Owulacja.pl - Forum • Zobacz temat - Kot ma szlaban w domu

• Reklama

Kot ma szlaban w domu

czyli rozmawiamy o wszystkim i o niczym :)

Moderator: Kitka

Kot ma szlaban w domu

Postprzez cranol1983 w 20 Sty 2017, 12:12

Mój kot bardzo pobił się z drugim kotkiem lub kuną (weterynarz obstawia to drugie). Rany są dotkliwe-bardzo głęboki ubytek w główce, bez skórki, mięso z ropą i krwią do tego jedno oko tzn. powieka tak napuchnięta, że zachodzi na całe oko... Kot pod opieką weta.Ma przyjmować leki w domu przez 7 dni. I tutaj pojawia się problem. Mój kot to kot wychodzący, niewykastrowany (zabieg miał umówiony dokładnie na wczoraj-niestety był już ranny). Ponieważ przebywam obecnie całe dnie w domu siedzę i opiekuję się nim. Niestety kotek szaleje dniem i nocą (najwięcej nocą)-piszczy,płacze,miauczy, drapie, sika wszędzie tylko nie do kuwety- wciąż pod drzwiami,że chce wyjść na dwór. Nie mogę go wypuścić ponieważ nie wiadomo gdzie by polazł i kiedy wrócił (a leki musi przyjmować regularnie), mógłby mieć styczność z innymi kotami/zarazkami/nieczystościami które przez tą otwartą rankę przenikną do krwi. Patrzy na mnie z takim błaganiem i tak głośno szlocha,że chociaż wiem,że tak nie jest, mam wrażenie, że cierpi męki. Próbuję go zająć zabawą ale ignoruje to. Trochę śpi,je, pozwala mi się głaskać a resztę czasu przeraźliwie wyje. Czy znacie jakieś sposoby by kot przyzwyczaił się, że musi być w domu? Czy to możliwe by kotu się "nudziło", czy by cierpiał z powodu,że jest zamknięty w domu? Czy takie zamknięcie nie zagraża jego zdrowiu psych. i fiz.? Sorry może dla Was to śmieszne czy głupie ale słucham tego płaczu już dwa dni i chyba sama pomału wariuję
cranol1983
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 20 Sty 2017, 12:05
Miejscowość: New York
Wpisz liczbę między 11 a 99: 12

Re: Kot ma szlaban w domu

Postprzez Natka93 w 22 Maj 2018, 12:59

Dobrze, że zdajesz sobie sprawę z tego, dlaczego tak się kotek zachowuje. Niestety, taka jego natura i musisz pozwolić mu wyjść. Walka o samice to sprawa kociego honoru, którego nie można lekceważyć sobie. Jedyne, co zostaje, jeśli boisz się go wypuszczać, to zadbać o jego zdrowie i jak najszybciej wykastrować. Zastosuj także witaminy z C i E, takie jak te https://www.maxandmrau.pl/pol_m_kot_dba ... a-477.html ,wspomogą gojenie się ran.
Natka93
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 09 Wrz 2017, 11:58
Wpisz liczbę między 11 a 99: 85

Postprzez wimia w 24 Maj 2018, 08:02

No koty potrafią dać w kość, szczególnie jeśli nie wiadomo, jak pomóc. Może do jakiegoś behawiorysty warto się udać?
wimia
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 07 Sie 2017, 09:25
Wpisz liczbę między 11 a 99: 22

Postprzez Anabella w 14 Sie 2018, 09:49

Nieprawda, że kot musi wychodzić. Z czasem sie przyzwyczaja. Mój tez kiedys wychodził, ale ciagle sie czymś truł na dworze i chorował. Juz od półtora roku nie wychodzi. Czase mu sie zdarzy wydrzeć przy drzwiach :D ale to juz sporadyczne. A Ty spróbuj zmienic żwirek, moze ten mu nie odpowiada. Moja Pani weterynarz mówi, że najlepsze sa wszelkiego rodzaju żwirki Benek https://www.zwierzakowo.pl/62-zwirek-dla-kota/producent-super_benek-b-0-91 Kup od razu z dwa i wypróbuj. Według mnie najlepszy jest Super Benek Compact.
Anabella
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 03 Gru 2017, 17:05

Postprzez naraszQa w 14 Sie 2018, 10:59

Bardzo ciekawa historia, tylko trochę szkoda kotka ^^
naraszQa
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 14 Sie 2018, 10:56
Wpisz liczbę między 11 a 99: 32

Postprzez versiroth w 25 Maj 2019, 23:35

versiroth
VIP

Dołączenie: 27 Kwi 2019, 06:43

Postprzez MamOna w 18 Cze 2019, 12:12

Nie rozumiem, co to znaczy, że ma szlaban? Może po prostu żyje w stresie? Sprawdź, czy karmę i żwirek dla kota ma dobrze dopasowany, a dopiero potem podejmuj takie decyzje :( Koty często zachowują się "nieodpowiednio" przez stres. Nie złośliwość.
MamOna
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 10 Kwi 2019, 07:51
Wpisz liczbę między 11 a 99: 44

Powróć do Babskie ploty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], versiroth oraz 31 gości