Owulacja.pl - Forum • Zobacz temat - Badania przed ciążą

• Reklama

Badania przed ciążą

Jak przygotować się do ciąży? Kilka porad co zrobić przed
Ciążowe zapiski

Moderator: Kitka

Re: Badania przed ciążą

Postprzez Amazonka w 26 Mar 2013, 07:43

Monique napisał(a):Bardziej odpowiada mi wizja dziecka rodzącego się z miłości i otwartości partnerów na nowego członka rodziny niż wizja dziecka jako "zadania" do wykonania.

Naprawdę myślisz, że normalne przygotowanie do ciąży oznacza, że dziecko nie będzie poczęte z miłości? Szczepienia i zdrowe odżywianie przeczą miłości?
Kulturowe aspekty antykoncepcji konferencja na Dolnym Śląsku
Awatar użytkownika
Amazonka
Ekspertka

Dołączenie: 19 Paź 2007, 16:30
Miejscowość: Wrocław
Wpisz liczbę między 11 a 99: 12

Postprzez Mała Mi w 26 Mar 2013, 08:26

Moniqe - ja jestem zdania, że jeśli świadomie planujesz dziecko to warto i świadomie się do tego przygotować. Nie chodzi mi o szczepienia bo żadne nie są przed ciążą wymagane. Nigdy mi lekarz na ten temat nic nie mówił. ALe warto odwiedzić stomatologa i ponaprawiać zęby by otem z brzuchem się nie męczyć, warto zrobić cytologię, wymaz i ewentualnie pobrać jakieś globulki jeśli się okaze, że coś jest na rzeczy. Możesz zrobić sobie kontrolne badania okresowe czyli morfologię i jeśli masz jakieś problemy zdrowotne lub ewentualne podejrzenia to warto je wyjaśnić przed ciążą. Po co otem fundować sobie dodatkowe stresy. Kwas foliowy jak najbardziej łykaj no i potem już tylko przyjemność - starania :) Wiesz jak to jest - lepiej wszystko wyjaśnić niż potem w razie jakiś problemów ciążowych, bądź zdrowotnych dziecka robić sobie całe życie wyrzuty, że to może od tego, że przeoczyłam to co było do prostego wykrycia/zapobiegania itp.
Co do szczepień dziecka to będziesz się zastanawiać całą ciążę :) Ja moje dziecko szczepiłam dodatkowo na rota (to nie jest kłucie tylko szczepienie doustne) i pneumo. Jeśli chodzi o rota to dwa razy nam przyniósł do domku. Raz chyba przed przedszkolem i raz z przedszkola - przebieg miał bardzo łagodny i kończyło się na max 2 pawiach i na drugi dzień już oki (my nieco gorzej :P ). Nie wiem czy to zasługa szczepienia czy nie ale nie żałuję bo nie mieliśmy żadnych poważnych problemów zdrowotnych. Mi lekarz powiedział, że szczepienie na rota nie chroni przed zachorowaniem ale jeśli można ograniczyć dziecku ewentualny pobyt w szpitalu w całym syfie zarazkowym to zawsze warto to zrobić. Zalecił nam te dwa dodatkowe szczepienia. Poza tym nie kazał na żadne ospy, meningokoki itp. bo powiedział, że to kasa w błoto.
Zresztą będziesz się radzić lekarza prowadzącego i sama wyczujesz jaki masz stosunek. Ja z naszego profesorka jestem baardzo zadowolona i ufam mu w pełni. Bardzo bym chciała żeby prowadził od urodzenia nasze drugie dziecko ale nie wiem czy się zgodzi bo niestety nie zajmuje się już wizytami domowymi z racji braku czasu :/ mam jednak plan jakoś go uprosić :P
Image

Image
Mała Mi
Uzależniona
Uzależniona

Dołączenie: 02 Kwi 2007, 21:35
Miejscowość: Szczecin

Postprzez Alva w 26 Mar 2013, 10:27

Monique wyluzuj jak tak podejdziesz do sprawy to nic nie wyjdzie
oczywiscie pójdziesz do gina to zrobi ci cytologie pobierze wymaz
pewnie zleci morfologię i cukier, wizyta u stomatologa jeśli dawno nie byłas też jest wskazana

ale reszta olej.

