Owulacja.pl - Forum • Zobacz temat - Czy jesteście na coś uczulone?

• Reklama

Czy jesteście na coś uczulone?

czyli rozmawiamy o wszystkim i o niczym :)

Moderator: Kitka

Czy jesteście na coś uczulone?

Postprzez Kasia_K w 24 Maj 2017, 10:40

A jeśli tak - jak sobie radzicie z objawami alergii?
Kasia_K
Pisarka
Pisarka

Dołączenie: 12 Sie 2016, 12:02
Wpisz liczbę między 11 a 99: 56

Re: Czy jesteście na coś uczulone?

Postprzez Paryżanka w 25 Maj 2017, 07:58

Myślmy pousuwali wszystkie dywany. Teraz przymierzamy się do zakupu nowej pościeli. Tutaj czytamy czym się kierować przy wyborze pościeli antyalergicznej, aby już nic nam nie dokuczało. A prócz tego oczywiście odczulanie to podstawa.
Ostatnio edytowany przez Paryżanka, 25 Maj 2017, 09:31, edytowano w sumie 1 raz
Paryżanka
Pisarka
Pisarka

Dołączenie: 19 Paź 2016, 14:05
Wpisz liczbę między 11 a 99: 98

Postprzez Followme w 25 Maj 2017, 08:43

Kurz i sierść kota. Koty z domu usunęliśmy ale z kurzem to jak walka z wiatrakami :D
Followme
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 25 Maj 2017, 08:41
Wpisz liczbę między 11 a 99: 13

Postprzez orkiszek w 29 Maj 2017, 11:51

Ja na pyłki roślin, tylko niestety nie wiem, których, bo nie robiłam testów pod tym kątem. Jednak na jakieś muszę, bo jak przechodzę koło drzew w drodze do pracy to nie ma dnia, kiedy bym nie psikała, przechodząc w tym konkretnym miejscu. No i mam obniżoną tolerancję glutenu i laktozy, przez co jedzenie czegokolwiek jest dla mnie trudne, a już znalezienie składników bez jednego albo drugiego graniczy z cudem w mojej okolicy.
Awatar użytkownika
orkiszek
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 29 Maj 2017, 10:38
Miejscowość: Poznań
Wpisz liczbę między 11 a 99: 26

Postprzez idhalia w 30 Maj 2017, 11:47

Niestety, jestem uczulona i walczę z tym od blisko dziesięciu lat. Problem dodatkowy jest taki, że choruję na dosyć nietypową postać astmy, bo astmę aspirynową. Objawy są takie same, jak w przypadku astmy alergicznej i niealergicznej, ale leczenie jest trudniejsze. Najczęściej astma ta objawia się ze strony skóry - nagle mam pokrzywkę i obrzęk naczynioruchowy, czasami pojawiają się nawracające polipy w przewodach nosowych. Niestety, astmy aspirynowej nie da się zaleczyć szczepionkami, ponieważ w tym przypadku występuje inny mechanizm alergii. Objawy występują niemal zawsze, po tym jak spożyję salicylany, zawarte albo w lekach albo też w produktach spożywczych. Muszę m.in. wystrzegać się korniszonów, cykorii, papryki, kabaczków, rzodkiewki,a także suszonych daktyli, suszonych moreli, czerwonej i czarnej porzeczki, malinach i śliwek. Nie ukrywam, żyje się z tym cholerstwem ciężko, ale dzięki samozaparciu udaje mi się normalnie funkcjonować, chodzić do szkoły, wkrótce wybieram się na studia. A jakby ktoś był zainteresowany tematem astmy aspirynowej, odsyłam go do tego tekstu - http://www.totylkoastma.pl/artykuly-ekspertow/astma-z-nadwrazliwoscia-na-aspiryne,2.html
idhalia
Foremka
Foremka

Dołączenie: 18 Gru 2015, 11:33
Wpisz liczbę między 11 a 99: 34

Postprzez Maranka w 01 Sty 2018, 13:59

Ja jestem uczulona na niektóre środki chemiczne, kosmetyki, leki. Bez testów alergicznych ciężko byłoby określić, czego mam unikać. No i bez leków się nie obejdzie. Dlatego tak ważne jest, żeby te testy zrobić. Do Alergolog Poznań można zapisać się telefonicznie a testy nie są drogie.
Maranka
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 22 Sie 2017, 12:40
Wpisz liczbę między 11 a 99: 27

Postprzez delia35 w 20 Lut 2018, 09:01

Jeśli chodzi o wspomnianą astmę to konieczna jest szybka diagnostyka i odpowiednie leczenie. Nieleczona choroba będzie się rozwijać. W wielu przypadkach konieczne jest stosowanie koncentratorów tlenu - tutaj https://www.patronus-med.com/czym-jest-i-jak-dziala-koncentrator jest więcej informacji o tym i tlenoterapia oraz odpowiednich leków. Takie problemy należy konsultować z lekarzem.
delia35
Bywalczyni
Bywalczyni

Dołączenie: 21 Cze 2017, 11:31
Wpisz liczbę między 11 a 99: 12

Postprzez kika26 w 15 Mar 2018, 01:27

Wiele osób ma uczulenie na laktozę, dlatego warto szukać produktów, które nam pomogą w codziennym jedzeniu. Polecam każdemu ser bez laktozy. Dla mnie nie ma żadnej różnicy w smaku. A dostać go możemy już teraz prawie w każdym sklepie.
kika26
Pisarka
Pisarka

Dołączenie: 09 Paź 2017, 21:14
Wpisz liczbę między 11 a 99: 52

Postprzez cyklada w 07 Sie 2018, 13:33

Astma to problem, który znam od podszewki. Alergie mi nie odpuszczają. Okresowo pomagają leki i tlenoterapia. Korzystam wtedy z przenośnego koncentratora tlenu Oterapia OLV-B1 i staram się normalnie żyć. Wiem, że osoby z alergiami nie mają lekko. Każdemu życzę wytrwałości.
Awatar użytkownika
cyklada
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 18 Paź 2017, 13:21
Miejscowość: śląsk
Wpisz liczbę między 11 a 99: 55

Postprzez malaga89 w 07 Sie 2018, 16:20

Ja mam problem z niklem. Powiem wam, że jak założę biżuterię z dodatkiem niklu to jest tragedia. Pieczenie, zaczerwienienie i bąble... Wapno nie pomaga.
malaga89
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 07 Sie 2018, 16:13

Postprzez Rocolka w 19 Sty 2019, 19:59

Z alergią bardzo ciężko sobie poradzić. Zmagając się z alergią na kurz trzeba pamiętać o stałym utrzymywaniu czystości w domu. Największy problem stanowią jednak materace, łóżka, meble tapicerowane, czy chociażby zabawki naszych dzieci. Ostatnio czytałam o preparacie Allergoff Spray https://allergoff.pl/, który to rozwiązuje. Preparat neutralizuje alergeny kurzu domowego, ma długotrwałe działanie i jest bezpieczny zarówno dla nas, dzieci, ale również dla naszych zwierzaków domowych. Jeszcze nie miałam okazji testować, ale planuję się w niego zaopatrzyć przy najbliższej wizycie w aptece.
Rocolka
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 16 Paź 2016, 21:10

Postprzez ulkajanek w 19 Sty 2019, 23:55

Ja na szczęście nie ma żadnych alergii
ulkajanek
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 19 Sty 2019, 23:54
Wpisz liczbę między 11 a 99: 45

Postprzez Laueo75 w 21 Sty 2019, 14:10

Niestety jest kilka leków, które nie mogę brać.

__

frank herbert
Laueo75
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 21 Sty 2019, 13:50
Wpisz liczbę między 11 a 99: 56

Postprzez ZeroJeden w 08 Maj 2019, 19:41

Myślałam, że jestem uczulona na mleko... Ale koniec końców okazało się, że to tylko nietolerancja pokarmowa :D Muszę przyznać, że odetchnęłam z ulgą. Uwielbiam mleko i chyba bym umarła, gdybym musiała je całkowicie odstawić! A niestety po jego wypiciu pojawiły się u mnie bardzo nieprzyjemne objawy ze strony układu pokarmowego... Najgorsze były potężne zaparcia, które nie dawały mi normalnie funkcjonować :( Wiedziałam już, że to mleko wywołuje u mnie taką reakcję. Przejrzałam sporo artykułów na temat laktozy i to właśnie z https://lacto-joy.pl/blog/Nietolerancja ... a-na-mleko dowiedziałam się jakie są różnice pomiędzy alergią na laktozę a nietolerancją. U mnie była to typowa, nabyta nietolerancja, bo pojawiła się dopiero kilka lat temu. Wyskoczyło mi powiadomienie, że można dostać próbkę tabletek na nietolerancję laktozy za darmo, więc... postanowiłam spróbować i zamówiłam LactoJoy :D Nie robiłam sobie jakichś wielkich nadziei, bo już powoli godziłam się z faktem życia bez mleka, ale ku mojemu zdziwieniu tabletki całkowicie niwelują wszystkie przykre skutki spożywania mleka!
ZeroJeden
Bywalczyni
Bywalczyni

Dołączenie: 18 Maj 2017, 22:11
Wpisz liczbę między 11 a 99: 36

Postprzez versiroth w 26 Maj 2019, 10:14

versiroth
VIP

Dołączenie: 27 Kwi 2019, 06:43
Następna