Owulacja.pl - Forum • Zobacz temat - Wyprawka dla niemowlaka - co kupić?

• Reklama

Wyprawka dla niemowlaka - co kupić?

Jak przygotować się do ciąży? Kilka porad co zrobić przed
Ciążowe zapiski

Moderator: Kitka

Wyprawka dla niemowlaka - co kupić?

Postprzez katig21 w 13 Lut 2013, 14:07

To dziewczyny może ułatwicie mi sprawę i podpowiecie trochę jak wyglądała Wasza lista zakupów, bo ja szczerze nie wiem od czego zacząć...
Niby łóżeczko mamy wstępnie wybrane kwestia zamówienia i dostawy:) To samo chce zrobic z wózkiem wybrać i jak cos to już mój ślubny w razie czego sobie poradzi:) Gorzej z tymi drobiazgami, żeby nie zapomnieć o wszystkim... Niby w internecie pełno tego wszystkiego ale inni znów piszą że na wyrost tak z tymi i ciuszkami i innymi akcesoriami, ale własnie nie chce potem zostawić męża z tym wszystkim dlatego powoli się za to zabieramy.
Mamy jakieś forum wózki i inne? Warto wiedzieć co ludzie z praktyki polecają... A ciekawa jestem dziewczyny ile Was mniej wiecej wyprawka kosztowała? Wiem że to kwestia wyboru najdroższych akcesorii(wózek, łóżeczko) ale poza tym dużo wydaliście szalejąc z zakupami? :)
Image

Image
katig21
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 26 Kwi 2012, 08:46
Wpisz liczbę między 11 a 99: 85

Re: Moje 9 miesięcy :D

Postprzez Kalina83 w 13 Lut 2013, 14:22

Kilka bodziaków bo i tak tylko się pierze i ubiera te same, to samo tyczy się śpioszków.
Nie kupuj niczego co ma kaptur bo to porażka.
jakieś smarowidła do ciałka i kąpieli, pieluszki dużooooooooo tylko uważaj z rozmiarami bo te maleństwa szybko rosną i jak będą za małe później masz całą kupę na plecach. :lol:.
Wanienka koniecznie ze stojakiem bo plecy odpadają :)
Image
Kalina83
Ekspertka

Dołączenie: 01 Paź 2012, 11:39
Wpisz liczbę między 11 a 99: 12

Postprzez Mała Mi w 13 Lut 2013, 14:25

takich ciuszków bieliznianych: body, pajace to sporo idzie bo dziecko ulewa, przecieka pielucha itp. takze tego warto troche miec na stanie.
Wózek to kwestia oczekiwań i potrzeb. Ja uznaję tylko pompowane koła więc wybierałam tylko w takich wózkach. Trochę kasy na to idzie ale to tak jak piszesz zależy co kto chce kupić. Możesz kupić wózek za 3000zł a możesz za 1000zł. No wanienka, fotelik samochodowy, przewijak, prześcieradełka, pieluszki, to w czym będziecie myć (najlpeiej jakiś jeden preparat bo w razie jak coś nie podpasuje to ten jeden idzie w odstawkę, a nie całą seria), krem do pupy, rożek, kocyk itp. to wszystko zależy czego chcesz używać :)
I tak jak alva pisze - nie zapomnieć o sobie, koszule/piżamy do karmienia, staniki itp.
Image

Image
Mała Mi
Uzależniona
Uzależniona

Dołączenie: 02 Kwi 2007, 21:35
Miejscowość: Szczecin

Postprzez Alva w 14 Lut 2013, 11:12

dokładnie tych małych ciuszków to podstawa to body i pajace i tego dużo
moja potrafiła tak sie obsr.. i obsikac ze mimo, ze miałam dużo to czasem schodziło wsio i pralka codziennie chodziła

wózek ja tez pompowane koła uznaje na nasze chodniki tylko to zdjae sprawę

a i popytaj może koleżanki pożycza ci ciuszki to się mało zużywa a potrzeba jest
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Alva
VIP

Dołączenie: 27 Mar 2007, 14:56

Re: Wyprawka dla niemowlaka - co kupić?

Postprzez Kitka w 14 Lut 2013, 13:19

no ciuchów potrzeba sporo, ale nie kupuj w tym najmniejszym rozmiarze zbyt dużo (56), lepiej kupić od razu na 62. Mój wyrósł w ciągu jednego prania z jednego rozmiaru i niemal nowe chowałam do pudła. Pajace były super, bodziaki też, ja też kapturów nie cierpiałam i młody dopiero jak zaczął poruszać się w pozycji pionowej to nosił kaptury.

Laktator też kupowałam w ciąży, ale tak naprawdę przydał mi się dopiero jak młody skończył 6 mcy i wróciłam do pracy - wtedy regularnie odciągałam. Staniki - nawet nie pamiętam kiedy kupiłam, pamiętam, że miałam dwa. Często karmiłam młodego, więc z piersi mi się tak nie lało, a zresztą można kupić takie wkładki jednorazowe jak coś wyleci (polecam przy powrocie do pracy, albo wyjściu z domu).

Dużo nie wydaliśmy - wiadomo, najwięcej na wózek, który kupiliśmy albo tuż przed porodem, albo może nawet jak się mały urodził, nie pamiętam. Fotelik kupiłam używany, wiec zapłaciłam za niego może 50zł, ale z perspektywy czasu juz bym tak nie zrobiła - kupiłabym nowy. A najlepiej mieć taki wózek, co to do tej podstawy można załadować też fotelik zamiast gondoli - to naprawdę ułatwia życie, zwłaszcza na zakupach (my fotelik samochodowy w całości wkładaliśmy do wózka sklepowego, więc na zakupy nie było już dużo miejsca).

Pieluch kupiłam za dużo (takich tetrowych, flanelowych), Używałam może 5-6 pieluch, a miałam chyba po 10 szt i takich i takich (albo więcej). Za to przydały mi się takie malutkie frotkowe ściereczki z ikea.

Na pewno przyda ci się też cerata pod prześcieradło - w ikea są fajne, bo z jednej strony są takie milutkie. No i przewijak - moja mam się śmiała, że ona przewijała na kanapie i było dobrze. Może i dobrze, ale ja codziennie dziękowałam, że ten przewijak kupiliśmy, bo inaczej plecy by mi wysiadły. To samo z wanienką, jak tu kalina mówi - my stawialiśmy wanienkę na moje stare biurko które jeszcze wtedy miałam, więc wygodnie nam było.

Zatem:
- ciuchy: body, pajace w dużej ilości i lepiej na większy rozmiar (może sie zdarzyć, że będziesz przebierać dziecko kilka razy dziennie)
- łóżeczko, pościel x2, podkład na materac, czasem dzieciaki lubią spać w śpiworkach
- rożek/becik - mnie to uratowało życie niejednokrotnie - jak młodego opatuliłam to zasypiał od razu
- wózek
- fotelik samochodowy
- ja kupiłam sobie jeszcze fotel na którym potem karmiłam
- kilka zabawek
- karuzelkę możesz później kupic, koło 3-4 tygodnia młode sie rozgląda i wtedy będzie mieć frajde :)

Mnie wózek wyniósł jakieś 700zł (delti leo), a reszta wyprawki chyba gdzieś około tysiąca, bo nie miałam nic (łóżeczko 100zł, materac też 100zł przewijak 100zł, bajery do przewijaka, fotel do karmienia 100zł, fotelik 50zł, laktator 100zł, kombinezon 30zł, pieluchy, ciuchy, rożek parę grzechotek/gryzaków, 2 butelki na wszelki wielki, pościel -ze 3 stówy jak nic). Dodam, że ciuchy miałam przede wszystkim używane, albo w ciuchbudzie coś tam kupiłam za grosze i ze 3 razy prałam je na 95 stopni.

Acha, a po jakiś 3 miesiącach dokupiłam taka huśtawkę/bujaka za 150zł (używana) i przyznam że były to chyba najlepiej wydane pieniądze z całej tej wyprawki!
-
Image

Image

Z Lady-compem moje Panie
sprawa jasna niesłychanie
żółte - hamuj, stop - czerwone
gaz do dechy gdy zielone! ;)
Awatar użytkownika
Kitka
Uzależniona
Uzależniona

Dołączenie: 02 Sie 2011, 12:06
Wpisz liczbę między 11 a 99: 88

Postprzez Kalina83 w 14 Lut 2013, 14:32

Zgadzam się z Kitką bujak to cudna sprawa i warto go mieć :D
Image
Kalina83
Ekspertka

Dołączenie: 01 Paź 2012, 11:39

Postprzez Alva w 14 Lut 2013, 14:55

tak leżaczek bujaczek warto mieć bo to wszędzie postawisz i masz dziecko ze sobą ale nie na rękach
ja polecam też chustę - jak dla mnie rewelacja ręce wolne dziecko spokojne :)

u mnie wkładki do stanika nie zdały egzaminu musiałam kupowac na łapucapu muszle i to jest hardkor

Image

mimo wiszenia dzieciaka na cyklu po spacerze wracałam z pełniutkimi muszlami, aż sprawdziłam ile tam sie miesci 60 ml 8O mąż regularnie spijal to mleczko........ :roll: :roll: :roll:

ja w sumie dużo nie wydałam
ciuszki pożyczone
wanienka stojak bujaczek karuzelka i parę zabawek kupione używane od koleżanki
łóżeczko dostałam od koleżanki
kupiłam tylko wózek fotelik butelki rożek pościel (którą używam dopiero teraz) trochę tetry i flaneli i dosłownie kilka szt pajacy i bodziaków roz.56 i 62

więc mozna nie wydać fortuny i zaopatrzyć dziecko
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Alva
VIP

Dołączenie: 27 Mar 2007, 14:56

Postprzez Magda_84 w 15 Lut 2013, 16:49

Jeśli chodzi o ubranka to ja bym dodała, że bez kołnierzyków koniecznie, bo dla maluszka to też masakra.

Do pielęgnacji pępka przyda się octanisept (lub zwykły spirytus), waciki i patyczki do uszu. Trzeba też krem do pupy ( ja używam alantan niebieski i taki krem F18 firmy wiola - jak dla mnie i dla koleżanek którym poleciłam rewelacja!!!), do kapieli dobre jest oilatum, ja myję malutką myjką.
Przewijak położony na stole lub biurku - ulga dla kręgosłupa nieziemska. Ja na przewijak nakładam pokrowiec, bo jakoś szkoda mi takiego maluszka na zimnej ceratce kłaść. Owszem przez to mam kolejną rzecz do prania, ale jedna rzecz więcej a mniej to już żadna różnica :mrgreen:
My na początek mieliśmy butelkę, z której mleko leci podobnie ciężko jak z piersi na wszelki wypadek jakbym pokarmu nie miała - no i się przydała, bo dziewczyny potem ładnie pierś ssały. W szpitalu na wyposażeniu była mikrofalówka więc dobrym patentem były woreczki do sterylizacji butelki w mikrofali.
Mi laktator przydaje się od początku, bo nadmiar mleka ściągam i mrożę na późniejszy czas.
Pozdrawiam,
Magda

Image

Image

Image

Image
Awatar użytkownika
Magda_84
Boss

Dołączenie: 12 Lip 2010, 19:45
Miejscowość: Rzeszów
Wpisz liczbę między 11 a 99: 17

Postprzez monika234 w 28 Lut 2013, 10:55

Sam wózek to spora inwestycja dlatego najlepiej kupić taki 3 w 1 z nosidełkiem, gondolą i spacerówką wtedy jest najtaniej i najbardziej praktycznie.
monika234
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 28 Lut 2013, 10:42

Postprzez Tweety w 14 Sie 2013, 15:52

Jak ja rodziłam to miałam akurat szczęście, bo moja koleżanka była już po i większość wyprawki mogła mi pożyczyć :) Dokupiłam sobie tylko łóżeczko. Ciuszki, wózek czy fotelik samochodowy miałam pożyczony. Nie sądziłam, że przyda mi się laktator tak szybko. Niestety miałam problem, gdyż moja córeczka nie odciągała całego pokarmu, więc musiałam go ściągać. Koleżanka miała dwa laktatory także miałam do wyboru do koloru :D Zastanawiałam się też nad podgrzewaczem czy warto kupować, ale zrezygnowałam i w sumie się cieszę, bo bez sensu było wydawać pieniądze na niego.
Awatar użytkownika
Tweety
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 14 Sie 2013, 15:29
Miejscowość: Kalisz
Wpisz liczbę między 11 a 99: 56

Postprzez amarylis w 14 Lis 2013, 12:56

Zdecydowanie super są wszystkie przedmioty (dotyczy to także mebli), które "rosną" wraz z dzieckiem. Czasem są nieco droższe, ale warto zainwestować, bo po prostu zwróci nam się to w przyszłości. Ja kupiłam takie łóżeczko, w którym mój maluch śpi do dzisiaj, a to już 2 lata! I jeszcze dalej można je rozłożyć i przystosować dla większego dziecka, tak, że wygląda niemal jak normalne łóżko. :)
Szczęśliwa mama :)
Awatar użytkownika
amarylis
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 14 Lis 2013, 12:44
Miejscowość: Łódź
Wpisz liczbę między 11 a 99: 22

Postprzez diana2 w 30 Sty 2014, 12:24

Ja również, a masz może linka jakie łóżeczko kupiłaś ?
diana2
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 30 Sty 2014, 09:53
Wpisz liczbę między 11 a 99: 88

Postprzez janko1 w 30 Sty 2014, 13:37

Zgadzam się tym bardziej że wyprawka może służyć następnemu dziecku.
janko1
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 30 Sty 2014, 13:05
Wpisz liczbę między 11 a 99: 87

Postprzez KrupD w 07 Lut 2014, 16:37

Nas teraz czeka wyprawa po wózek. Planujemy kupić taki 3 w jednym i chcielibyśmy zamknąć się w 1600zł. Oglądaliśmy oferty kilku polskich producentów. Spotkaliście się może z jakimiś ciekawymi ofertami? Na co warto zwrócić uwagę?
Awatar użytkownika
KrupD
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 07 Lut 2014, 15:38
Miejscowość: Zawiercie

Postprzez KarolNowi w 19 Lut 2014, 11:09

My w Lesznie, w sklepie "u Kubusia" kupiliśmy wózek z gondolą, spacerówką, z fotelikiem do auta za 1590zł. Wózek firmy Bebetto Lucka. Super jakość ramy, materiał również wygląda solidnie. Można się zmieścić w 1600zł.
KarolNowi
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 09 Lut 2014, 18:54
Następna

Powróć do Ciąża

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości