• Reklama

własny biznes

czyli rozmawiamy o wszystkim i o niczym :)

Moderator: Kitka

Re: własny biznes

Postprzez adzik8 w 18 Gru 2018, 15:50

Truskaweczka89 napisał(a):W kwestii własnego biznesu dodam jeszcze, że podstawą jest MOTYWACJA pracownika. Wiem, że wielu z Nas ma problem z dawaniem konstruktywnej krytyki pracownikom, nie każdy potrafi motywować do działania. Dobrze zmotywowany zespół do ponad połowa sukcesu firmy, możecie sobie poczytać co nieco na ten temat ... sama nieustannie uczę się jak doceniać ludzi. Wkupiłam system benefitowy, póki co jestem zadowolona. Jak to wygląda u Was?

Motywacja pracowników to sprawa priorytetowa. Dzięki odpowiedniej motywacji efektywność pracowników wzrasta i w wielu przypadkach są to ogromne skoki. Nie ma się jednak czemu dziwić, gdyż jeśli ktoś za dobrze wykonaną pracę oprócz pensji otrzymać może jakieś nagrody to czego nie skorzystać. Warto dlatego do firmy wprowadzić np. taki jak tutaj https://www.motivationdirect.pl/oferta/katalog-nagrod katalog nagród, dzięki któremu pracownicy będą mogli zbierać punkty i później wymieniać je na nagrody. W wielkich korporacjach sprawdza się to bardzo dobrze.
adzik8
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 22 Gru 2017, 10:16
Wpisz liczbę między 11 a 99: 55

Postprzez tylkoy7 w 19 Gru 2018, 13:03

Sama już nie wiem co mam robić. Mąż uważa, że to nie jest najlepszy pomysł... ale może Wy mi pomożecie??
Kochane!!
Chciałabym założyć własną firmę, coś swojego, dla mnie!! Wpadłam na plan - pralnia. W moim mieście jest tylko jedna, warto!!
W internecie znalazłam stronę : crm1.com.pl wyglądają meeega profesjonalnie. Chcę to zrobić!! Uważacie, że warto??
tylkoy7
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 19 Gru 2018, 13:01
Wpisz liczbę między 11 a 99: 88

Postprzez ZeroJeden w 23 Gru 2018, 21:46

:D
Ostatnio edytowany przez ZeroJeden, 23 Gru 2018, 22:30, edytowano w sumie 1 raz
ZeroJeden
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 18 Maj 2017, 22:11
Wpisz liczbę między 11 a 99: 36

Postprzez Truskaweczka89 w 23 Gru 2018, 22:00

Własna firma to na pewno ciężka praca, ale i przeogromna satysfakcja! Mówię z doświadczenia ;) Dlatego próbuj, zakładaj pralnię! Trzymam kciuki.
Jeżeli, jesteśmy dalej w temacie biznesu to podzielę się z wami moim odkryciem. Ostatnio znalazłam ciekawą firmę. Możecie sobie zerknąć https://www.infobrokering.com.pl/ . Co sądzicie na temat takiej branży? Wydaje mi się, że jest przyszłościowa. Spotkał się ktoś z tego typu usługami?
Truskaweczka89
Foremka
Foremka

Dołączenie: 06 Sie 2015, 09:55
Wpisz liczbę między 11 a 99: 45

Postprzez ZeroJeden w 23 Gru 2018, 22:33

A co do własnego biznesu to moim zdaniem na pewno trzeba się skupiać na tym, aby cały czas mieć płynność finansową. Bez tego niestety firma nie jest w stanie się rozwijać. Ja miałam taką sytuację, że moja działalność naprawdę super się rozwijała, ciągle przybywało mi klientów. Nawiązałam współpracę z naprawdę "grubymi rybami", co sprawiło, że byłam naprawdę zadowolona z wyników firmy :D Natomiast był jeden szkopuł- Ci kontrahenci dostawali ode mnie faktury z odroczonym terminem płatności. A to wiązało się z tym, że miałam mnóstwo zamrożonych środków. Były mi one bardzo potrzebne, bo w końcu firma ciągle i ciągle się rozwijała, a tu takie dziury w budżecie... I wtedy wpadłam na https://www.monevia.pl/faktoring-to-nie-windykacja/ skąd dowiedziałam się o usłudze faktoringu. Postanowiłam wypróbować to rozwiązanie i jestem z niego naprawdę zadowolona :D Teraz mogę odraczać terminy płatności i cały czas mam płynność finansową, którą zapewnia mi faktor. Jeśli jesteście w kropce i chcecie brać kredyt na firmę, to zastanówcie się jeszcze nad faktoringiem, bo moim zdaniem to o wiele lepsza opcja :)
ZeroJeden
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 18 Maj 2017, 22:11
Wpisz liczbę między 11 a 99: 36

Postprzez Wiki w 23 Gru 2018, 22:54

Wiadomo, fajnie mieć coś swojego i pracować dla siebie ale to też wymaga wiele poświęcenia, początki bywają ciężkie. Ja np. ostatnio musiałam zainwestować w kilka nowych sprzętów a za jakiś czas okazało się, że potrzebny jest jeszcze agregat. Całe szczęście, że akurat mąć trafił na firmę kruzer, która ma całkiem przyzwoite oferty więc nie pociągnęło nas aż tak po kieszeni.
Wiki
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 07 Sty 2018, 16:24
Wpisz liczbę między 11 a 99: 25

Postprzez PrzyszlaMama w 25 Gru 2018, 12:58

Tez mysłałam nad własnym biznesem ale co z finansami ? Znalazłam ciekawy program z dotacją unijną dla firm małych i mikro > https://mgpremium.pl/ Obszar działalności tej firmy obejmuje teren całej Polski, obsługując przedsiębiorców poszukujących możliwości dofinansowania dla swoich projektów. Współpracują również z przedsiębiorstwami z branży consultingu, realizując różnorodne zlecenia. Co o tym myślicie ?
PrzyszlaMama
Bywalczyni
Bywalczyni

Dołączenie: 14 Gru 2017, 23:05
Wpisz liczbę między 11 a 99: 50

Postprzez Truskaweczka89 w 30 Gru 2018, 17:02

Wszystkim szefom, menedżerom, kadrze kierowniczej i każdemu pracownikowi polecam wziąć udział w warsztatach, o których możecie poczytać tutaj https://nais.pl/dziekuje-sztuka-dawania ... -to-robic/ . Jest nam niezwykle trudno rozmawiać ze sobą nie tylko w pracy. A już przekazywanie poleceń, udzielanie wskazówek czy wyjaśnień to jak opanowanie obcego języka. Nie zdajemy sobie sprawy, że nawet krytykę należy przekazać w odpowiedni sposób.
Truskaweczka89
Foremka
Foremka

Dołączenie: 06 Sie 2015, 09:55

Postprzez oficjalna w 01 Sty 2019, 15:22

Jeżeli będzie to biznes otwarty na klientów to na pewno będziesz musiał też obok zorganizować parking dla klientów. W tym celu mogą przydać Ci się różne oznaczenia drogowe, na przykład znaki. Polecam więc zapoznać się z ofertą firmy Drogmal: http://drogmal.pl/faq/. Jest ona przeznaczona dla firm, które m.in. dysponują parkingami.
oficjalna
Znawczyni

Dołączenie: 26 Wrz 2015, 14:35
Wpisz liczbę między 11 a 99: 12

Postprzez gwiazdeczka7777 w 02 Sty 2019, 16:34

A co myślicie o rozwiązaniach jakie oferuje firma https://hicron.com ? Ponoć dzięki nim można uwydatnić działanie przedsiębiorstw. A dokładniej łatwiej będzie można nawiązać kontakt z klientem, zarządzać pracownikami i zadaniami. Czy to prawda? Jakie są inne zalety tych systemów?
gwiazdeczka7777
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 14 Sie 2018, 18:34
Wpisz liczbę między 11 a 99: 89

Postprzez asiula65 w 03 Sty 2019, 20:55

W biznesie na pewno sprawdzi się jakiś fajny program do fakturowania taki jak tutaj https://wfirma.pl/ksiegowosc . Do tego mają księgowość online, która sprawdzi się do samodzielnego prowadzenia księgowości i oszczędności w firmie, do tego pomoc prawna w nie jasnych zasadach prawnych związanych z firmą.
asiula65
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 29 Wrz 2017, 17:59

Postprzez Loupf3 w 04 Sty 2019, 13:59

Na pewno w Internecie znajdą się porady w tym temacie. Nie powinno być z tym większych trudności.
Czyń miłość, nie wojnę.
Loupf3
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 04 Sty 2019, 13:33
Wpisz liczbę między 11 a 99: 33

Postprzez toddler00 w 10 Sty 2019, 10:43

Zastanawiam się nad inwestycją w parking okęcie. Ilość ludzi korzystających z komunikacji lotniczej będzie coraz więcej. Wiąże się to oczywiście też ze wzrostem liczby samochodów na parkingach przy lotniskach. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
toddler00
Bywalczyni
Bywalczyni

Dołączenie: 21 Lis 2018, 13:23
Wpisz liczbę między 11 a 99: 32

Postprzez dobb9 w 10 Sty 2019, 15:20

Może ktoś z obecnych wie czy kontrola dostępu jest opłacalny i na jakich zasadach to działa? bo dopiero zaczynam w biznesie i nie wiem czy jest to na początek koniecznośc czy nie.

Pozdrawiam!
dobb9
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 10 Sty 2019, 15:18
Wpisz liczbę między 11 a 99: 63

Postprzez Kiszonn w 15 Sty 2019, 09:03

Chciałabym otworzyć swój mały butik z odzieżą i akcesoriami, mam nawet już upatrzone miejsce. Myślicie, że takie listonoszki będą się sprzedawać? :)
Kiszonn
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 06 Gru 2018, 13:46
PoprzedniaNastępna

Powróć do Babskie ploty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 4 gości