystyczne.

A ja np dostałam między innymi na chrzest kolekcję reprodukcji znanych malarzy gdzie motywem przewodnim było dziecko.

Teraz niedawno to odkopałam i kilka oprawiłam i wiszą obrazy w salonie i zdobią mieszkanie - super sprawa :)
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Alva
VIP

Dołączenie: 27 Mar 2007, 14:56

Postprzez Magda_84 w 03 Maj 2011, 08:33

MONIKA napisał(a):Co do tabliczek łyżeczek i smoczków srebrnych to głupota moze to i łądne ale drogie i bezuzyteczne.

No to Monia witam w świecie ludzi praktycznych hihihihi :wink:
Pozdrawiam,
Magda

Image

Image

Image

Image
Awatar użytkownika
Magda_84
Boss

Postprzez monika.waldhauzer w 03 Maj 2011, 14:26

Ja co prawda chrzestną nie jestem ale mąż ma chrześnicę i 2 lata temu to było to mąż jako chrzestny łatwił pojazd do chrztu, fotografa (płacił za to) a w prezencie daliśmy taki fajny album od 0 do 1 roku i powklejaliśmy tam fotki a na koniec jeszcze 150 zł włożyliśmy. Dziecko ma album na pamiątkę.

A za 2 lata komunia drugiego chrześniaka i tu się będzie działo... Tylko trochę mi tego dzieciątka szkoda bo nie dość że u nich bieda to rok temu dziecko 6 letnie mamę straciło :( :(
Image

Image
Awatar użytkownika
monika.waldhauzer
Foremka
Foremka

Dołączenie: 21 Sie 2010, 23:08
Miejscowość: Zduńska Wola
Wpisz liczbę między 11 a 99: 22

Postprzez MONIKA w 04 Maj 2011, 11:56

mi się w przyszłym roku komunia szykuje.
Oj a współczuje chrześniakowi bo to najgorsze co może spotkać takie dzieciątko ja sama na miesiąc przed swoja komunią straciłam Tatę i wiem co to oznacza
Image
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
MONIKA
moderator
moderator

Dołączenie: 07 Paź 2008, 13:36

Postprzez Weronika w 04 Maj 2011, 12:30

DZiękuję Wam za dobre rady o które prosilam ;)
Snułam swoje przemyślenia na ten temat i chyba już się zdecydowalam.

Analizując poszczególne Wasze wypowiedzi doszłam do kilku wniosków.
Nie kupię mu żadnych edukacyjnych rzeczy gdyż to fajny pomysł na prezent dla innych gości. Jestem chrzestną więc chciałabym aby mały po latach miał fajną pamiatkę z takiego ważnego Sakramentu.

Książki czy albumy- spoko sprawa ale dla gości. Ja mu kupię złoty łańcuszek z medalikiem a na tyle wygraweruję imię i datę chrztu. Będzie miał pamiatkę jak dorośnie.
Mój 26 letni brat do tej pory taki posiada, ja również.
Czy dam tę kasę- jeszcze nie wiem, pewnie tak :P Nie będe pytać co potrzebują bo wiem że wszystko niezbędne mają, reszta rodziny da kasę zapewne więc kupią sobie co im tam potrzebne.
Podsumowując- chcę po prostu żeby w wieku iluś tam kilkunastu lat nadal miał te pamiatkę z chrztu jakim jest złoty łańcuszek.
Image

Image
Awatar użytkownika
Weronika
Ekspertka

Dołączenie: 19 Sie 2010, 13:04
Wpisz liczbę między 11 a 99: 59

Postprzez Weronika w 04 Maj 2011, 12:32

No ale dzięki Waszym wypowiedziom podsunęłyście mi masę pomysłów na kolejne i kolejne urodzinki :mrgreen:
i utwierdziłyście w przekonaniu że fajnie mieć po latach jakąś trwałą pamiatkę. ;)
Image

Image
Awatar użytkownika
Weronika
Ekspertka

Postprzez Magda_84 w 05 Maj 2011, 06:13

Zawsze do usług :mrgreen:
Pozdrawiam,
Magda

Image

Image

Image

Image
Awatar użytkownika
Magda_84
Boss

Postprzez Weronika w 06 Cze 2011, 11:56

Zamykając temat, chciałam wspomnieć że mój naukochańszy chrześniak już po uroczystości, 3 miesięczny maluszek spisał się na 6 bo nie spał całą mszę i tylko cieszył buźkę hehe jak nachylałam go do chrzcielnicy to w głos się zaczął śmiać bo chyba mu się spodobało polewanie wodą w ten upał :)
No i obeszło się bez koperty jak radziłyście ;)
Image

Image
Awatar użytkownika
Weronika
Ekspertka

Postprzez Magda_84 w 06 Cze 2011, 13:13

To super że wszyscy zadowoleni :D
Pozdrawiam,
Magda

Image

Image

Image

Image
Awatar użytkownika
Magda_84
Boss

Postprzez morina w 08 Cze 2011, 17:18

Bardzo mi sie podobają takie śliczne, staromodne małe grzechotki ze srebra (widziałąm w kilku sklepach jubilerskich). Wcale nie są aż tak drogie, a bardzo efektowne. Ja od mojego chrzesnego dostałam na chrzciny (prawie 30 lat temu...;)) ozdobną, srebrną łyżkę z bursztynem i jestem mu bardzo wdzięczna za tak oryginalny prezent :).
morina
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 07 Cze 2011, 15:09
Wpisz liczbę między 11 a 99: 55

Postprzez Alva w 08 Cze 2011, 22:05

kiedyś też o takim czym myślałam ale jednak po przemyśleniu dla mnie to taki kurzołap - ja jestem z tych praktycznych i lepsze jest coś co się przyda.

Wiem mało artystyczna czy uduchowiona jestem :0
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Alva
VIP

Dołączenie: 27 Mar 2007, 14:56

Postprzez Weronika w 09 Cze 2011, 07:59

Hmm no właśnie, o gustach się nie dyskutuje ;)
Ja jestem zadowolona że dostałam na swoje chrzciny łańcuszek z medalikiem, który mam do dziś, dlatego właśnie swojego Bąbelka uraczyłam takim prezentem ;)
Image

Image
Awatar użytkownika
Weronika
Ekspertka

PoprzedniaNastępna

Powróć do Babskie ploty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: versiroth oraz 6 gości