Owulacja.pl - Forum • Zobacz temat - Badania przed ciążą

• Reklama

Badania przed ciążą

Jak przygotować się do ciąży? Kilka porad co zrobić przed
Ciążowe zapiski

Moderator: Kitka

Re: Badania przed ciążą

Postprzez Kitka w 30 Sie 2012, 21:21

ja prywatnie w medicusie to robiłam tylko toksoplazmoze. A reszta - państwowo, nic nie płaciłam. Chodziłam na staromłyńską, do Dębskiej, całą ciąże mi prowadziła, i laboratorium najpierw było tam, a potem przenieśli koło NBP, zapomniałam ulicy.
Image

Image

Z Lady-compem moje Panie
sprawa jasna niesłychanie
żółte - hamuj, stop - czerwone
gaz do dechy gdy zielone! ;)
Awatar użytkownika
Kitka
Uzależniona
Uzależniona

Dołączenie: 02 Sie 2011, 12:06
Wpisz liczbę między 11 a 99: 88

Postprzez Mała Mi w 01 Wrz 2012, 11:08

Weronika - z ubezpieczeniem idziesz do ginekologa na NFZ i mówisz, że jesteś w ciąży, a on da ci skierowanie na krew, mocz i to co moze ci dać na nfz. Reszte jeśli ci z racji wieku jeszcze nie przysługuje to będziesz miała płatną i niestety najdroższe są właśnie te badania z antygenami Toxo, różyczka itp. bo morfologia i mocz to w sumie może z 15zł będą kosztować ;)
Do jakiego chodzisz gina w Szczecinie?
Image

Image
Mała Mi
Uzależniona
Uzależniona

Dołączenie: 02 Kwi 2007, 21:35
Miejscowość: Szczecin

Postprzez katig21 w 03 Wrz 2012, 10:33

Niestety większośc badań w ciąży są drogich. Dlatego warto albo wcześniej się ubezpieczyc i zapisać do jakiejś prywatnej przychodni gdzie płaci się abonament lub do państwowej żeby nie było problemów. Ja kilka m-cy przed ciązą zapisałam się do Grupy LUX Med i teraz za żadne badania, wizyty u gina i usg nie płacę, tylko abonament 50zł za m-c. To i tak się opłaca zważywszy na ilość wizyt i badań wykonywanych w czasie ciązy.
Image

Image
katig21
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 26 Kwi 2012, 08:46
Wpisz liczbę między 11 a 99: 85

Postprzez Weronika w 03 Wrz 2012, 11:33

Mała Mi napisał(a):Do jakiego chodzisz gina w Szczecinie?

Hm do jakiego chodzę to za dużo powiedziane ;)
Poszłam pierwszy raz tu do gina z racji ciąży do doroty zielińskiej w medicusie, wcześniej chodziłam u siebie w miejscowości.
Mam przychodnię prywatną też u siebie, troszkę szkoda mi się stamtąd teraz wypisywać.. w tym tyg muszę się brać za badania bo za 2 tyg następna wizyta.

Próbowałam dostać się do takich dobrych lekarzy prywatnie ale cieżko z terminami a ja potrzebowałam na 'juz' więc teraz nie wiem czy zmienić i zacząć chodzić do innego czy zostać już w tym medicusie..

do lekarza chce prywatnie chodzić, jak polecacie kogoś kto mnie nie zje finansowo i w necie nie ma samych negatywów to z przyjemnością przyjmę wasze rady..
Image

Image
Awatar użytkownika
Weronika
Ekspertka

Dołączenie: 19 Sie 2010, 13:04
Wpisz liczbę między 11 a 99: 59

Postprzez Mała Mi w 03 Wrz 2012, 11:41

Ja chodzę do Dr Bielewicza i jestem zadowolona. Spokojny, nie panikuje, nie wydziwia i nie naciąga.
Image

Image
Mała Mi
Uzależniona
Uzależniona

Dołączenie: 02 Kwi 2007, 21:35
Miejscowość: Szczecin

Postprzez Kitka w 04 Wrz 2012, 10:06

ja wiem że dębska prywatnie też przyjmuje, ale ona racjonalna babka jest i zawsze mówi, że po co płacić, jak można przyjść Państwowo :) W ciąży to się ma super benefity, bo się zapisujesz na wizyty poza kolejką na zaś - przynajmniej tak było jak ja byłam w ciąży. I mówię ci, żę cała ciąża to mnei kosztowała 2 x badania na toksoplazmoze (chyba po 40zł za jedne), acha i raz poszłam na jakieś super usg do jakiegoś starego gina bo miał mięć super sprzęt - to kosztowało jakieś 100-120zł - nie pamiętam dokładnie
Image

Image

Z Lady-compem moje Panie
Awatar użytkownika
Kitka
Uzależniona
Uzależniona

Postprzez hereyesareblue w 17 Wrz 2012, 08:27

Jeśli chodzi o badania przed ciążą to najważniejsze jest, żeby sprawdzić, czy nie jest się chorą na toksoplazmozę, bo u dorosłej kobiety może ona przebiegać bezobjawowo, a dla nienarodzonego jeszcze dziecka jest bardzo niebezpieczna. Co ciekawe, warto iść także do dentysty - mało kto zdaje sobie sprawę, że próchnica może wywołać przedwczesny poród!
Don't allow your mind to tell your heart what to do. The mind gives up easily.
Awatar użytkownika
hereyesareblue
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 28 Sie 2012, 15:55
Miejscowość: Poznań
Wpisz liczbę między 11 a 99: 23

Postprzez Alva w 20 Wrz 2012, 22:04

ja polecam dr Irę
cenowo ok i dla mnie było super bo ma 2 gabinety na prawo i lewobrzeżu. jest to super facet spokojny rzeczowy.
polecam też dr Dziurawiec kiedyś do niech chodziłam ekstra babka. O ile się orientuje to chyba na Chopina przyjmuje ale to do sprawdzenia.

a badanie to fakt to immunochemia najdroższa a siki i krewka to tanie i da się przeżyć. Ja musiałam robić toxo bo ujemne u mnie są a wtedy trza kontrolować a jak są dodatnie i w dodatku mala awidnośc to po 1 badaniu z głowy.
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Alva
VIP

Dołączenie: 27 Mar 2007, 14:56

Postprzez PreMediCare w 19 Gru 2012, 12:51

Szanowne Panie,

po podjęciu decyzji o rozpoczęciu starań o dziecko warto wybrać lekarza prowadzącego i około trzy-sześć miesięcy przed planowanym zajściem w ciążę udać się na tak zwaną wizytę prekoncepcyjną. Podczas tego spotkania lekarz przeprowadza dokładny wywiad oraz badania, między innymi USG, badanie wziernikowe oraz pobierze wymaz z szyjki macicy do oceny cytologicznej. To pozwoli na ocenę budowy narządów rodnych, a także wykrycie ewentualnych przewlekłych stanów zapalnych, nadżerek czy polipów.

Na podstawie wcześniejszych działań ginekolog podejmuje też decyzję o przeprowadzeniu badań dodatkowych. Najczęściej wykonuje się morfologię, badanie ogólne moczu oraz CRP służące wykryciu ewentualnych stanów zapalnych, badania tarczycy, wątroby oraz nerek. Planując dziecko warto także wybrać się na wizytę do lekarza rodzinnego, by przebadać się pod kątem ewentualnych chorób ogólnoustrojowych czy wad serca. Zwykle sprawdza się też, czy pacjentka chorowała na przykład na żółtaczkę, kiłę, toksoplazmozę, cytomegalię czy wirusowe zapalenie wątroby. Panie leczące się na choroby przewlekłe, które wymagają przyjmowania leków powinny poinformować także prowadzącego leczenie specjalistę o tym, że starają się o dziecko. Dzięki temu będzie możliwe dobranie takich leków, które będą jak najmniej uciążliwe dla ciąży, a podobnie skuteczne.

Zespół poznańskiego Centrum Badań Prenatalnych PreMediCare „Wszystko dla Zdrowia Dziecka”
PreMediCare
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 19 Gru 2012, 12:49
Wpisz liczbę między 11 a 99: 56

Postprzez Monique w 25 Mar 2013, 14:09

Planujemy zacząć się starać w lipcu/sieprniu bieżącego roku. Choć starać to za duże słowo. Po prostu będziemy się kochać w dni płodne i co będzie to będzie :D
Tabletki odstawiłam w styczniu. Wybieram się na wizytę kontrolną do ginekologa, wybrałam prywatną klinikę z zapleczem laboratoryjnym tak żeby nie biegać z miejsca w miejsce tylko wszystko zrobić za jednym zamachem. Wstyd się przyznać ale do tej pory miałam robioną jedynie cytologię. Żadnych badań hormonalnych etc. Tylko nie wiem czy 2 miesiące to wystarczająco dużo czasu by poziom hormonów wrócił do normy czy mam jeszcze zwlekać z wizytą...Telefony odbiera pani w rejestracji a nie lekarz więc jakoś tak mi głupio pytać o takie szczegóły, mam przeczucie, że i tak bym sie nie dowiedziała nic od niej :roll:

Ostatnio mnie lekko zaniepokoiła rozmowa z ciężarną koleżanką. Wynika z niej że 4 msc które nam zostały to za mało żeby się przygotować bo na samo szczepienie przeciwko żółtaczce zakaźnej potrzebne jest pół roku (3 dawki) :? A czy uważacie to za konieczne? Już mam na oku dobrą klinikę położniczą o dobrym standardzie, czy żółtaczka jest dużym zagrożeniem niezależnie od standardu szpitala? Obawiam się że jak zrobię listę tych szczepień i badań to mi się odechce zanim zaczniemy próbować :wink:

Z rzeczy na które mam wpływ - staram się zdrowo odżywiać, jak tylko przejdą mrozy wracam do biegania bo mam do zrzucenia zbędne kg i od miesiąca łykam kwas foliowy.
Image

Image
Awatar użytkownika
Monique
Foremka
Foremka

Dołączenie: 12 Mar 2013, 12:15
Wpisz liczbę między 11 a 99: 15

Postprzez Kitka w 25 Mar 2013, 14:41

Po pierwsze - daj sobie spokój ze szczepionkami, chyba że chcesz syf w nich zawarty przekazać dziecku.
Po drugie - do ciąży najlepiej się przygotować tak jak napisałaś niżej - zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna... Bez przesady z badaniami, dawkami itd - no chyba, że macie w rodzinie jakieś poważne choroby i istnieje ryzyko że dziecko może coś przejąć. A tak - to przede wszystkim naucz się metod relaksacyjnych - przydadzą ci się niejednokrotnie :)
Oczywiście są lekarze, którzy dadzą ci listę badań, suplementów, zaleceń i szczepień. Od ciebie zależy czy będziesz ich słuchać. Pamiętaj, że 15 min wizyty lekarskiej to za mało żeby poznać drugiego człowieka, nawet jak się ma wyniki jego badań z krwi. Dla lekarzy jesteś kolejną pacjentką, numerem w karcie - tak jest niestety najczęściej. A to co ci lekarz przepisze zależy od tego, z której firmy farmaceutycznej był u niego ostatnio przedstawiciel....

Także stawiaj na naturę, nie na farmakologię. :)
Image

Image

Z Lady-compem moje Panie
Awatar użytkownika
Kitka
Uzależniona
Uzależniona

Postprzez Monique w 25 Mar 2013, 14:53

Kitka napisał(a):Także stawiaj na naturę, nie na farmakologię. :)

Intuicyjnie czuję, że to co napisałaś jakoś bardziej do mnie przemawia niż terminarz badań, szczepionek i innych zadań.
Bardziej odpowiada mi wizja dziecka rodzącego się z miłości i otwartości partnerów na nowego członka rodziny niż wizja dziecka jako "zadania" do wykonania.
Ale gdzieś w głębi czuję taką "powinność" że powinnam być odpowiedzialna, zrobić masę badań etc :wink: Więc możę wymyślę jakiś kompromis? Badania nikomu nie zaszkodziły, a niektóre i tak mnie nie ominą (np na tokso). A co do szczepionek to może faktycznie je oleję? Różyczkę już miałam, ospę też...nie wiem co by tu jeszcze. Jestem ciekawa ale i trochę się obawiam tej wizyty i co mi powie lekarz. Brałam te hormony tyle lat, mam nadzieję, że nic mi się nie poknociło.
Image

Image
Awatar użytkownika
Monique
Foremka
Foremka

Postprzez Kalina83 w 25 Mar 2013, 15:30

pewnie, że nie ma co się spinać z jakimiś szczepieniami, zdrowe jedzonko i dobry nastrój zrobią swoje:)
Image
Kalina83
Ekspertka

Dołączenie: 01 Paź 2012, 11:39
Wpisz liczbę między 11 a 99: 12

Postprzez Kitka w 25 Mar 2013, 22:17

Monique - ja brałam tabsy hormonalne 10 lat, Kicek był poniekąd z zaskoczenia, bo bardzo pragnęliśmy małego TU I TERAZ że o badaniach wcześniej nie mogło być mowy :) I całe szczęście - bo widzisz jak to jest, tylko w głowie człowiekowi mieszaja. Ja ci powiem jeszcze coś: oddzielaj marketing od tego co konieczne, bo to co mówisz, to całe "powinnam" to tysiące reklam i kampanii jakie ci siedzą w głowie, od kretyńskich reklam szczepionek, gdzie słodki miś reklamuje szczepionkę na rotawirusy, po mega artykuły co rok we wszystkich ciążowych gazetach: co powinnaś przed ciążą (od badań itd).

Same badania pewnie że ci nie zaszkodzą, ale wierz mi - w ciąży ciebie pokłują tyle razy, że jeszcze ci się odwidzi. Ja toxy robiłam 2 razy w ciązy i było to jedyne badanie za jakie dodatkowo płaciłam (pewnie bym olała to badanie, gdyby nie to, że znajomi mieli kota i czasem go tam pomiziałam, ja mam psa)

Nie daj się zwariować i ufaj intuicji - to najlepsze co może zrobić przyszła mama :) (poza rzuceniem papierosów i inne takie oczywistości :)
Acha i jak już zaczynasz się zdrowo odżywiać - to się dziel z facetem - jakość nasienia też ma wpływ na dziecko! :D
Image

Image

Z Lady-compem moje Panie
Awatar użytkownika
Kitka
Uzależniona
Uzależniona

Postprzez Monique w 25 Mar 2013, 22:37

Kurcze, wydaje mi się, że jeśli chodzi o mnie to wiem co dla mnie dobre i raczej nie nabieram się na jakieś akcje marketingowe i reklamy. Natomiast jak myślę o dziecku to już tracę jakąkolwiek pewność. Np te szczepienia na rotawirusy - już sama nie wiem co o tym myśleć. Osobiście bym olała i nie szczepiła ale zaraz z tyłu głowy mi się odzywa jakiś głos - a co jeśli małe zachoruje? To będzie wina mojego zaniedbania i będę żałować.
Kitka - ja zdaję sobie sprawę, że te wszystkie preparaty dla niemowląt, witaminery, apetizery i inne idiotyzmy to czysty marketing. Ale ten marketing bazuje na bardzo podatnym gruncie - bo każda matka chce dać dziecku to co najlepsze a naokoło wmawiają, że jak nie zapłacisz za szczepionki jak nie kupisz tego czy tamtego znaczy, że nie dajesz dziecku wszystkiego co najlepsze.
Osobiście wolę nawet o takich rzeczach nie myśleć bo nie mam pojęcia co zrobię. Intuicja mi podpowiada że takie zachorowania są sporadyczne i nie warto dawać za nie kupę kasy i kłuć dziecka. Tak naprawdę to ja nawet nie wiem jaki mam stosunek do obowiązkowych szczepień. Jedni mówią, że szczepić, inni, że to trucizna, rtęć i nie szczepić. Sadepid ich gania po sądach...ehh. To macierzyństwo jawi się jako okres ciągłego podejmowania trudnych decyzji ;-)

A co do badań i szczepień przed ciążą to powiem Ci jak to u mnie wygląda. Mnóstwo znam kobiet, które nie planowały dziecka i o ciąży dowiedziały się już po fakcie. Sądzę, że większosć to nawet kwasu foliowego na oczy nie widziała ;-) Dzieci porodziły się zdrowe. Myślę, że gdyby te szczepienia były tak konieczne to większość z nas by była jakaś chora czy upośledzona bo nasze mamy na pewno ich nie robiły :D Ale z kolei od mojej super planującej i przezornej znajomej słyszę argument: "No ale skoro planujesz z wyprzedzeniem to przecież możesz zrobić WSZYSTKO co najlepsze, żeby się zabezpieczyć i przygotować".
No tak, niby mogę, tylko średnio chcę :?

Kitka - podobno kobiety o wiek się nie pyta ;-) Ale z tego co piszesz to byłas w podobnym wieku co ja kiedy urodziłaś synka?
Image

Image
Awatar użytkownika
Monique
Foremka
Foremka

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ciąża

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości