Owulacja.pl - Forum • Zobacz temat - Funkcjonalna kuchnia

• Reklama

Funkcjonalna kuchnia

czyli rozmawiamy o wszystkim i o niczym :)

Moderator: Kitka

Funkcjonalna kuchnia

Postprzez Kalipso w 20 Sie 2011, 12:17

Alo, potrzebuję rady szacownych pań, nie mam pojęcia o funkcjonalnej kuchni, a takiej potrzebuję. Nigdy nie urządzałam kuchni od podstaw, dostałam projekt od pani architekt i powiem tak - ładnie wygląda. Jakie macie sposoby na funkcjonalną kuchnię? co się przydaje w kuchni, a co nie? Na 12m2 kuchni chcę mieć tylko to co absolutnie koniecznie. Macie coś co kupiłybyście jeszcze raz do kuchni, a co absolutnie już nie?
"Mężczyźni wolą kobiety ładne niż mądre, ponieważ łatwiej im przychodzi patrzenie niż myślenie."
Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Kalipso
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 05 Sie 2011, 09:14
Wpisz liczbę między 11 a 99: 69

Re: Funkcjonalna kuchnia

Postprzez MONIKA w 21 Sie 2011, 19:05

A mozesz ten projekt wrzucić to byśmy sobie zobaczyły i dały uwagi.

Na pewno potrzebny jest blat do przygotowywania pokarmów. my mamy za mały i jak coś mam przygotowywac to się wkurzam
A mam też piekarnik na wysokości hmm no wiesz żeby na stojąco wkładać do niego i wyjmować rzeczy.
ale zrobiłam błąd bo kupiliśmy piekarnik zwykły taki co się otwiera z góry na dół a są fajniejsze otwierane z boku jak szafka, i praktyczniejsze.

Kuchenkę mam elektryczna a teraz wolałabym indukcyjną.

A i podpatrzyłam u szwagierki mają tak zabudowny śmietnik w szafce który się wysuwa fajne to jest i estetycznie wygląda.

nie polecam otwartych półeczek bo się kurzą.

heh to na razie tyle mi przyszło do głowy
Image
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
MONIKA
moderator
moderator

Dołączenie: 07 Paź 2008, 13:36

Postprzez Kitka w 22 Sie 2011, 08:46

Ja mam tak małą kuchnię, że gdyby nie okno, to byłby schowek :D
Duży zlew jest mało funkcjonalny, lepiej mieć mały, niezależnie od tego czy się ma zmywarkę czy się nie ma. Wydaje mi się, że im więcej szuflad tym lepiej - gdybym mogła sobie zrobić kuchnie to na dole byłby same z szufladami albo wysuwane, bo modlitwa przed szafką w poszukiwaniu czegoś co jest na samym końcu jest średnio wygodne. Kiedyś - ze 2-3 lata temu jak oglądałam program Ewy Wachowicz o gotowaniu, to ona miała właśnie taką fajną funkcjonalną kuchnię. Była wyspa, na niej płytki, pod - szuflady o różnych szerokościach i głębokościach (na sztućce i na miseczki i na przyprawy itd), słowem wszystko było w zasięgu ręki ale nie było graciarni.
Image

Image

Z Lady-compem moje Panie
sprawa jasna niesłychanie
żółte - hamuj, stop - czerwone
gaz do dechy gdy zielone! ;)
Awatar użytkownika
Kitka
Uzależniona
Uzależniona

Dołączenie: 02 Sie 2011, 12:06
Wpisz liczbę między 11 a 99: 88

Postprzez Magda_84 w 22 Sie 2011, 11:26

No to witam w klubie urządzających kuchnię :D Mi w tym tygodniu ma przyjść facet pomierzyć i mamy obgadać ci i jak chcę :mrgreen: Tylko ja na szczęście mam większą kuchnię :mrgreen: 16 m :mrgreen:
I właśnie planuję, że na dole będą praktycznie same szuflady :) Piekarnik będzie tak, żeby nie trzeba się było schylać i otwierany normalnie na dół. Pod zlewem będą takie wysokie szuflady, żeby wstawić w nie pojemniki na śmieci :wink: Płytę będę miała indukcyjną 80 cm szeroką, żeby nie obijały się garczki jeden o drugi :wink:
Pozdrawiam,
Magda

Image

Image

Image

Image
Awatar użytkownika
Magda_84
Boss

Dołączenie: 12 Lip 2010, 19:45
Miejscowość: Rzeszów
Wpisz liczbę między 11 a 99: 17

Postprzez Mimla w 23 Sie 2011, 08:11

O 16 m to taka duża jak nasza. Można poszaleć chyba ze dom stary (jak nasz) i pewnych rzeczy zmienić się nie da.
Image
Awatar użytkownika
Mimla
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 24 Mar 2011, 13:37
Wpisz liczbę między 11 a 99: 15

Postprzez Magda_84 w 23 Sie 2011, 08:43

Poszaleć mogę, bo cały parter remontowaliśmy od podstaw (tzn od posadzek i tynków) i pod swoje potrzeby ustawialiśmy wszystko :D nawet w sumie przenieśliśmy kuchnię w inne miejsce - w sensie dawniej tam był pokój 8)
Właśnie wczoraj rozrysowywałam meble mniej więcej co i jak chcę :)
Dziewczyny a macie jakieś rozwiązanie na narożne szafki?? Ja chciałam takie kosze na prowadnicach, które się wysuwają i nie trzeba nurkować do szafki na kolanach, ale to strasznie drogie chyba, bo na necie znalazłam coś takiego za tysiaka 8O to trochę dużo :(
Pozdrawiam,
Magda

Image

Image

Image

Image
Awatar użytkownika
Magda_84
Boss

Postprzez Mimla w 23 Sie 2011, 09:10

Narożne z koszami faktycznie wychodzą drogo :/ W ogóle myśmy oszczędzali na czym się da - no niestety na urządzenie kuchni (i w sumie całego mieszkania) nie mieliśmy wielkich pieniędzy. A kurcze samodomykające się szuflady i szafki - też drogo wychodzą :( Ale z kuchni jestem bardzo zadowolona, z zakupionych przez internet sprzętów też :) Z wszystkiego intensywnie korzystam i nic złego się nie dzieje.

Narożną mam bez kosza a drzwiczki nie podwójne na zawiasach bo one ciężkie są i podobno po jakimś czasie "opadają" tylko normalne otwierane w dwie strony.
Magda narożna bez kosza ma ten plus że więcej do niej wciśniesz (np. wchodzi mi tam niemała frytkownica) ale żeby wyjąć trzeba przed szafką uklęknąć i pokłonić się ;)Coś za coś.
Image
Awatar użytkownika
Mimla
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Postprzez Magda_84 w 23 Sie 2011, 09:27

Mimla ja będę miała dużo mebli więc pakowna narożna mi nie potrzebna tylko wygodna :wink:
A to mniej więcej moja kuchnia :D Niestety nie udało mi się wszystkiego ładnie zrobić, bo progrma był jakiś lewy :mrgreen: tylko na dole będą praktycznie same szuflady (projekt jest sprzed roku hihihi) :mrgreen:

Image
Pozdrawiam,
Magda

Image

Image

Image

Image
Awatar użytkownika
Magda_84
Boss

Postprzez Weronika w 23 Sie 2011, 09:36

ale bajera :mrgreen: fajoskie Madziu ;))

eee no miejsca w szafkach tyle ze ja ciuchy bym tam tez trzymała ehhehe
Image

Image
Awatar użytkownika
Weronika
Ekspertka

Dołączenie: 19 Sie 2010, 13:04
Wpisz liczbę między 11 a 99: 59

Postprzez Mimla w 23 Sie 2011, 10:26

A w którym miejscu planujesz zlew?? Faktycznie szafek masz "pierońsko" dużo ;)
Image
Awatar użytkownika
Mimla
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Postprzez Weronika w 23 Sie 2011, 10:30

Nie polecam koło okna- moja ciocia tak kuchnię urządziła i okno wiecznie zachlapane ;))
Image

Image
Awatar użytkownika
Weronika
Ekspertka

Dołączenie: 19 Sie 2010, 13:04
Wpisz liczbę między 11 a 99: 59

Postprzez Magda_84 w 23 Sie 2011, 11:11

Ja lubię gotować i przetwory robić więc muszę mieć dużo miejsca na blacie i dużo szafek, żeby wszystkie gary i sprzęty się w środku ładnie zmieściły :mrgreen:
A zlew będzie właśnie koło okna 8) wkurza mnie jak teraz ciągle się obijam o szafkę nad zlewem :wink:
Pozdrawiam,
Magda

Image

Image

Image

Image
Awatar użytkownika
Magda_84
Boss

Postprzez Kitka w 23 Sie 2011, 21:11

fajnie wygląda taki projekt :) Ja sobie mogę pomarzyć co najwyżej na razie o kuchni :) A zdradź jeszcze jakie kolory blatów, frontów, stołu, ścian itd.
Jak robisz przetwory to rzeczywiście szafki się przydadzą, chociaż dla mnie też ich za dużo. Ale tobie się ma podobać! :)
Image

Image

Z Lady-compem moje Panie
sprawa jasna niesłychanie
żółte - hamuj, stop - czerwone
gaz do dechy gdy zielone! ;)
Awatar użytkownika
Kitka
Uzależniona
Uzależniona

Dołączenie: 02 Sie 2011, 12:06
Wpisz liczbę między 11 a 99: 88

Postprzez Magda_84 w 24 Sie 2011, 08:55

Ściany są żółte :) Fronty będą brązowe - nie za ciemne, żeby się za szybko nie kurzyły :mrgreen: Blat jeszcze nie wiem, ale pewno jakiś odcień beżu czy coś takiego (jeszcze nie widziałam wzornika więc ciężko powiedzieć).
A szafek chcę dużo, żeby wszystko się spokojnie mieściło :) W mojej obecnej kuchni patelnie np stoją na górnych meblach co mnie wkurza strarsznie :evil: Poza tym praktycznie cały ten blat gdzie jest okap i będzie płyta zajmą takie sprzęty jak mikrofalówka (nie chcę pod zabudowę), ekspres do kawy, krajalnica i radio :) więc do przygotowywania posiłków będzie blat pod oknem :) cały wolny :wink: A w szafkach (albo raczej w szufladach) potrzebuję, żeby zmieściły się wszystkie garnki, patelnie i takie sprzęty jak malakser czy maszyna do chleba :)
A w jednej szyfladzie każę sobie zamontować taką wkładkę jak dają do szafki, która jest suszarką, żeby mieć super miejsce na przykrywki :mrgreen:
W obecnej kuchni na codzień jest ok, ale jak przychodzi obiad proszony czy święta albo jakaś impreza to nie ma się gdzie ruszyć i miejsca żeby cokolwiek postawić... dlatego teraz będę mieć dużą i przestronną kuchnię :D
Pozdrawiam,
Magda

Image

Image

Image

Image
Awatar użytkownika
Magda_84
Boss

Postprzez Alva w 05 Wrz 2011, 11:06

ee ja tez na etapie kuchni
ale moja nie jest tak wielka

ale jedną przerobiłam w mieszkaniu i wiem co chcę

dużo szuflad na dole zamiast szafek - ogromna wygoda
u mnie zlew bedzie pod oknem własnie ale to okno jest wyżej niż normalnie więc nie będzie się chlapać:)

mam też spiżarnię więc tam będa mogała upchać wsio co potrzebne

odnosnie narożników to w meblach wolsztyńskich widziałam super myki
mają też kilka innych fajnych pomysłów więc radzę zajrzeć na ich stronę
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Alva
VIP

Dołączenie: 27 Mar 2007, 14:56
Następna

Powróć do Babskie ploty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości