Owulacja.pl - Forum • Zobacz temat - Prezenty,prezenty....

• Reklama

Prezenty,prezenty....

czyli rozmawiamy o wszystkim i o niczym :)

Moderator: Kitka

Re: Prezenty,prezenty....

Postprzez AtenaI w 08 Sty 2018, 10:30

Lidka napisał(a):A u nas moje Panie,to listy zostawiało się na parapecie już początkiem listopada i pomocnicy Św.Mikołaja je zabierali.A 5 grudnia wieczorem na parapecie stawiało się talerzyk z własnoręcznie upieczonymi ciasteczkami i kubek kakao dla Mikołaja,oraz marchew i miseczkę z wodą dla renifera.Rano znajdywaliśmy tylko okruszki,czasem resztki marchewki....W naszym domu ta tradycja pozostała ,cudownie się bawimy i czujemy się znów jak dzieci.
Missy,wystarczy że założysz rodzinę i możesz znów poczuć magię tego dnia.Trzeba tylko chcieć i wprowadzić ten zwyczaj w rodzinie.U nas po rocznej przerwie znów będzie pewnie kupa radochy,bo mała już zakuma o co chodzi.Rok temu dla Niej to jeszcze nic nie znaczyło,a starsza wiedziła że te ciacha i marchew to rodzice wsuwają...

U mnie również pisało się listy i wkładało w okno, jakoś w listopadzie.
Zawsze były prezenty zarówno na Mikołajki, jak i pod choinkę.
Na Mikołajki nie za duże, jakaś maskotka i słodycze. Pamiętam jak z bratem od 3 dni szorowaliśmy buty, bo musiały być pięknie wypastowane, postawione przy łóżku, bo inaczej Mikołaj nie przyjdzie.
Jeśli chodzi o Święta, to Mikołaj zawsze przychodził w nocy z 23/24 i rano było wielkie odpakowywanie prezentów, Boszszszsz, cóż to były za emocje. Od kilku lat, ze względu na to, że rodzina się powiększyła i z wielu miast zjeżdża do nas na Wigilię, prezenty dostajemy dopiero po kolacji. Faktem jest jednak, że choć nadal jest wspaniale, to już zupełnie coś innego. Dziś dzieci nie potrafią cieszyć się tym czasem tak, jak jeszcze ja umiałam.
AtenaI
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 08 Sty 2018, 09:38
Wpisz liczbę między 11 a 99: 34

Postprzez idhalia w 18 Sty 2018, 12:35

A ja w zeszłym roku wszystkie prezenty upatrzyłam wcześniej i zamawiałam przez internet. Nie lubię latania po sklepach, oczekiwania później w kolejkach, aż pani obsłuży poszczególnych klientów i dotrze do mnie. Niestety, taka jest rzeczywistość, a ja tymczasem sobie spokojnie zamawiałam książki dla ojca, dla dzieciaków klocki lego, a dla mamy bakali. Największe obawy miałam z bakaliami, bo moja mama uwielbia piec ciasta i chciałam wręczyć jej zapas dodatków do ciast. Nigdy wcześniej nie zamawiałam żywności przez internet, ale ten sklep - https://ebakalland.pl/ spisał się na szczęście bez zarzutu.
idhalia
Foremka
Foremka

Dołączenie: 18 Gru 2015, 11:33
Wpisz liczbę między 11 a 99: 34

Postprzez justarun w 18 Sty 2018, 13:36

czesc
justarun
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 18 Sty 2018, 13:35
Wpisz liczbę między 11 a 99: 12

Postprzez Dannie w 25 Sty 2018, 11:04

Ja bym nie powiedziała, że dzieci nie potrafią się cieszyć tym świętem tak jak kiedyś. Wszystko zależy od rodziców i tego jaką stworzą atmosferę świąt. Oraz jakie tradycje wprowadzą do domu. U mnie teraz w domu jest tak, że gdzieś na początku listopada dzieci dostają list od Świętego Mikołaja. Można go zamówić na https://www.listymikolaja.pl/list-od-mikolaja.html . Pokrótce mówi on o tym, że Mikołaj obserwuje czy są dzieci grzeczne, oraz jest w momencie przygotowywania dla nich prezentów. Z niecierpliwością tez czeka na listy od nich i chciałby aby znalazło się w nich trochę więcej niż lista prezentów. W takim razie siadamy razem i piszemy wspólnie listy. Po pierwsze ćwiczę wtedy z dziećmi ortografię i pisanie listów. Zawsze im się to przyda. Do listy dla Świętego Mikołaja dzieci dołączają też własnoręcznie zrobiony obrazek. Następnie na 6 grudnia dzieci wystawiają buty. I tu też mam tradycję aby były one czyste. Zazwyczaj daję dzieciom słodycze. Mikołaj daje im je aby osłodzić im czekanie na prezenty na gwiazdkę. Cóż a jak dostaną węgiel, który jest przeznaczony dla niegrzecznych dzieci to wiedzą, że mają jeszcze trochę czasu aby się poprawić i dostać coś pod choinką. W nocy z 23/24 grudnia przychodzi Mikołaj i zostawia prezenty pod choinką. Ale dzieci mogą je otworzyć dopiero po wigilii jak wszyscy zjedzą. A mój mąż lubi wtedy bardzo powoli jeść. Za to dzieciaki zjedzą wigilię w trymiga. Przecież cały dzień patrzyły na prezenty i próbowały zgadnąć co też im Mikołaj przyniósł. Są już nieźle zniecierpliwione i tylko nas pośpieszają. Do tego po rozpakowaniu prezentów często też znowu wszyscy zasiadamy do stołu.
Dannie
Foremka
Foremka

Dołączenie: 22 Kwi 2016, 07:43
Wpisz liczbę między 11 a 99: 32

Postprzez Elektrox14 w 25 Sty 2018, 13:13

Co powiecie o takim naszyjniku na prezent https://www.beller.pl/naszyjniki/17-destiny-zloty-naszyjnik-no1.html ?? Elegancki, prawdziwe złoto, nawet nie tak drogi. Tylko czy nie za długi? :idea:
Elektrox14
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 25 Sty 2018, 13:10

Postprzez Roker w 25 Sty 2018, 17:18

Fajnym prezentem dla każdego są markowe kosmetyki np. wysokiej jakości krem do pielęgnacji twarzy. Z tego co wyczytałem na stronie http://dermokosmetologia.pl/kosmetyki-do-ciala/ warto jednak jest uważać przy ich wyborze i nie zapominać o tym, że niektóre kosmetyki pasują tylko do konkretnego rodzaju cery. Dlatego ważne jest to, aby w miarę znać się na kosmetykach. Tylko kosmetyki stworzone dla konkretnej cery nadają się do jej pielęgnacji i są w stanie poprawić jej wygląd. Oczywiście na rynku można znaleźć też wiele kosmetyków uniwersalnych dla każdego typu cery.
Roker
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 25 Sty 2018, 12:58
Wpisz liczbę między 11 a 99: 13

Postprzez Manka11 w 12 Lut 2018, 07:46

Mi mój mąż ostatnio kupił kilka dodatków do odzieży w stylu żeglarskim. Z tego co udało mi się wyszukać wynika, że kupił je w tym sklepie https://www.codezero.pl/pol_m_PRODUKTY_ ... G-164.html . Mąż wie, że lubię sportowe torebki, worki i kocham wodę a zwłaszcza żeglować. Idealnie trafił w mój gust a podejrzewam, że nawet się tego nie spodziewał.
Manka11
Foremka
Foremka

Dołączenie: 06 Paź 2015, 08:14

Postprzez Etienka w 20 Lut 2018, 14:03

Jeżeli poszukujecie tanich prezentów to niezastąpione będą skarpety, zwłaszcza dla mężczyzn. Ja zawsze kupuje je tacie i jest zadowolony. Warto kupić te lepszych marek. Wcale nie muszą być drogie skarpety Lee Cooper w sklepie Ettiene.p można kupić w bardzo atrakcyjnej cenie
Etienka
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 20 Lut 2018, 13:51
Wpisz liczbę między 11 a 99: 15

Postprzez HotSomer w 13 Mar 2018, 13:10

Według mnie fotoksiążka może okazać się bardzo fajnym prezentem w wielu sytuacjach. Czy są to urodziny, czy jakaś parapetówka albo tak bez okazji chcemy coś podarować bliskim. Zdjęcia zawsze są wspaniałym wspomnieniem.
HotSomer
Bywalczyni
Bywalczyni

Dołączenie: 11 Gru 2017, 17:24
Wpisz liczbę między 11 a 99: 15

Postprzez Aleksandra95 w 13 Mar 2018, 21:12

Moim zdaniem koszula męska jest doskonałym prezentem dla mężczyzny. Po prostu oni uwielbiają elegancko wyglądać, a ja nie widzę w tym nic złego.
Aleksandra95
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 13 Mar 2018, 21:04

Postprzez ostrożna w 16 Mar 2018, 16:03

My postanowilismy naszej szefowej kupić https://itnes.pl/torby-i-plecaki-hp/hp-ladies-brown-leather-tote-f3w12aa.html Jest to elegancka torebka na notebooka, z którym sie praktycznie nasza szefowa nie rozstaje. Mamy podejrzenia, że na spotkania towarzyskie też go zabiera. A torebka jest elegancka ze skórki. Myślę że sie spodoba taki prezent.
ostrożna
Przyjaciółka
Przyjaciółka

Dołączenie: 14 Lip 2015, 11:14
Wpisz liczbę między 11 a 99: 13

Postprzez Majkaaa w 19 Mar 2018, 21:49

U mnie wkładamy prezenty pod choinkę. I tak tym razem znalazłam w swojej paczce swoją ulubioną serię naturalnych kosmetyków z Bioselect. Mąż się postarał i zaszalał fundując mi pokaźny zapas wsparcia dla mojej cery;)
Majkaaa
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 08 Wrz 2017, 19:25
Wpisz liczbę między 11 a 99: 22

Postprzez KarinaM w 05 Maj 2018, 08:19

A jakie prezenty robicie osobom, którym nie możecie dostarczyć ich osobiście? Chodzi mi o prezenty, które dostarczy kurier. Ja akurat chciałabym coś fajnego wysłać na Dzień Matki, bo niestety mieszkam 450 km od mamy i nie zawsze mam możliwość przyjeżdżać, ale właśnie nie mam pomysłu co to będzie. Jeśli chodzi o wysyłkę, to dowiedziałam się, że mogę wysłać nawet dzień przed i powinna dojść na czas przez firmę ups , ja akurat będę pewnie zamawiać kuriera przez Furgonetka.pl , jak zazwyczaj tylko, żeby wysłać, to najpierw muszę kupić w końcu ten prezent :D
KarinaM
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 29 Lis 2017, 11:55

Postprzez PrzyszlaMama w 26 Maj 2018, 09:48

Najlepszym prezentem jest książka. Fajna i przyjemne forma spędzenia czasu, a można kupić bestseller, który każdy przeczyta z ogromną chęcią. Ja tak planuję zamówić Outsider > http://www.taniaksiazka.pl/outsider-ste ... 24444.html bo Stephen King tworzy świetne dzieła i jest pisarzem znanym każdemu. Myślę, że mamie spodoba się prezent, a wy co o tej książce myślicie ?
PrzyszlaMama
Bywalczyni
Bywalczyni

Dołączenie: 14 Gru 2017, 23:05
Wpisz liczbę między 11 a 99: 50

Postprzez mami w 31 Maj 2018, 11:51

Ja uważam, że najlepszym prezentem jaki możemy podaroważ naszym dzieciom to czas z nimi spędzony. Ja się staram połączyć to z czytaniem książek dla nich, uważam że to mega ważne, tym bardziej w młodym wieku dzieciaczków. Własnie chce zamówiec kilka nowych pozycji https://ksiegarnia.pwn.pl/Ksiazki/Ksiaz ... 982,k.html Z pewnoscia dzieciaczki ucieszą sie z nowych pozycji w naszej biblioteczce.
mami
Pisarka
Pisarka

Dołączenie: 24 Lut 2017, 10:37
Wpisz liczbę między 11 a 99: 22
PoprzedniaNastępna

Powróć do Babskie ploty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: versiroth oraz 42 gości