Owulacja.pl - Forum • Zobacz temat - Co robicie tylko dla siebie?

• Reklama

Co robicie tylko dla siebie?

czyli rozmawiamy o wszystkim i o niczym :)

Moderator: Kitka

Co robicie tylko dla siebie?

Postprzez Kitka w 02 Lis 2011, 13:33

Dziewczyny w trosce o moje własne zdrowie psychiczne zakładam nowy wątek :D Pomysł mam, abyśmy tutaj wpisywały co robimy tylko i wyłącznie dla siebie - dla swojego wnętrza, swojego ciała, swojego ego - obojętnie, ale nie dla dziecka, nie dla faceta, tylko dla siebie. CODZIENNIE. Bo ja się ostatnio łapię na tym, że nawet kawę piję pracując, albo robiąc jeszcze coś i nie mam czasu poleżeć przez 10 min i o niczym nie myśleć. Więc teraz robię log out i idę pić ową kawę w swej samotni z własnymi myślami.
A wy? Co dzisiaj/ wczoraj zrobiłyście tylko dla siebie?
Image

Image

Z Lady-compem moje Panie
sprawa jasna niesłychanie
żółte - hamuj, stop - czerwone
gaz do dechy gdy zielone! ;)
Awatar użytkownika
Kitka
Uzależniona
Uzależniona

Dołączenie: 02 Sie 2011, 12:06
Wpisz liczbę między 11 a 99: 88

Re: Co robicie tylko dla siebie?

Postprzez Weronika w 02 Lis 2011, 13:56

Kawa to świętość- pierwsza czynność dnia zaraz po kąpieli ;p
Malując się piję ulubioną kawę z ulubionego kubka ( musi mieć białe wnętrze i wielkość wiadra). I potem powtórka w pracy i po pracy.
Makijaż też robię dla siebie z przyzwyczajenia i dlatego że lubię, codzienne modelowanie fryza też wchodzi w grę? Nie muszę ale no lubię i już ;p
Jeżeli chodzi o samotnię - zawsze jest kilkanaście minut leżenia wieczorkiem z telefonem dzwoniąc do przyciela- albo on dzwoni. To taka codziennosć, nikt mi nie może przeszkadzać, chłopak, kolezanki, wszystko musi poczekać kiedy się zwierzam albo gadamy o głupotach ;)
Jak sobie przypomnę jeszcze moje szczegóły z życia ( bo jeszcze mało ogarniam ) to dopiszę ;)
Image

Image
Awatar użytkownika
Weronika
Ekspertka

Dołączenie: 19 Sie 2010, 13:04
Wpisz liczbę między 11 a 99: 59

Postprzez Magda_84 w 02 Lis 2011, 16:13

hmmm u mnie to będzie tylko pisanie tu na forum...to takie moje małe okienko na świat :wink: tylko czy to można zaliczyć :?:
Pozdrawiam,
Magda

Image

Image

Image

Image
Awatar użytkownika
Magda_84
Boss

Dołączenie: 12 Lip 2010, 19:45
Miejscowość: Rzeszów
Wpisz liczbę między 11 a 99: 17

Postprzez monika.waldhauzer w 02 Lis 2011, 20:51

Fajny wątek. Madziu absolutnie popieram... Jak narazie forum to mój azyl... A no i spacery z Antosiem...
Image

Image
Awatar użytkownika
monika.waldhauzer
Foremka
Foremka

Dołączenie: 21 Sie 2010, 23:08
Miejscowość: Zduńska Wola
Wpisz liczbę między 11 a 99: 22

Postprzez Lidka w 02 Lis 2011, 21:26

Hm....tak codziennie to niewiele.Na pewno"czytadło" do łóżka,książka lub gazetka(to nic ze czasem zasnę zanim kartkę przewrócę,ale zaczynam z myślą że przynajmniej jeden rozdział lub artykuł przeczytam),na forum to jestem zawsze "z doskoku',kawę też piję "z doskoku",chyba ze łączę te dwie czynności wcześnie rano,to wtedy uważam że jest to taki włąśnie"mój czas".
Co kilka dni zamykam się w łazience ,wchodzę do wanny z pianką,nakładam maskę,peeling na stopy,czytam,leżę i to też jest tylko dla mnie.Niedzielny poranek też jest mój,bo po rodzinnym kotłowaniu się z dziećmi w naszym łóżku i wypiciu wspólnej kawki(młode zbożówke piją ),ja zakopuję się jeszcze na pół godziny w łóżeczku,a mąż z młodymi robią śniadanko.Raz na kilka tygodni mam"zlot czarownic"z koleżankami,a raz w roku jadę sobie sama,samiusienka gdzieś gdzie mam ochote(max.1,5 godz. w jedną stronę)i idę tam gdzie moja rodzinka niekoniecznie chciałaby iśc ze mną.Najczęściej jakaś wystawa,muzeum,stare zamczysko,kościół z klimatem...Oczywiście im więcej atrakcji tym lepiej( w końcu raz w roku mam ten dzień,więc musze na maxa wykorzystać),na koniec mogą być jakieś małe zakupy,ale niekoniecznie.
Ogólnie nie narzekam,ale faktycznie tak codziennie,to za wiele tego "mojego" nie ma.
Lidka
Uzależniona
Uzależniona

Dołączenie: 26 Paź 2010, 20:15
Wpisz liczbę między 11 a 99: 12

Postprzez Weronika w 03 Lis 2011, 09:26

Czytam sobie te kilka postów i chyba lepiej nie będę się odzywać bo zdałam sobie sprawę że chyba większość rzeczy robię dla siebie ;p Raz w tygodniu łażę po galerii, raz w tygodniu ślęczę 2-3 godziny nad paznokciami, prawie codziennie czytam artykuły na ulubionyh portalach.. hmm itp itd a to dlatego że nie mam takich obowiązków jak Wy.. nie mam dzieci ani męża więc chyba niep[otrzebny tu moj spam.. :oops:
Image

Image
Awatar użytkownika
Weronika
Ekspertka

Postprzez Kitka w 03 Lis 2011, 09:36

Weronika, no właśnie twoje posty są potrzebne, bo ja sobie ostatnio zdałam sprawe (jak mi chłopaki wyszli z domu), że ja nie wiem co mam robić żeby było dla mnie - więc twoje posty będą inspiracją :) Jak mam chwilę to się zaraz rzucam w wir pracy, w grzebanie wksiążkach, co można traktować w moim przypadku i jak hobby i jako pracę (mam to szczęście, że moja praca jest moją pasją, ale to niebezpieczne bo grozi pracoholizmem ;) )

a wczoraj przyznaję - zamknęłam się w kuchni, i gadałam z psem pół godziny, po pretekstem robienia kolacji dla młodego. Cholerka, a najgorsze jest to , ze to ja sama sobie taki reżim narzucam...

Lidka - zazdroszczę ci wanny, oj jak cholera zazdroszczę!
Image

Image

Z Lady-compem moje Panie
Awatar użytkownika
Kitka
Uzależniona
Uzależniona

Postprzez Weronika w 03 Lis 2011, 09:42

Hehe czasem wydaje mi się, że, my tak już w mózgach po prostu mamy :p
Kitka wyobraź sobie, że jak jadę do domku rodzinnego a zostaję na jakieś kilka godzin sama- bo rodzice w pracy, braci nie ma czy takie tam, to wtedy robię rewolucję w domu!! Masakra sprzatam, latam, gotuję jak głupia jakaś, przycięłam się na tym, jak w pierwszej fazie urlopu pojechałam na wieś, jak skończyłam sprzątać gotować to myślałam że szlag mnie trafi bo nie miałam zajęcia a nikogo w domu nie było a nudzić się nie miałam zamiaru :P

Kitka napisał(a):a wczoraj przyznaję - zamknęłam się w kuchni, i gadałam z psem pół godziny, po pretekstem robienia kolacji dla młodego.

Tym mnie rozwaliłaś hehehe ale dzięki temu czuję że jednak nie jestem nienormalna do końca bo często rozmawiam z moim kotem, jak jestem, w domu u rodziców to kot ma bonusa w postaci pozwolenia na przebywanie w domu hehe zawsze muszę go wygłaskać za wszystkie czasy, karmić ponad potrzebę no i rozmawiać z nim :D
Image

Image
Awatar użytkownika
Weronika
Ekspertka

Postprzez Magda_84 w 03 Lis 2011, 10:44

Weronika korzystaj z życia i rób jak najwięcej dla siebie póki możesz :mrgreen:

A ja też gadam z psem :D i to od dawna :mrgreen: i nie od święta tylko zawsze 8)

chyba muszę pomyśleć nam znalezieniem czegoś tylko dla siebie... Zanim w naszym domu pojawiła się Emilka też spotykałam się sam na sam z koleżankami, ale teraz jeszcze się nie da... ale mam nadzieję, że jak mała podrośnie i będzie więcej jeść niecycowego pokarmu to wrócę do tego 8)
Pozdrawiam,
Magda

Image

Image

Image

Image
Awatar użytkownika
Magda_84
Boss

Postprzez Kitka w 04 Lis 2011, 09:13

No i skucha. Nic nie zrobiłam dla siebie wczoraj.
A z psem super się gada, to prawda, pies rozumie jak nikt. I w dodatku grzeje w stopy ;)
Image

Image

Z Lady-compem moje Panie
Awatar użytkownika
Kitka
Uzależniona
Uzależniona

Postprzez Magda_84 w 04 Lis 2011, 10:36

Ja oglądam serial - staram się żadnego odcinka nie przegapić :D
Pozdrawiam,
Magda

Image

Image

Image

Image
Awatar użytkownika
Magda_84
Boss

Postprzez Kitka w 05 Lis 2011, 22:11

Magda, a jaki serial?
Ha! Dziś zwycięstwo - pełna relaksacja i w kóncu pozwoliłam sobie na łażenie po sklepach :) Boshe jakie te ciuchy drogie. Nic nie kupiłam!
Image

Image

Z Lady-compem moje Panie
Awatar użytkownika
Kitka
Uzależniona
Uzależniona

Postprzez Alva w 06 Lis 2011, 11:19

ja też odkąd jest Karolka mam niewiele okazji pobyć sama ze sobą czy zrobić coś tylko dla siebie.
Ale raz na miesiąc kosmetyczka raz w tygodniu masaż (ale drenujący więc to takie średnio przyjemne potem jest lepiej ale nie w trakcie), czasem jak mam dość wszystkiego to w czasie drzemki Karolci po prostu nie robię nic myślę albo czytam

Lidka też zazdroszczę wanny z pianką! Ale już nie długo w domu będzie wanna :)

Teraz umawiamy się z koleżankami na wypad weekendowy do spa. Same!!!!i mam zamiar z tego uczynić rytuał.I fakt jak ma się dzieci to czasu checi i okazji na bycie ze sobą samą jest utrudnione.
Inna sprawa że czasem same sobie na to nie pozwalamy. Ja zawsze mam coś w rodzaju wyrzutów sumienia zostawiając Karolkę u dziadków i dlatego rzadko z tego korzystam i tylko kiedy mam jakąś konkretną potrzebę...

chciałabym aby kiedyś ktoś sam zaproponował - wezmę małą a ty idź..
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Alva
VIP

Dołączenie: 27 Mar 2007, 14:56

Postprzez Kitka w 07 Lis 2011, 13:07

Ja też mam wyrzuty sumienia i tak sobie myślę, że to chyba przez presję społeczną, że jak to miejsce matki jest przy dziecku (a nie w księgarni, u kosmetyczki czy gdzie tam). No nie wiem. Lidka, wypowiedz się :)

Dzisiaj idę na kawę z przyjaciółkę, małego zabiera tatuś, kazałam im nie czekać na mnie tylko jechać do domu -to nie będę musiała się stresować, że czekają, tylko bedę sobie mogła pogadać na luzie. :)

Alva - ja w weekendy często wraz z drzemką Olka, kimam sama. Zbawieniem jeszcze bywa bajka o małpie - nie wiem czemu, olek to uwielbia - siedzi i ogląda i na 20 min można przykomarzyć. Czasem się przydaje.
Image

Image

Z Lady-compem moje Panie
Awatar użytkownika
Kitka
Uzależniona
Uzależniona

Postprzez Magda_84 w 07 Lis 2011, 19:30

Kitka nic ambitnego :oops: ot taki lajtowy serial coby oderwać się od wszystkiego :wink: Prosto w serce :D
Pozdrawiam,
Magda

Image

Image

Image

Image
Awatar użytkownika
Magda_84
Boss

Następna

Powróć do Babskie ploty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości