Owulacja.pl - Forum • Zobacz temat - Zoofizjoterapia dla twojego pupila

• Reklama

Zoofizjoterapia dla twojego pupila

czyli rozmawiamy o wszystkim i o niczym :)

Moderator: Kitka

Zoofizjoterapia dla twojego pupila

Postprzez moige1976 w 18 Sty 2017, 12:21

Zwierzęta tak jak ludzie chorują i ulegają wypadkom. Kiedy samo podawanie leków nie pomaga, dobrym sposobem jest zapisanie zwierzęcia do gabinetu zoofizjoterapii w celu rehabilitacji uszkodzonych mięśni lub stawów. Czasem do takiego gabinetu trafiają psy w celach profilaktycznych, które ze względu na rasę, są częściej narażone na choroby i związany z nimi ból. W specjalistycznym gabinecie można poddać zwierzę zabiegom takim jak: masaż leczniczy, kinezyterapia i fizykoterapia. W niektórych gabinetach istnieje już bieżnia wodna dla zdrowych psów, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Pacjentami mogą być: pies częściowo sparaliżowany po wylewie, królik z ranami odleżynowymi na łapkach, chomik, który zdarł sobie skórę na nodze, wspinając się między prętami klatki, papuga ze zwyrodnieniami śródstopia, która nie mogła swobodnie chodzić i wiele innych zwierząt, gdzie zdawałoby się, że już niewiele im może pomóc. Ciekawe czy poddalibyście swoich pupili takim zabiegom, które do zbyt tanich nie należą, a wymagają sporej cierpliwości i czasu ze strony ich właściciela?
moige1976
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 18 Sty 2017, 12:18
Miejscowość: Cleveland
Wpisz liczbę między 11 a 99: 12

Re: Zoofizjoterapia dla twojego pupila

Postprzez kij_mon w 21 Sty 2018, 23:18

Mój pies jest staruszkiem - widzę, że jedzenia sprawia mu coraz większe problemy. Czy to wina karmy? Czy powinnam zacząć podawać mu karmę przeznaczoną dla psów, seniorów? Znalazłam ją w ofercie sklepu internetowego https://www.maxandmrau.pl/product-pol-891 - czy moglibyście wypowiedzieć się na jego temat?
kij_mon
Foremka
Foremka

Dołączenie: 29 Mar 2017, 08:30
Wpisz liczbę między 11 a 99: 52

Postprzez Witkarrek w 08 Lut 2018, 13:33

Najlepszą terapią jest oczywiscie dobra dieta. Dzieki starannemu dobraniu karmy dla pupila na pewno będzie się o wiele lepiej czuł. Ja już mam sprawdzone karmy z Royal Canin. Najlepiej zamawiać je w internecie, wtedy na pewno dużo taniej was wyjdzie ich zakup. Zobaczcie sobie internetowy sklep zoologiczny https://panaqua.eu Ja tam właśnie zamawiam karmy dla mojego psiaka
Witkarrek
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 23 Gru 2017, 18:29

Postprzez Ilona321 w 27 Mar 2018, 14:08

Ja polecam internetowy sklep zoologiczny LadyFox. Mają świetny wybór karm firm, z których zawsze wybieramy coś dla naszego kotka. Oprócz tego mają świetny wybór akcesoriów i zabawek dla zwierzaków. To chyba jeden z moim ulubionych sklepów w sieci. Także jeśli ktoś szuka dobrej jakości i ogromnego wyboru to mogę serdecznie polecić LadyFox. http://ladyfox.pl/ Dobra karma to podstawa dla zdrowia naszych pupili!
Ilona321
Bywalczyni
Bywalczyni

Dołączenie: 26 Paź 2017, 09:44
Wpisz liczbę między 11 a 99: 55

Postprzez kawurexx w 13 Kwi 2018, 17:54

Bardzo mnie zaskoczył ten temat, serio. Z tego co ostatnio miałem przyjemność wyczytać w internecie to podobno tabletki Drontal są świetny uzupełnieniem diety naszych pupili. Powiedzcie mi kochani, a co wy na ten temat sądzicie ?
kawurexx
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 10 Kwi 2018, 22:38

Postprzez MarysiaP w 16 Maj 2018, 13:33

Mój piesek również wymagał rehabilitacji po wypadku. Mieszkamy w Warszawie więc w sumie nie było problemu ze znalezieniem gabinetu oferującego takie usługi. Z polecenia kolegi z pracy trafiliśmy do Wetmedic na Zwycięzców. Doskonale zajęli się Mikim, zrobili dodatkowe badania i ustalili plan leczenia. W niedługim czasie piesek doszedł do siebie i nie ma śladu po tym co było :) Pracują tam bardzo życzliwi ludzie którzy znają się na tym co robią :) Tutaj: https://www.wetmedic.pl możecie znaleźć dane kontaktowe i info jakie zabiegi przeprowadzają :)
MarysiaP
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 07 Lip 2017, 21:38

Postprzez Grazynka99 w 25 Maj 2018, 11:02

To może kogoś dziwić ,ale dla mojego psa zrobiłabym wiele.Nawet zmieniłam przychodnie weterynaryjną,bo ktoś mi polecił że mają tam dużo serca dla zwierząt.Mój piesek jest ze schroniska ,więc przez pewien okres czasu był bardzo nieufny .Zmiana przychodni wyszła mu na dobre .Chodze do VET&PET u Pani Joasi,w Warszawie,sama pani doktor przemiła z niesamowitym podejściem do zwierząt.Leczą różne przypadki,rózne zwierzęta nie tylko psy. Dla każdego pacjenta mają czas,a dodatkowo obcinam tam mojego Dino bo mają tam groomera ;-)
Grazynka99
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 28 Kwi 2018, 21:55
Wpisz liczbę między 11 a 99: 22

Postprzez olciak w 10 Sty 2019, 21:23

to nie wiedziałam ze takie rzeczy dla naszych ukochanych pupili istnieją. Prawda jest taka, że jeżeli kochamy zwierzaki, to chcemy dla nich jak najlepiej. Dbajmy tez o te dzikie zwierzęta i nie narażajmy ich na śmierć
olciak
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 10 Sty 2019, 21:02

Powróć do Babskie ploty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: joasialew oraz 9 gości