Owulacja.pl - Forum • Zobacz temat - Wybór szpitala

• Reklama

Wybór szpitala

Jak przygotować się do ciąży? Kilka porad co zrobić przed
Ciążowe zapiski

Moderator: Kitka

Wybór szpitala

Postprzez Magda_84 w 23 Lut 2011, 08:17

Dziewczyny ostatnio mam dylemat i to dość spory :?
Ale od początku... Otóż w moim mieście otworzyli teraz niedawno nowy prywatny szpital. Teraz się okazało, że dostali kontrakt od NFZ więc poród tam jest za darmo. Szpital oczywiście jest piękny i nowoczesny, opieka lekarska i położnych super - tak przynajmniej twierdzą na forum kobiety, które tam urodziły ostatnio :mrgreen:
Tylko ja wybierając lekarza prowadzącego ciążę wybrałam go tak jakby pod kątem szpitala w którym pracuje (szpital państwowy).
I teraz kompletnie nie wiem co robić.
Czy wybrać ten prywatny szpital, gdzie opieka jest bardzo dobra, podejście do pacjentów super, wszystko miło i bez łaski ale w razie komplikacji nie będę mogła nawet zadzwonić do mojego gina prowadzącego ciążę.
Czy jednak poświęcić swój komfort i intymność (wiecie o co chodzi) i iść do tego państwowego szpitala, ale jednak mieć w odwecie swojego gina który tam pracuje?
Chociaż znajome mi mówią, że skoro i tak chcę rodzić sn to zakładając, że wszystko będzie w porządku to praktycznie nawet nie zobaczę lekarza przy porodzie tylko ważniejsze jest mieć dobrą położną... ale zawsze zostaje to ale i co jak jednak trzeba będzie interwencji lekarza?

Może wyda się Wam to prozaiczny problem, ale ja na serio się zastanaawiam i nie wiem co robić...
Pozdrawiam,
Magda

Image

Image

Image

Image
Awatar użytkownika
Magda_84
Boss

Dołączenie: 12 Lip 2010, 19:45
Miejscowość: Rzeszów
Wpisz liczbę między 11 a 99: 17

Re: Wybór szpitala

Postprzez nastka w 23 Lut 2011, 08:40

Magda_84 jeśli ten nowy szpital jest faktycznie taki super włącznie z personelem, to ja bym się na Twoim miejscu nie zastanawiała.

Najważniejsze mieć pożądną położną, a lekarz pojawia się do ewentualnego zszycia jeżeli jest to konieczne, albo jak jest coś nie tak. Przebiegu porodu nie przewidzisz. I też nie masz gwarancji że trafisz na swojego lekarza jak się poród zacznie. No chyba że masz z nim tak ugadane że bez względu na wszystko przyjedzie do szpitala jak zaczniesz rodzić.
Ja dwa razy rodziłam i też chodziłam do lekarza, który pracował w szpitalu, a i tak trafiałam z porodami, jak na dyżurze byli inni lekarze (mogłam do niego dzwonić ale miałam takie szybkie akcje, że nie było sensu go ściągać). I z tej perspektywy mogę powiedzieć, że to nie miało znaczenia w moim przypadku. Bo lekarz siedział w dyżurce a położna wołała go tylko do zszycia ( po pierwszym porodzie, przy drugim to nawet nie, bo położna sama mnie zszyła).
Także ja mogę powiedzieć, że najważniejsze jest mieć fajną położną i życzliwą atmosferę przy porodzie sn.
No chyba, że będziesz miała planowaną cesarkę to wtedy lepiej ze swoim lekarzem się umówić.
Image
Awatar użytkownika
nastka
Foremka
Foremka

Dołączenie: 08 Paź 2010, 12:02
Wpisz liczbę między 11 a 99: 35

Postprzez Lidka w 23 Lut 2011, 09:19

Ja bym właśnie pogadała ze swoim lekarzem.Jeśli zadeklaruje że będzie z Tobą, to wybrałabym jednak ten szpital w którym pracuje,a jeśli nie ,to ten który ma lepszą opinię.Moja gin.pojechała z nami do szpitala,przychodziła na zmianę z położną do badania,a jak okazało się że trzeba jednak ciąć,to była szybka reakcja i cc.Wolałam być z kimś kogo znałam niż w obcym szpitalu,chociaż też miałam dylemat.
Lidka
Uzależniona
Uzależniona

Dołączenie: 26 Paź 2010, 20:15
Wpisz liczbę między 11 a 99: 12

Postprzez monika.waldhauzer w 23 Lut 2011, 11:11

Madzia, według mnie Lidka ma rację... Nie wiem jak bym się czuła rodząc w komfortowym szpitalu nie znając personelu, to dodatkowy stres, według mnie. Komfort, jak najbardziej tylko czy Ty jesteś gotowa na poród z zupełnie obcymi Ci osobami po których nie wiesz czego się spodziewać. Oczywiście Twój wybór... Ja np 3 m-ce przed zajściem w ciążę zmieniłam lekarza i poszłam do takiego, którego u nas w mieście wszyscy sobie chwalą, ale ciężko się do niego dostać. Ja zaryzykowałam i on wyprowadził mnie z choroby i zaszłam w ciążę i wiem, że w każdej chwili o każdej porze jak zacznę rodzić to jeden telefon i on przychodzi, po za tym akurat i przyjmuje i pracuje w szpitalu. Tak więc ja się nawet nie mam co zastanawiać. Zależy też od podejścia lekarza do sprawy, a wiem, że było już sporo rodzących które dzwoniły po niego i on im asystował.

Więc pogadaj ze swoim ginem. A może się okazać, że ma znajomości w tym nowym szpitalu i bez problemu będzie Ci mógł asystować :)
Image

Image
Awatar użytkownika
monika.waldhauzer
Foremka
Foremka

Dołączenie: 21 Sie 2010, 23:08
Miejscowość: Zduńska Wola
Wpisz liczbę między 11 a 99: 22

Postprzez Magda_84 w 23 Lut 2011, 14:33

Monia tyle, że mój gin ewentualnie przyjechałby jakby na serio działo się coś nie tak.
Zakładając, że poród przebiegnie normalnie i tak będę rodzić z całkiem obcym personelem. Wybór jest tylko pomiędzy personelem, który jest miły i życzliwy (nowy szpital) lub taki, który jest dużo mniej miły (zwykły szpital)...
Pozdrawiam,
Magda

Image

Image

Image

Image
Awatar użytkownika
Magda_84
Boss

Postprzez Weronika w 23 Lut 2011, 14:50

Magda, może doradcą najlepszym nie jestem, bo nie mam doświadczenia, ale faktycznie skoro mówisz że Twój gin przyjechałby na miejsce w razie W,
a dylemat dotyczy pozostałych rzeczy to ja bym się raczej nie zastanawiała a wybrała ten nowy lepszy szpital z nowym i lepszym personelem..
No ale wybór należy do Ciebie :wink:
Image

Image
Awatar użytkownika
Weronika
Ekspertka

Dołączenie: 19 Sie 2010, 13:04
Wpisz liczbę między 11 a 99: 59

Postprzez Alva w 07 Mar 2011, 23:10

hmmm ja byłam w nieco podobnej sytuacji i zwróciłabym uwagę na coś jeszcze mianowicie na oddział noworodkowy który jest lepiej wyposażony i wybrała ten szpital.

Odnośnie lekarza który to przyjedzie jak tylko poród się zacznie ------ no to brałabym to przez 10. Lekarze nie mają tyle czasu aby jechać do każdej pacjentki swoje która zaczyna rodzić. Wiadomo czasem ma się farta że albo jest albo ma czas i dojedzie ale w 9 przypadkach na 10 raczej nie. Czasem tak mówią aby uspokoić ciężarne.

Ja miałam tak że szpital w którym pracował mój lekarz rzut beretem no super i co 2 miesiące przed porodem lekarz przeniósł się do innego szpitala - dalszego ale np regularne sale lepsze ładniejsze z osobnymi łazienkami.
Wybrałam jednak ten szpital bliższy mino że nie było już tam mojego gina to: lepszy oddział noworodkowy w razie W i oferuje także pojedyncze sale za opłatą i to jak dla mnie ekstra rozwiązanie. A to kto przy porodzie jest czy to sn czy cc latało mi... jakbym miała sn to opłaciłabym tylko swoją osobistą położną i już ale miałam cc planowe więc nie płaciłąm nic
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Alva
VIP

Dołączenie: 27 Mar 2007, 14:56

Postprzez Magda_84 w 08 Mar 2011, 08:44

Wczoraj właśnie byłam pooglądać ten nowy szpital i powiem Wam, że śliczny jest. I w ogóle nie czujesz, że jesteś w szpitalu - wszędzie czyściutko i ładny nieszpitalny zapach :mrgreen:
No a oddział noworodków też mają dobrze wyposażony (wiadomo nowy sprzęt), a zespół neonatologów w większości z tego drugiego szpitala, więc doświadczenie też mają :)
Z koleżanką z pracy wczoraj rozmawiałam (jej koleżanka tam rodziłą miesiąc temu - więc opinia rzetelna z pierwszej ręki) no i wrażenia jak najbardziej pozytywne. Miła atmosfera, życzliwy personel, opieka fachowa, pomoc przy maleństwie no i w ogóle wszystko tak miło i wiecie "bez łaski" :wink:
Pozdrawiam,
Magda

Image

Image

Image

Image
Awatar użytkownika
Magda_84
Boss

Postprzez Alva w 12 Mar 2011, 23:03

no i super więc już wiesz gdzie będziesz rodzić
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Alva
VIP

Dołączenie: 27 Mar 2007, 14:56

Postprzez Gruszka w 13 Mar 2011, 09:24

ja też chce taki szpital! gdzież to cudo?
Używam NPR z powodzeniem od 03-04-2010 :) (Rotzer wersja papierowa)
Gruszka
Znawczyni

Dołączenie: 24 Lut 2010, 15:36
Wpisz liczbę między 11 a 99: 56

Postprzez Magda_84 w 13 Mar 2011, 09:27

No widzisz otworzyli nam taki cud cywilizacyjny na podkarpaciu :mrgreen:
Pozdrawiam,
Magda

Image

Image

Image

Image
Awatar użytkownika
Magda_84
Boss

Postprzez MONIKA w 13 Mar 2011, 10:06

Ja tam wybrałabym ten nowy szpital bo tak jak Alva mówi lekarze i tak raczej nie dojadą bo sa zajęci.
Pozatym to podczas porodu i tak są takie bardzo młode lekarki stazystki a lekarze normalni zjawiają się bardzo rzadko u mnie tylko podjął decyzje o oksytocynie i jakiś tam lekach i widziałam go 2 min.

Najważniejsza jest położna.
A to czy znasz ludzi przy porodzie czy nie to naprawdę jak dla mnie nie miało znaczenia wisiało mi kto tam jest aby tylko byli kompetentni.
U boku masz męża więc to najważniejsze
Image
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
MONIKA
moderator
moderator

Dołączenie: 07 Paź 2008, 13:36

Postprzez Gruszka w 13 Mar 2011, 10:46

Magda, ale gdzie dokładnie?

już znalazłam
Używam NPR z powodzeniem od 03-04-2010 :) (Rotzer wersja papierowa)
Gruszka
Znawczyni

Dołączenie: 24 Lut 2010, 15:36
Wpisz liczbę między 11 a 99: 56

Postprzez Magda_84 w 14 Mar 2011, 13:17

Niom dzięki dziewczyny :) W sumie to jestem zdecydowana na to nowe cacko :mrgreen: Tylko boję się, że anuż będą mieli komplet i nie będą przyjmować... no ale nie ma co się martwić na zapas - wtedy po prostu obieżemy kierunek na szpital państwowy i tyle :?
Pozdrawiam,
Magda

Image

Image

Image

Image
Awatar użytkownika
Magda_84
Boss

Postprzez wesslo w 05 Cze 2015, 12:42

Jesli dziecko i matką są zdrowe, szpital nie ma znaczenia żadnego
wesslo
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 23 Maj 2015, 12:41
Wpisz liczbę między 11 a 99: 45
Następna

Powróć do Ciąża

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości