Owulacja.pl - Forum • Zobacz temat - Badania przed ciążą

• Reklama

Badania przed ciążą

Jak przygotować się do ciąży? Kilka porad co zrobić przed
Ciążowe zapiski

Moderator: Kitka

Re: Badania przed ciążą

Postprzez olak w 24 Kwi 2017, 10:45

Ja jestem w trakcie badań prenatalnych, nie licząc oczywiście regularnie badań moczu i krwi.
olak
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 24 Kwi 2017, 09:52
Wpisz liczbę między 11 a 99: 12

Postprzez oficjalna w 01 Mar 2018, 09:50

Myślę, że dobrą opcją może być badanie prenatalne. Na stronie http://badanieprenatalne.com/ znajdziecie wszystkie informacje na ten temat. Takie badania mają bardzo dużą wartość diagnostyczną, dzięki nim można chociażby wykluczyć wady wrodzone u dziecka lub podjąć możliwie jak najwcześniejsze leczenie.
oficjalna
Znawczyni

Dołączenie: 26 Wrz 2015, 14:35

Postprzez Dusia w 05 Mar 2018, 21:05

Badania prenatalne są bardzo ważne, zwłaszcza jeżeli jesteśmy w średnim wieku, równie istotne aby badania wykonać w profesjonalnym gabinecie, pod okiem doświadczonego specjalisty, a jednym z takich na pewno jest dr Rozmus Warcholińska, sama przygotowuję się do tego badania, termin mam już ustalony.
Dusia
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 22 Maj 2017, 16:29
Wpisz liczbę między 11 a 99: 22

Postprzez Marianna80 w 07 Mar 2018, 09:29

Wiele informacji na temat badania przed ciążą możecie znaleźć na portalu dzidziusiowo.pl. Czytałam, że najlepiej przygotować sobie listę i zacząć ją realizować jakieś pół roku przed planowaniem dziecka. Wtedy ze wszystkim można zdążyć i ewentualne kolejki do lekarzy też nie będą takie straszne. Najważniejsze są badania dot. chorób zakaźnych, cytologia i USG narządów rodnych, USG piersi i ogólne badanie ginekologiczne.
Awatar użytkownika
Marianna80
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 20 Lut 2018, 12:42

Postprzez kobylka w 13 Kwi 2018, 12:36

Wszelkie badania przed i w czasie ciąży możesz wykonać u nich https://www.gyncentrum.pl/badania-prenatalne , nowoczesny sprzęt, świetne podejście do pacjentki i najlepsi lekarze. Bardzo gorąco polecam.
kobylka
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 15 Lut 2016, 11:06
Wpisz liczbę między 11 a 99: 44

Postprzez stakiu w 21 Kwi 2018, 15:35

Warto jest takie coś wykonywać!
stakiu
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 21 Kwi 2018, 15:34
Wpisz liczbę między 11 a 99: 23

Postprzez gwiazdeczka7777 w 14 Sie 2018, 18:40

A w czasie ciąży, jakie wykonywałyście badania? Jestem w już 7 tygodniu i troszkę mam obawy co do tych badań prenatalnych. Czy wykonywałyście przykładowo testy Panorama MediStore lub innego typu? Nie bałyście się, że okaże się, że wasze dziecko jednak ma jakąś wadę genetyczną? Jest zaburzone? U mnie w rodzinie jest osoba niepełnosprawna, także dlatego czuje pewne obawy. Mam nadzieje, że wszystko będzie ok. Wiadomo, że mimo wszystko nie musi zaraz mieć to jakiś wpływ na mojego dzidziusia, chociaż akurat jest to dosyć bliska osoba. Jednak cały czas jestem dobrej myśli...
gwiazdeczka7777
Bywalczyni
Bywalczyni

Dołączenie: 14 Sie 2018, 18:34
Wpisz liczbę między 11 a 99: 89

Postprzez Emma w 22 Wrz 2018, 18:12

olak napisał(a):Ja jestem w trakcie badań prenatalnych, nie licząc oczywiście regularnie badań moczu i krwi.

Coraz więcej kobiet decyduje się teraz na nieinwazyjne badanie prenatalne tzw. testy NIFTY.
Wyniki dają większą dokładność oraz mniej pomyłek
Jeśli chcecie poznać szczegóły i zatknijcie tutaj http://testnifty.eu/
Emma
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 03 Maj 2016, 16:56
Wpisz liczbę między 11 a 99: 66

Postprzez Dusia w 05 Lis 2018, 14:12

Gwiazdeczka! Rób badania prenatalne, nie ma się co bać. :) Ja chodzę cały czas do pani doktor Rozmus-Warcholińskiej w Częstochowie do Gyncentrum. To dobra klinika, ona ma tam świetny sprzęt do USG, mozesz wybrać wersję 3D lub 4D, albo też wykonać echo serca płodu. :) A dla młodych matek ma bezpłatny program na badania. :)
Dusia
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 22 Maj 2017, 16:29
Wpisz liczbę między 11 a 99: 22

Postprzez Mercredi w 08 Lis 2018, 13:56

A mój ginekolog powiedział, że nie mam robić żadnych badań przed ciążą poza tarczycą, prolaktyną i morfologią. Gdybym chciała wykonać wszystkie badania, o których się mówi, to chyba nigdy nie zaszłabym w ciążę...
Mercredi
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 15 Mar 2018, 11:30
Wpisz liczbę między 11 a 99: 15

Postprzez sybilla77 w 16 Lis 2018, 11:35

Ja uważam, że badania prenatalne warto zrobić. W końcu lepiej mieć pewność, że z naszym maluszkiem jest w porządku. Ja badania prenatalne zrobiłam w gabinecie http://badanieprenatalne.com/cennik/cennik-lodz/
w Łodzi . Spotkałam tam lekarzy, którzy są profesjonalni i rzetelni. Wykonano mi tam badania w szybkim terminie. Dzięki temu wiedziałam, że mój maluszek jest zdrowy.
sybilla77
Foremka
Foremka

Dołączenie: 24 Lut 2016, 16:26
Wpisz liczbę między 11 a 99: 25

Postprzez versiroth w 01 Cze 2019, 13:42

versiroth
VIP

Dołączenie: 27 Kwi 2019, 06:43

Postprzez versiroth w 11 Wrz 2019, 19:39

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
versiroth
VIP

Dołączenie: 27 Kwi 2019, 06:43
Poprzednia

Powróć do Ciąża

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 2 gości