Odnosnie szczepień ja nic nie robiłam moje dziecko dostało tylko podstawowe szczepienie mocno opóźnione przeze mnie i ciągle coś tam nad nami wisi ale olewam to

rota jest bez sensu bo w szpitalach jest tyle samo dzieci po szczepionkach na rota i bez nich, nie mają one żadnej skuteczności ani w prewencji ani w łagodzeniu.
Moja na rota meningo pneumo i inne szczepiona nie była i nie będzie. Rotawirusa nigdy nie miała chyba, a jelitówki przechodzi w miarę łagodnie. Ważne ze jak dziecko takie coś juz złapie to nawadniać dużo. wszystko inne sie nie liczy w ten czas tylko nawadnianie i to jest jedyne co może uchronić przed szpitalem.

Dużo rzeczy związanych z macierzyństwem i dzieckiem jest przerelkamowanych. A że grunt podatny to młode mamuski szczególnie te pierwszy raz w ciązy łykaja wszystko no bo dla dobra dziecka.
A dla dobra dziekca to miłość jest ważna, ono wielu tych rzeczy nie potrzebuje.

A i przypominam pani epidemiolog w żłobku mówiła ze u patologii nie ma rotawirusów i alergii.... a w takich rodzinach to o nic nitk za bardzo si nie troszczy i co czasem z tego sa zdrowsze dzieci niz te wychuchane. Więc wniosek taki że wszystko ale z umiarem. :)
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Alva
VIP

Dołączenie: 27 Mar 2007, 14:56

Postprzez Monique w 26 Mar 2013, 11:56

Amazonka napisał(a):Naprawdę myślisz, że normalne przygotowanie do ciąży oznacza, że dziecko nie będzie poczęte z miłości? Szczepienia i zdrowe odżywianie przeczą miłości?

Wow, a gdzie ja napisałam że zdrowe odżywianie przeczy miłości? :) Chodziło mi tylko o takie czysto zadaniowe podejście jakie reprezentuje np moja znajoma, coś w stylu: "Za pół roku się staramy więc punkt 1) Badania na wszystko co się da 2) Szczepienia na wszystko co zalecają lekarze 3) W tym a tym miesiącu się staramy a jak zajdę w ciażę to przechodzę na l4 i przez 9 miesięcy wysiaduję dziecko".
Wiem, że niektórzy sobie nawet robią listę rzeczy do zrobienia przed planowaną ciążą. Jest to sytuacja tym bardziej nienaturalna im mniej ktoś wcześniej chodził po lekarzach i prowadził taki "zadaniowy" tryb życia.
Ja np nie lubię chodzić po lekarzach. Nie pamiętam kiedy ostatnio byłam zmuszona pójść na wizytę ale muszę już być bardzo chora by się przymusić.
Nie mam w zwyczaju szczepić się na grypę jak niektórzy ludzie. Cytologię miałam robioną rok temu z dobrym wynikiem. 3 msc miałam kilka sesji naprawczych u stomatologa bo akurat mi plomba wypadła więc poszłam za ciosem i załatałam co było do załatania.

Chodzi mi po prostu o to, że wszędzie trąbią o rzeczach do wykonania przed planowaną ciążą i choć wiele z nich wydaje się być dla mnie nienaturalnych to waham się czy się nie przymusić "dla dobra dziecka". Np szczepienia przed ciążą: jedni zalecają, inni odradzają. Ja jestem filologiem a nie biologiem. Mogę spędzić i dzień cały w necie a i tak opinie rozkładają się 50:50. I bądź tu mądry. Nie będe już się nad tym rozwodzić. Zrobię sobie badania kontrolne + te całkiem podstawowe jak np tokso i o ile nie wyjdzie mi coś nie tak to na tym poprzestanę.
Image

Image
Awatar użytkownika
Monique
Foremka
Foremka

Dołączenie: 12 Mar 2013, 12:15
Wpisz liczbę między 11 a 99: 15

Postprzez ElzOny7 w 14 Gru 2014, 11:44

Zbiór cennych informacji. Dzięki za nie , dużo się tutaj dowiedziałam :D
ElzOny7
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 13 Gru 2014, 12:03
Wpisz liczbę między 11 a 99: 87

Postprzez marcelaa w 29 Sty 2015, 09:32

A nastawiałyście się na dużą zmianę diety?nie wiem czy faktycznie takie odżywianie w ciąży musi musi być dopasowane indywidualnie do każdej ciężarnej?
marcelaa
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 29 Sty 2015, 07:56
Wpisz liczbę między 11 a 99: 34

Postprzez joaSia66 w 30 Sty 2015, 17:53

Ja nie miałam żadnej diety w ciąży. NIe wydaje mi się by to było zdrowe dla dziecka, jedna rada nie jeść za dwóch i nie obżerac sie i to wystarczy.
joaSia66
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 29 Sty 2015, 18:01
Wpisz liczbę między 11 a 99: 97

Postprzez baklazanek w 15 Lut 2015, 19:24

Moja kobieta żadnych badań przed ciążą nie robiła. Nie było takich zaleceń.
baklazanek
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 15 Lut 2015, 16:55
Wpisz liczbę między 11 a 99: 77

Postprzez Anett w 21 Kwi 2015, 13:09

Hej Dziewczyny!
Robiłyście sobie pakiet badań przed ciążą? Ja mam taki zamiar chociaż cena mnie nie zachęca... super promocja a cena 270 zł,
a co do kwasu foliowego to ile miesięcy wcześniej brałyście? Patrząc na informacje z neta to tak od6 tygodni do 12 miesiecy O_o ???
Image
Image
Awatar użytkownika
Anett
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 26 Lut 2014, 23:11
Miejscowość: Bielsko-Biała
Wpisz liczbę między 11 a 99: 21

Postprzez Kalina83 w 22 Kwi 2015, 13:55

nie robiłam wcześniej żadnych badań, a kwas zaczęłam brać jak dowiedziałam się, że jestem w ciąży
Image
Kalina83
Ekspertka

Dołączenie: 01 Paź 2012, 11:39

Postprzez ewa7_7 w 19 Maj 2015, 20:29

Przed ciążą nie robiłam żadnych badań z tego względu, że to była klasyczna "wpadka" Co prawda rok po ślubie ale nie planowaliśmy jeszcze dziecka. Ale teraz muszę dość sporo badań zrobić. Ale to nic :) Znalazłam świetne miejsce http://premium-medical.pl/badania_prenatalne_warszawa.html gdzie zrobię wszystko. I już nie mogę doczekać się grudnia :) Może uda mi sie mikołajkowy prezent zrobić ;)
ewa7_7
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 12 Maj 2015, 14:44
Wpisz liczbę między 11 a 99: 28

Postprzez florentynka w 03 Sie 2015, 13:43

Ja przed ciążą robiłam TSH, morfologie i badanie moczu. Teraz czekają mnie badania prenatalne - http://wizyta24.pl/badania-diagnostyczn ... wykonywac/ Jestem na początku ciąży więc wszystko przede mną. Stresuje się i jednocześnie nie mogę się doczekać :) Mam wizytę 14 sierpnia więc niecierpliwie odliczam czas :D
florentynka
Foremka
Foremka

Dołączenie: 14 Maj 2015, 10:40
Wpisz liczbę między 11 a 99: 45

Postprzez sybilla77 w 22 Wrz 2016, 09:13

Hej! Myślę, że naprawdę warto wykonać usg 4d warszawa - idealne badanie, które oceni stan i matki i dziecka. Wydaje mi się, że jest wręcz wskazane, aby ewentualnie wykluczyć choroby. Diagnostyka prenatalna jest bardzo ważna, a z tego co kojarzę, to w Adad - Med pracuje się na wysokiej jakości sprzęcie, więc będziecie mogły "podejrzeć" dziecko na bardzo ładnym obrazie.
sybilla77
Foremka
Foremka

Dołączenie: 24 Lut 2016, 16:26
Wpisz liczbę między 11 a 99: 25

Postprzez oficjalna w 11 Lis 2016, 09:25

Jeśli już robicie kompleksowo różne badania, to zdecydujcie się też na badania wzroku. To dobra opcja jeśli dużo czasu spędzacie przed komputerem. W wielu miejscach można też załapać się na darmowe badanie wzroku, na przykład tu: Doktor Marchewka.
Ostatnio edytowany przez oficjalna, 14 Lis 2016, 10:23, edytowano w sumie 1 raz
oficjalna
Znawczyni

Dołączenie: 26 Wrz 2015, 14:35

Postprzez pingwin w 11 Lis 2016, 10:08

Zdecydowanie warto regularnie się badać. Dzięki temu możemy uniknąć wielu chorób. Moja koleżanka ma raka jelita grubego i nosi stomię. To wcale nie jest takie straszne jak brzmi, można o tym trochę poczytać na stronie Stomalife. Ale lepiej unikać takich sytuacji i robić różnego typu badania.
pingwin
Bywalczyni
Bywalczyni

Dołączenie: 07 Paź 2016, 15:01
Wpisz liczbę między 11 a 99: 13
PoprzedniaNastępna

Powróć do Ciąża

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości